Domov » Fórum » Predaj/Platba/Doručenie » Tovar na objednávku-reklamácie

Tovar na objednávku-reklamácie

Predaj/Platba/Doručenie

pletana | 2020-10-05 15:11:12

Dievčatá chcem Vás poprosiť o radu,určite tu už rovnaká téma bola.V prípade špeciálnej objednávky napr.zákazník si pošle obrázok a chce zhotoviť rovnaký výrobok,pošle rozmery......objednávka urobená podľa obrázku,rozmery dodržané aj v mojom prípade materiál ,zákazníčka napíše že rozmery nie sú dodržané ,hoci určite áno,materiál nevyhovuje a chce vrátiť platbu ,má na to nárok?Vďaka za odpovede nemám moc času sa hrabať vo fóre....

babkarstvo | 2020-10-11 07:11:14

Niekde som citala, ze tovar na zakazku pokial sa dodrzia dohodnute podmienky sa neda vratit...je specificky, urceny pre konkretneho zakaznika.

No je dobre aj tak dopredu na to zakaznika upozornit.

YARN | 2020-10-11 11:29:09

Píšem iba za seba: ak objednaný tovar zákazník nekúpi, alebo vráti a mňa to "nezrujnuje", vždy som ochotná ustúpiť:-)

fanco | 2020-10-16 18:09:522x

Podľa zákona platí, že veci, ktoré sa vyrábajú na zákazku podľa požiadaviek zákazníka, nie je možné vrátiť bez uvedenia dôvodu. Dôvodom môže byť len reklamácia tj. dôkaz o tom, že neboli dodržané požiadavky. Ak ste sa teda dohodli na rozmeroch, je to jednoduché. Zákazník pošle fotku, kde bude meter na danom výrobku, aby bolo vidieť, aký je rozmer a že je ten rozmer iný, ako požadoval. Dôkazné bremeno je na strane zákazníka, on musí dokázať, že ste nesplnila požiadavky.

Je ale na vás, ako sa k tomu postavíte a hlavne je dôležité, o čo presne ide. Ja to robím tak, že ak danú vec viem predať inému zákazníkovi, tak by som vec zobrala späť a vrátila by som peniaze okrem poštovného. Pokiaľ by ale išlo naozaj o špecifickú vec, ktorú by som mala problém predať inému, potom by som to riešila naozaj ako reklamáciu v zmysle toho, čo som napísala vyššie.

Neviem, či pomohlo, prípadne mi napíšte správu.

pletana | 2020-10-16 21:03:36

Vďaka všetkým poriešila som to...

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.