Domov » Fórum » Úplne mimo misu » Čo pomáha na mastné vlasy?

Čo pomáha na mastné vlasy?

Úplne mimo misu

DarinkaK | 2019-08-02 14:54:49

Ahojte, chcela by som opýtať, či má niekto nejaké tipy a triky na mastné vlasy. Vyskúšala som toho už naozaj veľa, samozrejme prírodné (slovenské) aj klasické drogérkové šampóny, jablčný ocot alebo harmančekový čaj ako oplach (mám tmavšie blond vlasy), citrónovú šťavu, používam sem tam suché šampóny (ale snažím sa to minimalizovať), nepoužívam žiadne laky, spreje, balzamy, gély na vlasy. Dokonca ani si ich nežehlím, nefénujem ani nijak inak tepelne neupravujem. Máte s niečím skúsenosti čo pomôže minimalizovať mastenie? Stravu mám tiež vyváženú aj pijem viac ako 2 litre čistej vody denne, ani si nechytám cez deň 20x vlasy.Dokonca som už vyskúšala a pretrpela som aj menej(aj oveľa menej) častejšie umývanie vlasov, lebo že vraj čím častejšie si ich umývame tým sa rýchlejšie mastia, tak to môžem vyvrátiť, že to tak nieje! Teda aspoň u mňa.

A vlasy si umývam vlažnou a nakoniec oplachujem čo najviac studenou vodou.A vlasy si nefarbím.

Ďakujem za akékoľvek tipy.Pekný víkend želám

Handmade.Dafi | 2019-08-03 11:22:221x

Keď nič nepomáha, zájdi napr. za kožnou lekárkou. Niekomu pomáha žihľavový šampón, ale to si asi už skúšala...

MielDoux | 2019-08-06 15:44:05

Kožný len predpíše alebo odporučí ďalší drahý šampón z lekárne. :-/ Ďakujem za odpoveď

MielDoux | 2019-08-06 15:45:15

Nie za odpoveď ale za otázku ďakujem ;-)

hannja | 2019-08-08 20:25:25

ja ked som mala takýto problém oplachovala som si vlasy striedavo žihľavovým odvarom a striedavo harmančekom ale aj tak raz za dva dni šampón....

oDaNKa | 2019-08-09 07:15:59

Umývala som vlasy každé 2 dni. Potom som sa dočítala, že aby sa vlasy menej mastili, je dobré pridať do šampónu l ČL soli. Keď som nad tým tak uvažovala, že pri mori sa vlasy mastia oveľa menej, tak som si povedala, že vyskúšam. V kombinácii so žihľavovou vodou (kúpila som v drogérii), je to oveľa lepšie. Ja však používam aj lak, tak 3-4 deň suchý šampón a teraz umývam vlasy raz za týždeň. Ale určite je každá pokožka iná, treba skúsiť.

DarinkaK | 2019-08-09 19:37:43

Vďaka baby, tú soľ vyskúšam. Za pokus nič nedám

oDaNKa | 2019-08-10 19:52:59

Ešte oprava, nie žihľavovú, ale brezovú vodu :)

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.