Domov » Fórum » Úplne mimo misu » Atopicky ekzem a aloe vera

Atopicky ekzem a aloe vera

Úplne mimo misu

Shollie | 2015-08-03 19:47:502x

Ahojte,

moj 8mes.syncek ma silny atopicky ekzem,skusili sme vsetko dostupne od koznej dr.,cez pripravky z lekarne az po prirodne veci a tie take babske recepty.

Nic nezabralo na dlhsie ako tyzden,som z toho zufala,lebo maly sa skrabe do krvi.

Teraz som si citala na internete o aloe vera,mate niekto skusenosti hlavne v spojeni s atop.ekzemom?Peipadne vyrobcovia ,ktori ju priamo ponukaju,mate skusenosti?

Dakujem krasne,

Kvitok | 2015-08-03 20:13:411x

kolegyňa kúpala dcérku v čiernom čaji a pomohlo to.

konvalinka | 2015-08-03 23:57:242x

Ahoj, nam zabrala zmena stravy. Všetky ostatné prostriedky boli len dočasné. 8-mesačný je asi kojený a mierne dokrmovaný, ale ak sa to objavilo s príkrmami, možno by stálo za to zvážiť potravinovú alergiu. Je to veľké trápenie, poznám. Ale s vekom sa to zlepšuje. Málokto je v puberte ekzematik.

S aloe však nemám žiadnu skúsnosť. A to ho dokonca i pestujem, ale neskúšala som.

ateliermm | 2015-08-04 07:07:001x

Ja pouzivam pri malom kremik s Aloe vera, ktory stoji cca 2 eur a cisty vytazok z Aloe , ten stoji cca 16 eur. Dalej pomaha kupanie v slanej morskej vode, cize bud k moru, alebo kupat v morskej soli, alebo Termalne kupalisko Rapovce. :) Tiez mi bolo doporucene vylucit z jedalnicka kravske mlieko. To az taky problem nie je , skor som zbadala, ze sa mu zhorsi pri konzumacii cipsov, cukrikov a najma jedla s E-ckami atd,. Cize aj toto eliminujem. VArim, peciem doma ,skusila som vymenit mlieko za mandlove a tak dalej. Tak vela zdaru, starsi z toho vyrastol resp. preslo to do alergie. :) A zatial mi kazdy homeopat, lekar, aj liecitel ci zname , ktore sa zaoberaju alternativou, potrvrdili, ze je to docasny stav, ktory mozno zvratit stravov. :)

miusch | 2015-08-04 16:32:40

Ahoj, aj u nás je to hlavne o strave, pomohlo vylúčenie jogurtov a mliečnych výrobkov. Ale veľmi dobré skúsenosti mám s prípravkom Oilatum, je to kúpeľové aditívum, dá sa použiť ako sprchový gél alebo pridať pár kvapiek do kúpeľa. S Aloe ani ja skúsenosť nemám, ale ďakujem za tip, vygúglim, vyskúšam.

tarry | 2015-08-04 18:12:07

Ahoj shollie. Ja mam atopický ekzem. Mam ho od narodenia. Prve mesiace mojho zivota som ho mala na licach, potom mi to preslo na predlaktie a za kolenami- to bolo utrpenie. Skrabanie sa do krvi, ziadne vylety na luku atd. Vzdy v lete. Teraz mam 26rokov, a mam ho na prstoch na ruke, zmizne, objavi sa,... Mama so mnou presla vsetky kožné doktorky, a aj bylinkarky. Raz sme boli aj u nejakej "baby". Mala som tam sfuknut sviecku po nejakom zaklinadle, ale nepomohlo nic. Aloe vera som nan neskusala, ale viem ze nestipe a neobnovuje svrbenie. Urcite nic nepokazis. Ja mam vyskusany konopny krem, ten mi chvilu robil dobre, ale vsetko bolo len chvilkove. Vela stastia, nech nemate ani jedna take deti akym som bola ja..Nervoznym.

SperkyVladena | 2015-08-07 17:06:34

môjho syna niečo také obchádzalo , keď mal okolo 11 mesiacov, lekárka ma strašila týmto ekzémom, ale nechcela som hneď skúšať chémie. Tak som natierala obyčajnou nechtíkovou vazelínou, a prešlo to. Ale prirodzene to nemusí byť rovnaký prípad. Poznám maminku, ktorá s tým u dcéry dlho bojovala a nakoniec museli vylúčiť cukor, takže zrejme to súvisí aj s metabolizmom

MoPe | 2015-08-14 23:23:50

Kamarátkina malá ho má. Tiež povedala, že veľmi pomohla zmena stravy, treba na ňu dávať veľký pozor. Potom premasťovanie pokožky, oni používali špeciálne mliečko (Expo... lotion - už názov nepamätám, aj my sme ho používali na ekzém dcérkin), potom treba nosiť oblečenie len z čistej bavlny, žiadne prímesy zmesi apod. Údajne najlepšie bielu, ak sa dá, nie príliš farbenú. Zabrániť styku s príliš prašným prostredím, apod... jej dcérkamala ako malinká rovnaké príznaky a stavy ako píšeš, teraz prváčka - už ani tak nemá priamo ekzém - prešlo jej to do astmy - vraj je to typický priebeh. tak držím palce.

rathrak | 2015-08-26 14:54:13

raz som pocula ako jedna starsia pani davala rozumy, zevraj pomaha ovseny cajik a kupat sa v nom... tak nejak si to pamatam, ale neviem to zarucit :)

butterka | 2015-09-06 11:24:53

Ahoj no ja Ti z vlastnej skusenosti poviem takto : u mna zacal atop. Ked som mala asi 6 mesiacov. Typicky kolenne a laktove zahyby a licka. Asi na zakladke sa mi to ustalilo na rukach,mala som ich ako 150 rocna babka :-\ hormonalna liecba teda nic moc.... Na strednej som dostala silnu anginu a vtedy mi chytilo ocne viecka. Takze dnes v mojich 29 rokoch som na tom tak, ze ruky, ocne viecka, fliaciky na kolenach. Skusam poslednu dobu uz vselico, aj mast od liecitelky, biodermu, panthenol gel, nechtikovu mast, skusala som ciste sadlo, olivovy olej, kokosovy olej, more prvy krat pomohlo na asi dva roky, druhy krat uz nie :-) a furt mi na zmiernenie bohuzial pomozu len kortikoidy :-( ale s nimi je to tak ze ked vysadis tak sa to vrati.... Inac dr. Kedysi mamine tvrdila, ze z toho vyrastiem, nuz.... Drzim palce, vela deticiek z toho vyrastie. Ale inac mam aj alergiu a po novom uz aj pociatocnu astmu. Ale mojho konicka sa nevzdam!!!! To by som potom cela!nakremovana mohla sediet doma na zadku a kysnut :-D

AlexandraValentovic | 2016-10-05 20:26:392x

čítam si tu príspevky rôzne a akurát sme tento problém riešili s neterou a chcela by som odporučiť všetkým, ktorí majú problém s atopickým aj všetkými možnými kožnými chorobami, že chybu hladajte z vnútra v trávení, ak nechcete chodiť po alergologických vyšetreniach stačí si kúpiť v lekárni Food detective test - test potravinove intolerancie a ten vám odpovie čo nesmiete jesť a zatiaľ poznám osobne štyroch ľudí, ktorí to urobili a do 3 mesiacov nebolo ani stopy po kožných problémoch. Ja som si ho urobila kvôli iným ťažkostiam a tiež mi pomohlo keď som vysadila potraviny, ktoré mi ukázal, že mi telo nespracúva. Vyskúšajte

ReVi | 2016-11-21 12:17:421x

Nam pomohol excipial krem potom neskor to vymizlo uplne.

decembrovka | 2017-03-15 09:30:34

Alexandra, dobrý nápad, aj ja som už nad tým uvažovala, ale neverila som moc tomu, že to funguje...tak skúsim, dík

TvoreNina | 2017-03-18 07:49:47

Ahojte, skusim sa aj ja vyjadrit z pohladu skorofarmaceuta a v podstate spolutrpitela, aj ked ja to nemam az take. Co sa tyka toho, co si na to mate dat-je to uplne jedno, dolezite je premastovat, takze staci aj obycajna vazelina. Mazat mazat mazat. Zaroven sa dlho nenamacat vo vode (moze byt problem pri detoch, ale kazdodenne kupanie by malo byt tabu), pretoze sa tym zmyje ochranny film pokozky (ktory sa zvykne do dna obnovit). Toto plati aj pri umyvani riadov alebo 100x za den umyvani ruk a podobne, pri riadoch si dajte rukavice. Ked sa to neda eliminovat, treba mazat mazat mazat. Tak isto sa samozrejme treba co najviac vyhybat urcitym zlozkam v kozmetike, ktore pokozku vysusuju-napriklad alkohol vo vonavkach alebo aj v antibakterilanych geloch a podobne, to ale urcite viete. No a k podstate-mysliet si, ze pomoze len mazat je naivne, treba najst pricinu, urcite tam je, aj ked ju nezistili 20 rokov, teraz je uz lepsia diagnostika. Je potrebne absolvovat vysetrenia na potravinove intolerancie, potravinove alergie (pozor, su to dve odlisne veci), ja osobne mam histaminovu intoleranciu. Treba sa opytat alergologa pripadne gastro :)

SkusimTo | 2017-03-18 12:30:08

my sme skončili u alergologičky a ekzém súvisel a j s problémami s dutinami, vždy sa synovi vyhodil, ked prechladol , ked sa zhoršilo počasie, ked zakvitli ,, jeho ,, burinky a pod.

teraz žije v košiciach, čiže zemnil prostredie, bral nejaké vakcíny na alergie čo mal a pod.

proste ho riešila alergologička

možno tvojmu vadí trebárs prášok na ppranie, alebo niečo z potravín....

SkusimTo | 2017-03-18 12:32:48

inak, kožná skúšala rôzne ,,krémiky,, ale ked zahlasila asi na piaty pokus : ja neviem, čo by to ešte mohlo byť, skúsime ešte toto....?? , tak som vymenila kožnú-tá to dala na prvýkrát, natierala som celého nejakou hnedou masou, nechcem povedať, čo mi to hnedé čudo pripomínalo....:D, a natierala som ho dlho, kým sa mu to zlepšilo, ale pomohlo to....

TvoreNina | 2017-03-18 16:39:53

SkusimTo, to hnede mohla byt gafrova mast alebo skor gafrova s ichtamolom :)

adelhaidis | 2017-03-18 17:40:131x

Toho ekzému je čím ďalej tým viac :( Moja sestra má ekzém od narodenia, kým bola malinká, tak jedlo pripravovala mamina, k moru sme šli iba kvôli ekzému (ale aj na Slovensku sú kúpele Podhájska, kde je voda veľmi podobná zloženiu morskej vody)- pomohlo aj more aj Podhájska, mamina s ňou chodila do Prahy, kde jej vyrábali špeciálne lieky (z látok z moču a krvi), chodili k doktorom, bylinkárom, ... Vyskúšali sme všetko- kortikoidy, kúpanie v ovsených vločkách, ... Všetko na chvíľu zabralo, ale vtedy sa nekládol až taký dôraz na stravu ako dnes. A odkedy je segra dospelý človek, tak je, čo chce, radšej si dá mastičku z lekárne, je veľa sladkého, ... A nedá si poradiť, čakáme kedy na to príde sama. Má intoleranciu na mliečny bielkoviny (aj potravinové alergia na kadečo iné), takže tomu sa vyhýba, ale to sladké to celé kazí. Samozrejme, že má aj alergie, jednu dobu poctivo pila Lapacho a priebeh alergií bol ľahší. Musí na to prísť sama.

Mne sa zase ekzém objavil neskôr, najprv tu a tam v lakťových jamkách, potom dlhé roky nič. Pred 7 rokmi sa mi objavil ekzém na rukách (dlaniach), ten mi zmizol, keď mi kamoška doniesla ľubovníkový olej, ktorý naozaj zabral a na 90% zaberá dodnes, tento ekzém sa ukáže raz za 3-4mesiac. A asi pred 2 rokmi sa mi objavil fľak na zápästí a krku, ten na krku zmizol po kortikoidoch (čo doteraz nechápem), ten na zápästí mám stále-nenádpadne sa zväčšuje. K tomu sa pár mesiacov potom pridal ekzém na viečkach. Takže skúšam premasťovať všetkým, čo sa dá. Tiež mám potravinové alergie (jablká, hrušky, čerešne, orechy, marhule, ...), tieto potraviny nejem, ale ekzém stále ostáva. Akurát teraz pomaly vyraďujem ďalšie potraviny, aj tie, na ktoré sa na testoch nepreukázala alergia. Mám kamarátku, ktorá mala tiež ekzém na rukách, ale nezaberalo nič, tak prešla na ultra zdravú stravu a na rukách nemá nič- bola masérka, tak musela zmeniť zamestnanie.

A čo sa týka premasťovania, tak ja mám veľmi dobrú skupinu s ľubovníkovým olej, modrou Indulonou, krémom Protopan a najnovšie s krémom na suchú pokožku od Dulcia. Kortikoidy si dávam len keď je najhoršie, napr. z toho ekzému na viečkach sa mi neuveriteľne zatvárajú oči, aj keď nie som unavená, takže ak niekam idem, na niečo dôležité, alebo niečo kde sa musím namaľovať (takýmto akciám sa vyhýbam), tak pár dní predtým vytiahnem kortikoidy.

A celkovo sme doma zmenili kozmetiku, prešli sme na prírodnejšie veci- mydlá, šampóny, kozmetika na pleť, telové mlieka,... Značky kozmetiky tu na Sashe sú fakt veľmi kvalitné.

Držím všetkým palce, je to beh na dlhú trať, ale ja som optimista .)

roncakjakub | 2017-03-27 08:05:17

Zdravím, určite pomôžu všetky hore vypísané spôsoby. Odporúčil by som telo vyživovať aj zvnútra napríklad týmto multivitamínom : https://www.pilulka.sk/barny-s-aloe-vera-forte-activ-2x0-5l

Mierne môžete ušetriť aj s týmto kupónom : http://cut.by/5wfYy

nastka | 2020-04-30 10:02:10

Objedanala som si na https://makeup.sk/ gél Aloe Vera, pretože stále cítim potrebu zvhlhčovať pokožku tváre aj rúk. Gél sa mi páči, nanášam si ho každý večer a ráno a cítim sa úžasne.Vonia príjemne, rýchlo sa vstrebáva. Nezanecháva lepivý film. Super hydratačný gél na každodenné použitie. Tí, ktorí píšu, že zle hydratuje - to nie je krém, ale gél. Nabudúce si objednám veľkú fľašu. Je tiež cenovo dostupný tak určite odporúčam.

MirekJ | 2021-06-18 22:24:031x

Určite zmena stravovacích návykov a používať prípravky na ekzémy a výražky https://etabletka.sk/kategoria/zdravie-a-lieky-online/pokozka-a-alergie-online/ekzemy-a-vyrazky-online/

slavena89 | 2022-03-16 15:31:54

Prosím, pomôžte mi. Pomôžu rady na atopický ekzém ktoré som našla tu https://www.peknaplet.sk/atopicky-ekzem-na-tvari/ ? O aloe vera sa v ňom nič nehovorí. Spomínajú sa v ňom krémy, ale nie priamo aloe vera. Nechcem to podceniť alebo zhoršiť ekzém nesprávnou liečbou.

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.