Domov » Fórum » Úplne mimo misu » prírodná kozmetika?

prírodná kozmetika?

Úplne mimo misu

 
Origo-Me | 2013-03-01 10:01:512x

čaute, mám problém s akné už dlhé roky /dekolt/, nepomohla mi ani kožná doktorka ani žiadna kozmetika.. len moja ženská doktorka mi predpísala ant., ktorá pomohla ale po vysadení mám akné nazad.. už ale nechcem pchať tú chémiu do seba, tak skúšam poprosiť o pomoc vás, ktorí máte s prírodnou kozmetikou skúsenosti.. pomôže na to vôbec niečo? dakujem za odpovede.. :)

Karolina44 | 2013-03-01 11:29:241x

skus, skorocel, dubovu koru caj na oplachovanie a sirove mydlo...

Karolina44 | 2013-03-01 11:30:08

sírové :-)

charis | 2013-03-01 12:14:451x

ja som môjmu synovi, ktorý mal faft hroznú tvár, na to dala nechtíkovú tinktúru a perfektne mu to pomohlo, akurát, že sa nám už minula a v žiadnej lekárni ju nemôžem zohnať, ešte skúsim cez internet

Origo-Me | 2013-03-01 12:24:251x

dakujem .. vyskušam všetko:)

mOnaLiza | 2013-03-01 19:08:501x

ja odporúčam sa pravidelne oplachovať vývarom s harmančeka...úžasne čistí pokožku...alebo možno toto...http://www.sashe.sk/mOnaLiza/detail/monina-bylinkova-masticka-30-ml

Yolana | 2013-03-01 19:50:521x

repik velmi dobre dezinfikuje a suší akne.. aj nieco s propolisom by ti mohlo pomoct.. len treba sa pri tychto prirodnych veciach sledovat, bo obsahuju alergeny.. aby ti nic neuskodilo.. :) ale malokto je na ne citlivy.. :)

-GINA- | 2013-03-02 13:16:433x

skús 100% tea tree oil,ja to používam na všetko,na vyrážky,pleseň na nohách-toto jediné mi zabralo,poštipnutie hmyzom,keď mám nádchu,tak si tým vytriem ústnu dutinu aj uši,na zapálené ďasná. Kúpiš v lekárni.

mina | 2013-03-02 16:56:552x

Na 100 % tea tree nedám dopustiť ani ja a nedávno som zistila, že je dokonca zaradený medzi oficiálne liečivá (v nomenklatúre "západnej medicíny"), pomáha aj propolis.

A ešte jedna vec - koľko máš rokov (?) ... lebo ak už máš vek prvotne neprináležiaci k akné - možno dekolt príliš vysúšaš a "akné" je reakcia organizmu práve na to prílišné vysúšanie :)

Agyness | 2013-03-02 22:34:172x

Ja koli tomu momentalne pijem zihlavovy caj ... kedysi som skusala ...pila som ho mesiac vkuse kazdy den aj liter,,,pokozka sa mi uplne vycistila...nevem kolko casi ubehlo,asi dost...ale asi sa mi hormony zblaznili zas som jak dostipana od vciel tak som opet zacala cajickovat...este len treti den ale snad to vydrzim stoji to zato... zihlava vraj precistuje krv ... a ja som tusim jeden velky zapal... :D a inak obkladat sa repikom lekarskym dost funguje,len ja teraz pitrebujem tusim silnejsiu pomoc to ocista zvnutra

MonikaH. | 2013-03-05 08:48:55

Skús si pozrieť aj nejaké info na nete ohľadne intolerancie na určité druhy potravín, som čítala že akné (okrem iných prejavov) môže byť prejavom intolerancie organizmu na nejaký druh potraviny. Nemusíš byť alergická napr. na lepok alebo laktozu, ale intolerantná, a to sa prejavuje aj po niekoľkých týždňoch a mesiacoch. Existujú na to testy, ale vraj by ich vedeli urobiť aj u alergologa. Treba sa spýtať.

Zadaj do google slová potravinová intolerancia a nájdeš veľa informácií. Ale uznávam, že pri akné je ťažko nájsť tú pravú príčinu jeho vzniku. Treba skúšať čo zaberie.

Origo-Me | 2013-03-05 10:01:141x

dakujem dámy, všetko som si zapisala a skušam veru skušam všeko.. ale okrem tabletiek od ženskej dotkroky mi nič nepomohlo.. možno ma to spoločné niečo s hormonami neviem.. ale chemiu už tlačiť do seba odmietam..

EmmilyGlamour | 2013-03-05 10:20:54

sírové mydlo používa aj mamina a výrazne sa jej to zlepšilo :)

Origo-Me | 2013-03-05 10:41:04

sírové mydlo kde dostať?:)

-GINA- | 2013-03-05 10:45:011x

sírové mydlo v lekárni

CRUBL | 2013-03-05 10:46:151x

Origo-Me, skús potierať lokálne zapálené miesta propolisovou tinktúrou(pozor na alergickú reakciu) a väčšie plochy vodou rozriedenou tinktúrou na vatovom tampóne. A z vnútra by som tiež odporučila žihľavový výluh(čaj), ale najlepšie nie kupovaný, ale nazbieraný. Čistí krv, tuším sa odporúča piť denne liter po dobu 2 až 3 týždňov a potom treba urobiť pauzu aspoň na týždeň.

Karolina44 | 2013-03-05 11:00:58

este pupavovy koren, je dobry - cisti oblicky - tinkturu urobis luhovanim v liehu na slnku asi 2-3 tyzdne, mozno sa to da aj kupit v lekarni... uziva sa cajova lyzicka rano a vecer zapit vodou

tanyk | 2013-03-05 11:27:272x

sestra jedla droždie a brat bral tabletky s pivnými kvasnicami... :) a rovnako aj čaj je dobrý, aby ťa očistil zvnútra :) myslím že žihľavový, ako spomínali baby ;)

xsnezienka | 2013-03-05 12:13:09

Jej, tak tieto rady sa hodia aj mne :) dakujem

pletana | 2013-03-07 10:58:001x

Začala by som pozorovaním stravy,myslím že problém bude v intolerancii niektorých potravín.To čo nepasuje vo vnútri nevie kričať a tak ťa upozorňuje týmto spôsobom.Je jar,vhodný čas na očistu organizmu a potom pomaly skúšaj každý deň ,dva jesť len jeden druh potraviny.....viem že to nie je med lízať,ale len tak sa dopracuješ k výsledku.Každý organizmus je jedna chemická továreň a musíš prísť sama na to,čo mu nepasuje,univerzálny liek neexistuje............Až potom natierame fasádu zvonka....:))Prajem veľa šťastia.

Origo-Me | 2013-03-07 11:01:31

pletana súhlasím s tebou, viem že sa deje niečo vovnútri skôr.. ale čo netuším..:) na ktoré potraviny sa zamerať, ktoré by mohli byť tým, čo mi škodí?

pletana | 2013-03-07 11:08:28

Už dávno som sa týmto nezaoberala,ale zvyknú škodiť citrusy,čokoláda,jahody,cukor,pálivé,korenisté jedlá......To sú asi najhlavnejšie potraviny a zložky o ktorých viem.Skús sa pozorovať a sledovať jedálniček,po akých jedlách býva stav pokožky horší.Ja som sa tak isto zbavila akné až po tridsať šestke,neviem však či to nebolo pomaly starnutím .....:))A keď hovorím o hormónoch napadlo ma že aj ony môžu byť príčina.Viem že nasadenie antikoncepcie ,hoci len na pol roka často upravilo stav pokožky.Viem že ženy ju často neradi užívajú,ale pokial nie je iná pomoc,vyskúšala by som na chvílu.

Origo-Me | 2013-03-07 11:19:42

práveže ja som brala antikoncepciu asi cca rok a pol, na akné.. po vysadení sa však vrátilo, čiže nepomáha.. a potraviny začnem na sebe sledovať, dakujem:)

pletana | 2013-03-07 11:25:05

Asi Ti nič iné neostáva,myslím že aj ja som mala akné vďaka mojim zblázneným hormónom.Moja matka aj babka boli v prechode v štyridsiatke,tak aj ja sa k nej blížim a mám s nimi už rok-dva pokoj.Je pravdou že som rok antikoncepciu užívala a po vysadení sa stav pokožky zlepšil.Dnes sa mi občas nejaká vyrážka vyhodí,ale mám odsledované ,že sa objaví vždy po čokoládových hodoch ......

-GINA- | 2013-03-07 11:30:58

že nejaká potravina zhoršuje alebo vyvoláva akné,je mylný názor.nie je to pravda.

Timky | 2013-03-07 11:43:26

potraviny sami o sebe nevytvárajú akné ale niekto môže na určitý druh potravín reagovať aj premasťovaním kože, jej upchávaním čo koniec koncov vedie k akné

ja mám odskúšané že po čokoláde je na ksichte kadečo :) už s tým dlho bojujem ale vyskúšam tú žihľavu, znie to dobre, len neviem či zvládnem 1liter denne

Origo-Me | 2013-03-07 11:55:54

žihľavu som užívala tiež .. pomáha to do istej miery.. ale nie úplne.. ale zasa začínam prečisťovať krv:)

lubacreate | 2013-03-07 13:02:31

dobré je teraz dať si čokoľvek naklíčiť, je to "živá strava"

Origo-Me | 2013-03-07 13:45:48

krasakreativna ako napríklad čo a ako.. do tohto sa veľmi nevyznám.. ak máte tip rada prijmem a vyskúšam:)

Katu-Hula | 2013-03-07 14:02:241x

Daj si namiešať čaj nejakej bylinkárke, piť pravidelne. Potom je tu mylný názor, že treba vysušovať pleť od masnoty. Používaj krém s vysokým obsahom vitamínu E. Všetky malé zrkadlá v dome je treba zhodiť- však vieš prečo. A dobrý make-up tiež niečo zakryje.

Hlavu hore si určite aj tak krásna. A ešte dodatok- neskúša každý deň niečo iné.

Yolana | 2013-03-07 15:37:171x

vysušovat plet je diskutabilny pojem.. viem ze koza je velmi inteligentny organ a pred vysusenim sa chrani zvasenou tvorbou mazu.. preto som pisala, ze sa musi kontrolovat aj co sa tyka presusenia, premastenia ci alergie.. navyse na kazdu plet pomaha nieco ina.. nexistuje nic overene, dokonale.. to ze to zaberie 100 zenam, este neznamena ze to zaberie aj mne.. treba skusat a pozorovat sa.. niekedy trva dlhsie kym to zaberie, chce to pevne nervy :)

pokozku( alebo kozu ako taku) poznam velmi dobre, som kozmeticka a robim s nou dennodenne, no neexistuje nic zarucene..

a casto sa stava, ze navonok sa prejavuje nejaky vnutorny problem.. trebars s travenim, urologicke ci gynekologicke problemi, ktore mozno ani nepocitujes.. alebo mavaju problemy baby, ked nemaju hormony v rovnovahe.. akne sposobuju muzske pohlvne hormony, ktore ma sice kazda zena, ale ak ich ma nadbytok, tak sa prejavuje navonok ako akne, zvysene ochlpenie nad hornou perou, muzske crty..

skus sa dat povysetrovat u roznych doktorov trebras na endokrinologii, alebo gastroenterológii (moze tam byt helikobakter).. skusaj a skusaj.. a sleduj sa popritom :) prajem vela stastia

NajVecicky | 2013-03-07 16:22:34

Skús najprv začať zvnútra. Mne pomohlo hlavne to, že som úplne vysadila čokoládu, sladkosti, nezdravé nápoje a jedlá. Mala som problematickú pleť stále, ale po týchto úpravách sa mi zlepšila pleť o 100%. Nie nadarmo sa hovorí - si to, čo ješ. Určite prídeš na to, že možno ješ aj nezdravé veci, poprípade skús nejakú kúru na prečistenie organizmu. Ale celkovo treba zaradiť do svojho programu beh či prechádzky von, chodiť skoro spať a tak. Proste upraviť životosprávu.

ja viem, je to nespravodlivé, že sú medzi nami aj ľudia, čo môžu denne zjesť čokoľvek a na ich váhe či výzore sa to neprejaví.

Skús najprv takto, nič Ťa to nestojí a nemáš tým čo stratiť.

Nikde nepíšeš koľko máš rokov, poprípade iné problémy či nemáš ešte, tak ťažko takto radiť na diaľku.

Origo-Me | 2013-03-07 16:35:30

28 a som asi zdravá.. a akné mám od 18tich rokov.. a čo je najhoršie, hlavne na krku, ktorý mám až zjazvený... nepomohla mi ani kožná doktorka a neposlala ma na iné vyšetrenia, moja ženská doktorka sa ma tiež na nič nepýtala, len predpísala lieky.. takže sa takto trápim, raz to mám úplne zapálene, vždy pred cyklom..potom je zas kľud a zas dokola.. ant. som brala tú, ktorú teraz vo fr. zakázali, vyše roka! lebo moja lekárka ma neupozornila že sa to má brať max. 4 mesiace... takže som s chémiou skončila a teraz hľadám dalšie riešenia, viem je to na dlho..a možno aj finančne nákladné:/

-GINA- | 2013-03-07 16:52:542x

najlepšie by bolo nájsť si nového lekára.

Karolina44 | 2013-03-07 16:56:04

...ved, to vsetko vyskusaj co tu je napisane, z toho ti nic neublizi a mozno nieco zaberie, uz by si mala zacat :-)

Origo-Me | 2013-03-07 17:04:27

začínam hned ako prídem domov.. tu, kde momentalne som niet ničoho, len srnky mi pobehuju za oknom:) (no internet mám:) vyskušam, dámm vedieť, čo pomohlo:)

EmmilyGlamour | 2013-03-07 17:16:44

mamina vyskúšala všetko len najviac jej pomohlo to sírové mydlo a teatree oil- nanáša sa vatovým tampónom a akné vysušuje :)

lubacreate | 2013-03-07 17:25:332x

momentálne mi klíčia aj horčičné semienka. Ale jačmeň, a také, niečo v bioobchodoch, zelené guličky, bordové, ani neviem, čo to je. A žeruchu. Ja ju dávam na odličovacie tampóny, každý deň "nasadím" jednu porciu (stačia dva tampóny na seba) ale vlhčiť to stále. A takto mám každý deň sviežu nádielku

lubacreate | 2013-03-07 17:28:221x

myslímm že na to vie pomôcť zvonka bylinkáreň. Okolo Levoče jedna pani namiešavala zmesku, to sa zaparilo, dalo na dva veľké vankúše z vaty obviazané gázou, aj tie bylinky, neprecedené a držalo sa to, hodku, dve, párkrát za deň, takto polrok každý deň. Nezostal ani kúsok, ani stopa, ani jazva. Všetko zmizlo tej babe.

nastka | 2020-04-27 12:37:12

Veľký výber tovaru, skvelé ceny oproti iným internetovým stránkam. Všetko načas dodané, príjemná komunikacia na infolinke. Som spokojná. Na Makeup.sk vždy nájdem to,čo potrebujem. Nielen tam kupujem darčeky, ale aj sebe robím radosť. Mám len dobré skúsenosti tak vám všetkým odporúčam.

SlowFemme | 2020-11-14 18:45:45

Také bojuji s akné. Opravdu hodně mi pomohlo, když jsem se začala správně odličovat podle tohoto návodu: https://www.slowfemme.com/magazine/tajemstvi-prirozene-krasy-spravne-odliceni

mrcs | 2020-11-26 14:05:30

prirodne nie vzdy znamena lepsie... aj prirodne zlozky maju svoju temnu stranku. prirodne esencialne oleje mozu vyvolat neprijemne reakcie, napr. perioralnu dermatitidu /zapalene vyrazky/. mne pomohlo: vyradenie produktov s vysokym obsahom alkoholu , pouzivanie produktov s exfoliacnymi zlozkami, vyhybanie sa penivym produktom s iritujucimi sulfatmi. A hlavne naucit sa citat zlozenie (INCI)kozmetiky. Tato stranka je podla mna skvela pomocka: https://www.lakrem.sk/

Evina158 | 2021-02-22 13:51:28

Já třeba zjišťuji, že mi nepomůže nic. Jen změna stravy k lepšímu. Jakmile přejdu na zdravější stravu, tak se hned vyrojí akné (prostě se pročišťuje pleť) a po kratší době zmizí a dokud se stravuji kvalitně, tak mám plet čistou. Takže asi tak. Ale máte super nápady. Já bych si jednou chtěla splnit sen a nechat si udělat permanentní makeup obočí. Hodně jsem vyčetla kladných recenzí na https://www.radchenko.cz/ v Praze. Máte tento makeup? Já má tak trošku strach z bolesti..takže se tu raději zeptám.

marcellusrosetta | 2021-02-26 13:52:09

Tento obchod https://makeup.sk môžem odporučiť, ak si chcete kúpiť nejakú kvalitnú kozmetiku. Predávajú tiež parfumy, čo je dosť široký výber.



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.