Domov » Fórum » Handmade - nezaradené » Aký priemys.šijaci stroj?

Aký priemys.šijaci stroj?

Handmade - nezaradené

Caja1 | 2019-10-21 23:55:00

Poprosím o radu, ako kupovať priemyselný šijaci stroj/značka ,velkost,cena/? Prípadne ak máte na predaj, ponúknite. ďakujem

Caja1 | 2019-10-21 23:59:59

Prípadne , aký šij.stroj odporúčate na začiatok šitia aby bol výkonny ale nie velmi drahý. Ď.

remix | 2019-10-25 16:26:56

treba upresniť, čo sa na ňom bude šiť

Caja1 | 2019-10-30 07:09:27

@remix Dakujem , oblečenie, mikiny sukne prípadne niečo podobné. Viacmenej z teplákoviny. Ale i iné látky, no musí byt výkonný, lebo ja mám také rešeto, že keď zríchlim šev, tak mi vynecháva a hrkoce po stole. Ďakujem, Vierka

Karia | 2019-11-02 13:43:241x

S priemyselnými šijacími strojmi je to tak, že keď chcete šiť z tkaniny i z pleteniny, potrebujete min. 3 stroje a to stroj s viazaným stehom, stroj s obnitkovacím stehom (overlock) a stroj s krycím stehom (coverlock). Na nejakom univerzálnom stroji s viazaným stehom a cik-cakom sa dá ušiť maximálne niečo pre seba alebo detské tepláčky pre svoje dieťa. Ak plánujete šiť aj na predaj, musíte mať všetky 3 stroje. Stroj s krycím stehom sa dá chvíľu postrádať ak zvolíte iný postup, napr. podhnutie na stroji s viazaným stehom, ale je to na úkor kvality. Druhy a ceny strojov nájdete bez problémov, napr. https://armo.sk/kategoria/priemyselne-sijacie-stroje/

Caja1 | 2019-11-02 16:01:59

@Karia Velmi pekne dakujem za tak vystižnu a komplexnú odpoved. Nuž ja som asi myslela skor že mi bude stačiť jeden nejaký výkonnejší stroj a overlock, pretože zas nemožem na zacaitok vystavať priemyselnu firmu za 10 tisic eur. Zacat ale nejak musím. Práve sa toho bojím, lebo na začiatok si to nemozem dovolit. Ale velmi pekne dkujem za obsiahlu odpoved, zas som o čosi múdrejšia.

Karia | 2019-11-02 16:45:58

Tak by som určite skúsila na začiatok bazár. Nakukla som, tak sú v ponuke, len pozor aby boli na 220V, lebo ak nie, treba dodatočné úpravy.

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.