Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Filip

Žurnál+

Ako na usporiadaný zakladač?

Peter F. » Nové výrobky / 2024-04-22 09:24:23 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Možno si myslíte, že je to nejaký trik, ale nie je. My - ľudia - máme skvelé podvedomie, ktoré nám hovorí, že ak si zakúpime, alebo dostaneme diár, či zápisník, od toho momentu si ho budeme viesť poctivo, pravidelne a hlavne usporiadane. Je to ale naozaj tak? :) 

Priznám sa - sám mám s tým obrovský problém a koniec koncov - niekoľko krát som skončil s 2 diármi, 1 zápisníkom a asi 25timi farebnými lístočkami pohádzanými po celej taške, pretože - však si to tam prepíšem. Je to pre mňa smutná štatistika, ale veď sa aj hovorí, že obuvník chodí bosí. 

Preto som sa na zápisník - v tomto prípade - karisblok začal pozerať inak. 

A hneď mám pre vás aj niekoľko užitočných rád, ktoré môžete aplikovať nie len na karisblok odo mňa, ale na prakticky akýkoľvek iný.

- Držiak na pero, nemusí držať len pero, ale ak využijete ten kancelársky štipec, čo máte v šuflíku, aj všetky už popísané strany. Stačí ich pripnúť k držiaku na pero, ako k prvej strane zápisníka. Na držiak, alebo prvú stranu môžete pripnúť aj spinky, ktoré sa vám môžu zísť počas náročných dní a tak využiť potenciál držiaku ešte viac.

- Vyrobiť si rozdeľovače na strany sa dá z hocičoho. Napríklad - starý kalendár, či zadná - pevná strana z dokumentu určeného na skartáciu. Stačí si nakresliť obdĺžnik o rozmere stránky vášho karisu, zakresliť dierky a pomocou kancelárskeho dierkovača a rezačky, či nožníc máme na svete dokonalý rozdeľovač. Ak si necháme na jeho hornom okraji trošku miesta naviac, výborne sa budeme orientovať v dokumentoch. 

- Do karisbloku viete zapracovať aj obálku - takú tú plastovú, v rozmere stránok - opäť ako pri rozdeľovačoch - zakresliť dierky (odporúčam ich vyseknúť na spodnej strane, nie tej kde sa obálka otvára), stlačiť dierkovač a obálka do karisbloku je na svete. Bude držať dostatočne pevne a jej obsah nikam neodíde. 

- Voľte pre seba to najlepšie - ak viete, že pre orientáciu v karise vám treba diárovú náplň, siahnite po nej. Ak ste ale nadšencom voľných stránok, neváhajte využiť tie. Určite sa nájdu aj nadšenci kreslenia a pre tých mám jasný odkaz, orezávač, pravítko, ceruzka a dierkovač sú vašimi najlepšími kamarátmi. Získate tak kontrolu nad typom papiera, ktorý si do zakladača dáte. Kreativite sa medze nekladú. 

- Čo s vypísaným papierom? Samozrejme do zberu, alebo separovaného odpadu. Ale! V prvom rade, si prejdite celý zápisník. Určite natrafíte na niečo, čo je pre vás cenné a možno aj do budúcna užitočné. Čo s tým? Zaveďte si "Myšlienkový archív". Ako? Nemusíte chodiť po príklady ďaleko - postačí krabica od topánok a niekoľko obálok, ktoré budú dokumenty deliť na rôzne oblasti - podľa vášho gusta. Nezabudnite na jednotlivé papieriky poznačiť aj mesiac, či rok, kedy boli spísané. Tak sa budete môcť kedykoľvek vrátiť k svojim myšlienkam, a dokonca ich aj časovo zoradiť. 

A neposlednom rade - ešte jedna otázka pre zakladačových, či zápisníkových kamarátov, ktorí svoje myšlienky strážia v koži - kedy ste naposledy ošetrili váš kožený obal? ;)

Budem rád ak aj vám tieto rady pomôžu nájsť trošku organizácie v rýchlom tempe žitia a budú vám nápomocné v každý jeden deň.

Rovnako tak sa ale poteším aj návšteve v mojom obchodíku, kde si môžete pozrieť nové karisbloky A6, ktoré dodávam aj s náplňou a perom, ale aj všeličo iné. 

Ďakujem za dočítanie až sem a prajem príjemný deň, 

Filip.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
filipovadielna
filipovadielna
78 predaných ks, 61 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Výrobky, ktoré robím pre radosť. Všetko poctivo ručne šijem a to až do zodratia ;)

Takmer každý výrobok je možné personalizovať. Pre dodanie iniciálov, či konzultáciu o umiestnení vyrazenia odporúčam kontaktovať ma správou kde rád a ochotne poradím.

Filip.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kožený A6 zakladač - 16551399_Kožený A6 zakladač by filipovadielna
 Páči sa 19 ľudom
38 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »