Domov » Žurnál+ » Autor: Marta Michalčíková

Žurnál+

Ako nás obohacuje naša kreatívna tvorba? ...alebo Aj keď práve nepredávam, aj tak som v pluse.

Marta M. » Rady a info / 2024-04-02 17:32:23 /  3 komentáre / 12 lajkov

Kreatívna tvorba nás obohacuje v mnohých ohľadoch. Je to ako zázračný farebný štetec, ktorým môžeme maľovať na plátno nášho života. Tu je niekoľko spôsobov, ako nás kreatívna tvorba obohacuje:


Sebavyjadrenie a sebapoznanie: Kreatívna tvorba nám umožňuje vyjadriť naše myšlienky, emócie a skúsenosti. Keď sa pustíme do maľovania, písania, modelovania alebo iného tvorenia, objavujeme aj samých seba. Tvorba nám pomáha spoznať naše vnútorné svety a hľadať odpovede na otázky, ktoré nás trápia.

Stresová terapia: Kreatívna tvorba je ako relaxačná modlitba pre našu myseľ. Keď sa ponoríme do tvorby, zabudneme na starosti a stres. Maľovanie, modelovanie, šitie, pletenie, písanie básní alebo navrhovanie a výroba autorskej bižutérie, alebo šperkov nám pomáha uvoľniť napätie a zlepšiť náladu.

Inšpirácia a nové perspektívy: Keď sa pustíme do tvorby, otvárame sa novým myšlienkam a perspektívam. Kreatívne aktivity nás inšpirujú a posúvajú nás ďalej. Môžeme objaviť nové spôsoby myslenia, riešenia problémov a vnímania sveta.

Spoločenstvo a zdieľanie: Kreatívna tvorba nás spája s inými ľuďmi. Môžeme sa zapojiť do umeleckých skupín, kurzov alebo workshopov a nájsť si tam nových priateľov.Áno, má to význam, aj keď práve nepredávate...veľký.

Veľa úspechov a ešte viac kreatívnych nápadov a radosti z tvorby Vám praje

Marta
 

Komentáre

AdharaDecor Kreativita má veľa pozitív, ale s posledným spomenutým bodom musím nesúhlasiť. Tvorivosť (v rôznych podobách) ma uvrhla do ešte väčšej osamelosti a izolácie, než v akej som bola predtým. Keď som ako dieťa začínala, tvorila som v skupinách, no všetkých z každej skupiny to postupne prestalo baviť a nových som už nikdy nenašla. A spoločné tvorenie mi tak veľmi chýba...

2024-04-02 22:35:041x

felixanima Janka, to mi je ľúto, že Ťa kreativita robí osamelejšou. Ja som si práve vďaka tvorivosti našla nové priateľky, ktoré som s radosťou zasvätila do korálkovej mágie. Teraz ich s potešením sledujem, ako sa hrajú s korálkami, ako sa učia nové techniky výroby napríklad náramkov, ako sa učia ketlovať očká. Každý pondelok podvečer sa stretávame v klube dôchodcov a je nám dobre. Nie sme osamelé, trénujeme si jemnú motoriku a tak ďalej. Možno aj Ty by si mohla skúsiť začať s aktivitou u seba a ponúknuť svoje majstrovstvo. Možno deťom, alebo seniorom, alebo kamarátkam. Prajem Ti zo srdca všetko dobré a veľa radosti z tvorby.

2024-04-02 23:07:54

AdharaDecor Prirodzene, pokúšala som sa nadchnúť pre tvorbu ľudí okolo seba, ale za posledných tridsať rokov bez úspechu.

2024-04-03 13:44:27

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
felixanima
felixanima
7071 predaných ks, 1770 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Dobrý deň, milý priateľ, milá priateľka.
Zalej si kávičku, alebo čaj, prines si k tomu aj zopár keksíkov...bude to na dlhšie. Nech sa Ti príjemne prezerá.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - MINIMALISM P1.15 - 15652478_MINIMALISM P1.15 by felixanima
 Páči sa 16 ľudom
7 €
 - JARNÝ NÁHRDELNÍK - 16499114_JARNÝ NÁHRDELNÍK by felixanima
 Páči sa 20 ľudom
9,50 €
 - náušničky LEKNÁ - 16501937_náušničky LEKNÁ by felixanima
 Páči sa 28 ľudom
3,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »