Domov » Žurnál+ » Autor: Mariana Janošová

Žurnál+

Omaľovánka na stene (FotoPostup)

Mariana J. » Fotopostupy a Návody / 2015-07-28 19:28:55 /  9 komentárov / 20 lajkov

Ako sme postupne menili vizáž nového bývania, prišla na rad aj dcérkina izba. Moja prvá predstava bola dať jej na jednu stenu tapetu s motívom podmorského sveta a ostatné steny aby boli biele so zavesenými obrázkami. 

Lenže taká tapeta je veľmi drahá, vidí sa mi veľa dať za jednu stenu 54 eur. A k tomu ma manžel prehováral, aby som jej tam niečo namaľovala sama. Rozhodla som sa, že jej namaľujem na stenu postavičky z jej obľúbených rozprávok. A nakoniec som to zmenila na veľkú omaľovánku na stene. Deti radi kreslia po stenách, tak bude mať jednu stenu, na ktorú kresliť môže. 

Najprv som si odmerala stenu, posteľ pri stene a radiátor a spravila som si v grafickom programe vizuál, aby som videla, ako to asi bude vyzerať, ak tam bude okolo tridsať postavičiek. Postavičky, ktoré som si našla na internete, sa mi zdali príliš veľké, ale už som to neprerábala, povedala som si, že ich zmenším na ostro. 

Potom som si postavičky poukladala na tri A4-ky a u sestry som ich vytlačila. My nemáme doma tlačiareň. Na vytlačené papiere som zafixovala celofán a tenkou fixou som spravila obrysy všetkých charakterov. 

Keď som to mala hotové, preniesla som ich na stenu pomocou meotaru, pričom som ich rozmiestnila tak, aby boli od seba približne v rovnakej vzdialenosti.

Takto to vyzeralo, keď tam boli všetky:

A potom začala konečne zábava - postavičky, na ktoré Sofinka nedotiahla, som vyfarbila ja. Obyčajné farbičky sa mi zdali dosť slabé, tak som použila radšej pastel Gioconda od Koh-i-noor. Asi v polovici: 

Tu sa ku mne Sofinka pripojila: 

Hotovo. Zopár postavičiek tesne nad posteľou ostalo nevyfarbených - tie sú pre Sofinku, ak bude mať chuť, môže vyfarbovať. 

Detaily: 

No mne sa najviac páčia tieto od Sofinky :)

Na záver už len prezradím, že Sofinke sa jej nová stena veľmi páčila a potešila sa jej. Našťastie :) 

Dovolili by ste svojim deťom, aby kreslili na (vyhradenú) stenu?

Určite máte nejaké zážitky, keď vám vaše deti ukázali, že kresliť na stenu je zábava - podeľte sa. 

 

*

Na obrázky sa dá kliknúť - zväčšia sa, zdroj podmorskej tapety je vo fotke. 

Komentáre

PUREHOME Skvelý nápad:)) aj my sme vyhradili veľkú stenu v chodbe pre naše kreatívne drobce...cca vo výške 110cm sme stenu predelili ozdobnou lištou... od podlahy až po lištu sme ju natreli magnetickou a potom kriedovou farbou a detičky viac "netvoria" po celom dome len na tejto ich vyhradenej ploche...a niekedy nám fakt zdobí chodbu krásne "umenie" :)))

2015-07-28 22:00:352x

SkusimTo supernápadík :D

2015-07-28 22:10:071x

KatjaBijou to je super! :)

2015-07-28 22:21:291x

farbi bySue, to znie fakt skvelo! Takáto stena s možnosťou obmieňania obsahu je super nápad :)

2015-07-28 22:22:02

mina Nuž, najlepšie sa vraj na stenu kreslí voskovkami (vravel môj syn, keď mal dva roky :), podľa zistenia, ktoré nasledovalo, "freska" je aj dosť trvácna, nepremaľuješ :)

2015-07-28 22:57:171x

farbi mina :D Pobavila si ma :) Veď aj my sme vyfarbovali kvázi voskovkami :) Ejha, ale som nevedela, že nepremaľujem. To nič, tu aj tak je každý zvyknutý na tapety. Však na tejto stene aj predtým bola tapeta, strašná, zvislé čierne pruhy na bielom pozadí, veľmi depresívny motív do detskej izby trojročného dievčatka.

2015-07-29 00:08:59

handmadebyZuZu jej ja chcem byť opäť dieťaťom :D

2015-07-29 09:23:141x

suzanneharwish to je super napad! ale ste asi prva domacnost, v ktorej vidim meotar :))))

2015-07-29 15:45:131x

farbi zuzK3, takto som na to nepomyslela :D Aj moja sestra má svoj, pre nás je to také normálne, mať doma meotar :D

2015-07-29 15:58:161x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »