Domov » Žurnál+ » Autor: Miroslava Kišoňová

Žurnál+

Pozvánka na Slávnosti hliny v Modre

Miroslava K. » Pozvánky a Reportáže / 2024-02-12 13:58:01 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Milé keramikárky, milí keramikári,

v Modre, len pár kilometrov od Bratislavy vzniká už niekoľko rokov tematické podujatie, venované keramike, porcelánu, hline. Každoročne privítame keramikárov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, ktorí sa ručnou prácou živia, alebo je to ich hobby a relax. 

Tentokrát sa Slávnosti hliny uskutočnia v termíne 3. a 4. mája, v lokalite Kukučínovej a Moyzesovej ulice. Pódium s hudobným programom ale aj aktivity pre deti pripravujeme v priestore Malého trhu. Všetky lokality sú na skok od hlavného námestia, na ktorom sa bude v počas 4.5. konať obľúbený Vínový trh.

Výška dane za užívanie verejného priestranstva ostáva vo výške 20,- € za jedno predajné miesto s rozmerom 3 x 2 m počas oboch dní konania akcie. Predajný čas bude v piatok od popoludňajších hodín, v sobotu od dopoludnia. Pre predajcov zabezpečíme parkovanie a v prípade záujmu vieme poskytnúť i predajný stánok (počet je limitovaný).

Súčasťo podujatia je jedinečný večerný sprievod (sobota), ale tiež odborný seminár, tvorivé dielne, výstavy a mnoho ďalšieho.

Prihlásiť sa na podujatie je možné do 5. apríla 2024. Predaj je možný len na základe podanej prihlášky, zaplatenia dane, doložených potrebných príloh a vydania Povolenia mestom Modra.

Všetky ďalšie informácie a prihlášku Vám radi pošleme po kontaktovaní na e-mail miroslava.kisonova@msumodra.sk.

V tomto roku podujatie pripravujú mesto Modra, Kultúrne centrum Modra, Slovenská ľudová majolika v Modre, SNM-Múzeum Ľudovíta Štúra, Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty a Krajská organizácia cestovného ruchu. Nadväzujeme na predchádzajúce úspešné ročníky pdoujatia, ktoré pripravilo OZ Modranská Beseda.

Tešíme sa na Vás.

Miroslava Kišoňová - miroslava.kisonova@msumodra.sk

foto:  Lucia Mandincová

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »