Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Totevová

Žurnál+

Brmbolcová nádielka.

Eva T. » Nové výrobky / 2019-01-11 12:32:23 /  3 komentáre / 8 lajkov

Tento žurnál nie je aktívny, vidia ho len návštevníci ktorí majú na neho link!

Prišiel mi na um tento názov. Patrím k ľuďom, na ktorého veľmi vplýva to, čo sa okolo deje a v súčasnosti je to snehová nádielka, ktorá nás potešila aj v našom regióne, kde to nie je až taký častý jav. Ja som si dala záväzok, že po Novom roku sa pustím do niečoho iného, ako sú čiapky, šály a podobne. Aj som sa do toho pustila, ale to nádherné sneženie mi navodilo takú náladu, že som sa ešte k zimným doplnkom vrátila.

Keď som si pozrela moju galériu, zistila som, že je tam veľa brmbolcov. Keď ma manžel videl, čo to robím, sa opýtal, čo to je a ako sa to volá. Trochu som sa zamyslela než som odpovedala, ja to poznám ako brmbolec. Aj som si to pre istotu skontrolovala v slovníku slovenského pravopisu. Brmbolec tam je a je to textilná guľka uviazaná na šnúrke. Môj muž sa tomu názvu divil, ale myslím, že brmbolce nepatria medzi pravé mužské záležitosti a ten názov je v slovenčine zaujímavý.  Štyri spoluhlásky za sebou hneď na začiatku, Slováka to asi neprekvapí, ale nejednému cudzincovi by určite spôsobili ťažkosti.

To je tak na úvod trošku humoru. A aké sú tie brmbolce v mojej galérii. Nie sú hocijaké, ale jemné, efektné a z najjemnejšej ovčej vlny merina. K merinu som sa dostala, keď ma naša nevesta požiadala, či by som neurobila ručne pletenú baby deku. Samozrejme, že hneď som sa pustila do hľadania výrobcu. Našla som certifikovaného európskeho výrobcu, merinové česance sú veľmi jemné 20-22 mic a na výber je 20 odtieňov. My sme si vybrali béžovú farbu. Hodí sa ku kočíku, dečka sa dá použiť ako hrejivá podložka do kočíka, na zakrytie bábätka alebo newborn fotenie. A je tam   prvý merinový brmbolec, čo som robila.

Vnúčik dostal dečku a jeho mamička vankúšik. A na ňom už sú až štyri brmbolce.

Tá pravá brmbolcová nádielka, tak tá je na  chunky čiapkách. Tam sa to bez nich nezaobíde. Sú to čiapky pre odvážne osôbky, ale keď sa neodhodláte takúto čiapku si zadovážiť, nikdy nezistíte, aké  je to "výhrevné teleso".

Keď už som získala takú prax vo výrobe brmbolcov, rozhodla som sa ich zo pár urobiť pre Vaše čiapky. 

V súčasnosti viem ponúknuť tri farby: svetloružovú, šedú a kráľovskú modrú a dve veľkosti: malý brmbolec s priemerom 10 cm a veľký brmbolec s priemerom 14 cm.

Pre ilustráciu na poslednej čiapke, zimnej vlnenej háčkovanej môžete vidieť ako to spolu ladí.

Vidím, že tá brmbolová úvaha sa dosť rozrástla. Ešte že patrím k ženám, čo menej hovoria, ale asi viac píšu. Myslím, že manžel je mi za toto veľmi vďačný.

Komentáre

Iwan Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že hrubá čiapka z merina v mrazivom počasí je nenahraditeľná.

2019-01-11 15:17:39

PohladnicePreRadost a ja z vlastnej vizuálnej skúsenosti môžem potvrdiť, že brmbolce vyzerajú úžasne ... hravo ... veselo .... krásne :)

2019-01-11 16:29:25

etede Ďakujem za pozitívne príspevky. Anikó, nevedela by som to lepšie vyjadriť.

2019-01-11 16:47:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Merino brmbolec ružový (malý) - 10298427_Merino brmbolec ružový (malý) by etede
 Páči sa 39 ľudom
1,20 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »