Domov » Žurnál+ » Autor: Erika Bašová

Žurnál+

Antiperspirant vs. deodorant

Erika B. » Nové výrobky / 2020-12-01 06:46:08 /  Pridaj komentár / 1 lajk

 

Potenie je normálna, prirodzená a dôležitá funkcia tela. Pomáha regulovať našu telesnú teplotu, nadbytočné množstvo minerálnych solí v našom tele a eliminuje toxíny.

A nech je potenie pre organizmus akokoľvek prospečné, v istých situáciách ho všetci vnímame ako spoločenský hendikep. Okrem detí a starcov, silným potením môžu byť postihnutí ľudia všetkých vekových kategórií - mládež v puberte, dospelí, ženy v klimaktériu. 

Rozdiel medzi antiperspirantom a deodorantom :

 Antipespiranty

Ich úlohou je dočasne zmierniť vylučovanie potu na určitom povrchu tela. Reagujú adstringentne - sťahujúco s keratínom potného póru, čím zovrú vývod potnej žľazy a zabránia vylúčeniu potu na povrch pokožky. To je síce z hľadiska obmedzenia zápachu účinné, no určite nie prirodzené. Ak nie je telu dlhodobo umožnené zbavovať sa určitých látok, napríklad v podpazuší, hromadia sa v lymfatických uzlinách, kde môžu neskôr spôsobiť zdravotné problémy. 

Deodoranty

Na rozdiel od antipespirantov, nebojujú proti poteniu, nesťahujú potné póry (takže vylučovanie potu nie je ničím blokované) a ich úlohou je potláčať zápach vylúčeného potu na pokožku. Ich ďalšou výhodou je aj to, že deodoranty nezanechávajú na oblečení biele, resp. žlté škvrny, spôsobené koncentráciou hlinitých solí v antiperspirantoch.

V tomto predvianočnom čase Vám prinášame 5 druhov tuhých deodorantov v dvoch veľkostiach - 25g a 55g https://www.sashe.sk/eneakozmetika/moje/deodorant. Menšie balenie určené na otestovanie účinnosti a vône. A väčšie balenie na dennodenné bežné používanie. Prevoňané sú prírodnými esenciálnymi olejčekmi alebo 100% prírodnými vôňami zložených z aromatických zlúčenín prírodného pôvodu. Ponúkame ho v ľahkých aluminiových krabičák, s originál nálepkou pre príslušný deodorant a v darčekovom balení s motívom Vianoc alebo pestrofarebných kvetov. Jednu z veľkých výhod nášho tuhého deodorantu však vidíme v bezobalovom (zero waste) prevedení. Obal si stačí kúpiť iba raz a náplň neobmedzene. Tým spoločne prispievame k ochrane životného prostredia a Vy k šetreniu Vašimi financiami :). 

Deodoranty patria do každej kúpeľne a spolu s čistiacimi prípravkami by mali byť základným hygienickým minimom. Tak ako v prípade antiperspirantov, zbytočne dlhý kontakt s pokožkou ani u deodorantov nie je žiadúci, tzn., že po skončení dôvodu použitia prípravku, by sme ho mali zmyť vodou.

Pokojné a voňavé Vianoce !

Zdroj: Kozmetika*Zdravie*Krása 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »