Domov » Žurnál+ » Autor: Frederika Fačkovcová

Žurnál+

Creativeworld a.k.a. moja prvá zahraničná pracovná cesta

Frederika F. » Blogy / 2019-02-22 07:00:01 /  3 komentáre / 61 lajkov


Čau kamoši!

Už je to skoro mesiac, čo som vďaka štedrosti Sashe navštívila Frankfurt a veľtrh Creativeworld. Mala by som teda byť už bez pobláznených nadšených emócií Slováka v zahraničí… ale nie som. Bolo mi vynikajúco, a keďže tento názor sa nemení ani s odstupom času, chcem sa podeliť o všetky zaujímavosti i s Vami.

Písanie (myslím to komponovanie slov dokopy, aby dali význam, nie kaligrafiu) mi nejde tak plynulo, tento článok vzniká po viacnásobných pokusoch. Neviem viesť monológ, preto som sa rozhodla si položiť otázky. Vďaka nim si v tomto nekonečne dlhom článku nájdeš to svoje a ak nenájdeš, pokojne mi tú svoju otázku dopíš do komentára.

Vďaka mojej návšteve na Creativeworld si dnes môžeš kúpiť Kaligrafický balíčekpracovný zošit, alebo si počkať na kopu ďalších parádnych noviniek v marci!

Čo je to Creativeworld?

Predsa najväčší veľtrh hobby, umenia a kreatívnych pomôcok na svete. Koná sa každoročne vo Frankfurte (DE) a ak si maniak na kreatívnu umeleckú tvorbu ako ja, prvý deň budeš mať dojem, že sa fakt zblázniš z toho rozsahu. Veľtrh trvá dokopy 4 dni, no mne osobne sa nepodarilo vidieť všetko. A prečo? To už je ďalšia otázka. :)


Čo všetko som to vlastne zo Sashe vyhrala?

Vstup na celý kreatívny veľtrh (a dopravu po meste k tomu v cene lístka), ubytovanie v hoteli a letenku. MILIÓNKRÁT ĎAKUJEM, MILÉ SASHE!

Ako to tam prebieha a čo som tam celé tie dni robila?

Veľtrh prebieha v niekoľkých obrovských halách, každá firma má svoj prezentačný priestor a v ňom víta návštevníkov. Väčšina má vo svojich priestoroch umelecký stôl, na ktorom si môžeš produkty či techniky vyskúšať alebo sa zúčastniť workshopu.

Z môjho krátkeho pozorovania som zistila, že na Creativeworld chodia len dva typy ľudí. Tí, čo robia biznis a študenti - umelci. A ja som prvýkrát v živote išla do zahraničia pod nálepkou tej prvej skupiny.

Tu musím doplniť malú vsuvku: keď som sa do súťaže na Sashe zapájala, mala som pocit, že môj úprimný krátky komentár ma tam asi nedostane, no vedela som, že sa takéhoto veľtrhu chcem a potrebujem zúčastniť. Už dlho som túžila získať nové kontakty, vďaka ktorým by som mohla aj Tebe sprostredkovať nové pomôcky na kaligrafiu, ktorých je u nás tak málo. Myslím si, že je to čistá nebeská priazeň, že som sa veľtrhu mohla zúčastniť v rámci výhry - a želám i Tebe, aby si ju vo svojom živote mohol(a) zažiť tak, ako ja.

Pred návštevou Frankfurtu som sa pripravila: spočítala predbežné množstvá na objednávky, našla svoje obľúbené značky či výrobcov a dohodla stretnutia. Už mi chýbalo len nabrať odvahu (haló, sú tu tiež nejakí chápajúci introverti?) a stretnúť sa s manažérmi a obchodníkmi. Vyžiadala som cenníky, dohodla podmienky a potom - už doma, z ateliéru - objednala.

Takže sa tam oplatí ísť?

Z môjho pohľadu určite áno, ale je dôležité mať definované očakávania a podľa nich sa pripraviť. Ak by som nemala v hlave jasno, že chcem dohodnúť spolupráce, asi by sa mi to nepodarilo - vekovo som celkom zapadla medzi tých mladých študentov - umelcov (:D).

Ak chce človek len načerpať inšpiráciu, je to určite zaujímavý a obohacujúci výlet - no veľtrh je z mojich dojmov viac zameraný na nadväzovanie obchodných vzťahov. 

Čo ma na Creativeworld najviac prekvapilo?

Osobne, rozsah celého veľtrhu bol pre mňa najväčší *mind-blow*. Hneď druhý v poradí by som spomenula fakt, že veľavážení páni v oblekoch a profesionálne dámy-obchodníčky zastupovali veľké firmy predávajúce ŠTETCE, FARBIČKY, PAPIER A TRBLIETKY a všetko ostatné!

Keď som sa ellajohnes začala venovať, cítila som pochybnosti zo strany svojho okolia, či sa človek “uživí umením”. A zrazu som po pár rokoch prišla na miesto, ktoré celé fungovalo na tom, že ľudia radi tvoria. Takže ak i Teba Tvoje okolie odrádza, ja Ťa chcem plne povzbudiť.

Aké sú moje odporúčania k návšteve budúceho ročníka?

  • zodpovedz si otázku, čo očakávaš a aký výsledok chceš dosiahnuť
  • pred príchodom si preštuduj program, nájdi miesta, ktoré “určite musíš vidieť” (odporúčam napr. pavilón s trendmi pre budúci rok či Tvoje obľúbené značky)
  • cez Match-making program si zaisti stretnutia s inými firmami. Netreba ich veľa, podľa mňa stačia tie, kde si si istá/ý, že chceš 100%-ne spolupracovať a niečo o nich (a ich cenách!) už vieš.
  • svoju návštevu si rozdeľ a okrem stretnutí venuj čas i objavovaniu nových značiek
  • poskúšaj všetky pomôcky, ktoré len môžeš. Zapoj sa do workshopov a keď si chceš odniesť i vzorky, odporúčam poobedie posledného dňa ;-)
  • nezabudni vizitky!
  • nekupuj si lístky na dopravu - máš to v cene vstupu!
  • uži si to, a potom mi napíš o vlastných skúsenostiach, prosím!

Ďakujem, že si si o mojich skúsenostiach prečítal/a. Ak máš na mňa ďalšie otázky, či postrehy z vlastnej návštevy, rada sa o nich porozprávam v komentároch.

Majte krásny deň, kamaráti!

S radosťou,

Frederika
pre ellajohnes


Komentáre

ZinaK waw! To musel byt super zazitok! Bola si tam sama?

2019-02-22 11:27:07

MariKlimo Krásne napísaný žurnál! Veľmi ti ide aj to písanie a kaligrafia ani nehovorím. Musím prísť na kurz to je môj malý veľký sen!

2019-02-22 19:26:07

WoodNLetter ...super gratulujem!! viem čo je introvertovanie, tiež mi trvalo 3 dni napísať tento komentár :) ale musím reagovať - teším sa na vyskúšanie pierok aj tušu, píšem rada aj na papier ....aj keď drevo a štetec sú moje ♡.

2019-12-21 10:29:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ellajohnes
ellajohnes
1954 predaných ks, 458 hodnotení

ellajohnes prináša svetlo a radosť do každodenného života pomocou produktov bežného použitia a tak dodáva umeniu život-zlepšujúci a ducha-povznášajúci význam a možnosť obohatiť tvoj svet.

Objednávky odosielame raz týždenne, vo štvrtok. :-)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Pracovný zošit: PRÍRUČKA pre začiatočníkov - 9328935_Pracovný zošit: PRÍRUČKA pre začiatočníkov by ellajohnes
 2 komentárov
 Páči sa 111 ľudom
19 €
 - Set pomôcok: Moderná kaligrafia pre ZAČIATOČNÍKOV - 9329352_Set pomôcok: Moderná kaligrafia pre ZAČIATOČNÍKOV by ellajohnes
 2 komentárov
 Páči sa 198 ľudom
30 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »