Domov » Žurnál+ » Autor: Libuša Ondríková

Žurnál+

Máte podobnú skúsenosť?

Libuša O. » Rady a info / 2020-01-28 12:01:15 /  5 komentárov / 3 lajky

Milí Sashe priatelia a kolegovia, chcem vás poprosiť o pomoc a váš názor k téme, ktorá ma dosť zaskočila a prekvapila. Myslím, že nie som sama, ktorá sa stretla s touto situáciou a týmto problémom. Dnes pri googlení a vyhľadávaní na internete som zadala slová „drevený motýlik“ a pozrela som si ponúknuté obrázky. Však človek by si mal sem tam pozrieť aj konkurenciu – niečo vylepšiť, skvalitniť svoju ponuku, doplniť služby, prípadne sa inšpirovať fotením ;-)

Ujo Google mi vyhodil množstvo obrázkov a medzi nimi aj moje fotky motýlikov zverejnené na Sashe portáli, ktoré oficiálne predávam a mám aj založenú živnosť. Veľmi som sa však začudovala keď pod niektorými mojími fotkami boli odkazy na zahraničné e-shopy! Dokonca s cenou niekoľkonásobne vyššou ako mám v ponuke ja ;-(

Na jednej strane ma to potešilo, že sa moje produkty a výrobky ľuďom páčia – ale na druhej strane je to nefér keď niekto zneužije Vaše nápady na vlastné obohatenie sa. Použije ešte aj Vaše originálne fotky ;-( Jediné čo ma teší je, že tento motýlik je môj originálny návrh, ktorý som robila v roku 2017 ako prvý pre môjho muža na ples a inšpirovala som sa čipkou, ktorú som mala vtedy ja na šatách – takže bude náročné vyrobiť ho ako kópiu.
Budem vďačná za všetky vaše skúsenosti a rady.

Ďakujem Vaša Libuška / elgrav 

Komentáre

AdharaDecor Niečo podobné som zažila, aj keď nie v súvislosti s predajom. Krádež obrázkov a článkov je však na internete úplne bežná vec. :-( Neviem, ako proti tomu bojovať (s výnimkou drastického opatrenia nič na net nevešať). Dávam do rohov lepších snímok a výrobkov svoje meno, ale to asi nepomôže. A potom už len nerobiť druhým to, čo nechcem, aby robili mne...

2020-01-28 12:12:191x

Evka21 Je to porusenie tvojho autorskeho prava, cize protizakonne. Obrat sa na advokata. Zora Puskacova (Kura Harabura) sa tejto problematike venovala.

2020-01-28 13:04:221x

RetroBijou Mám x takých skúseností aj oveľa horších. Mám registrovanú ochrannú známku aj dizajny, a vidíte polovica výrobcov ktorí začali dávno po mne stále kopiruje môj nápad a dizajny. Svet patrí tým čo a nepototo. Ale jasné, chápem Vás, boli to, serie to. Nič však s tým neurobíte, musíte len veriť, že karma je zdarma. A mimochodm aj preto už dááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááávno nie som na tejto stránke.

2020-05-01 15:50:56

AdharaDecor RetroBijou: Ale zase nie všetko podobné musí byť vedomou kópiou niečej práce. Ak ide o fotografiu, ako píše autorka, tak v tom prípade áno, niet o čom – sotva by niekto urobil do posledného pixela rovnakú. Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že v mojej hlavnej oblasti – literárnej tvorbe – nachádzam u iných autorov veľa podobností so mnou a z krádeže mojich nápadov ich nemôžem podozrievať, ani keď je moje dielo mladšie. Ide o náhodné, nezávislé zhody. Môžu nás štvať a mňa štvú už dvadsať rokov, ale právnik s tým nič neurobí. Skrátka je len obmedzený počet kombinácií písmeniek, kombinácií vzorov, kombinácií materiálov... a keď sa hľadaniu kombinácii venuje dosť tvorcov, môže sa stať, že objavia Ameriku nezávisle na sebe.

2020-05-01 22:55:36

RetroBijou Mam veľa kopii drevených náušnice a určite sú vedomé mnohé su kópie jedna k jednej a ďalšie sú len kulincek upravené. Nebudem to tu rozoberať viem svoju pravdu ja aj môj právnik.

2020-05-03 15:02:12

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
elgrav
elgrav
1124 predaných ks, 455 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

♥♥♥ Srdečne Vás vítam v mojej galérii ♥♥♥

Tvorím s radosťou a potešením, snažím sa používať vlastné originálne vzory, nápady a návrhy, ktoré aj sama graficky spracovávam.

Ak ste nenašli čo hľadáte, viem vyrobiť aj podľa Vášho vlastného návrhu.

Pred odoslaním objednávky sa prosím informujte o dostupnosti a čase dodania. Ďakujem

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sada drevený motýlik "Krásavec"  - 8656370_Sada drevený motýlik "Krásavec" by elgrav
 18 komentárov
 Páči sa 98 ľudom
42 €
 - Rodinný set - "Láska" - 9471194_Rodinný set - "Láska" by elgrav
 17 komentárov
 Páči sa 97 ľudom
49 €
 - Sada drevený motýlik "Krásavec"  - 10372319_Sada drevený motýlik "Krásavec" by elgrav
 14 komentárov
 Páči sa 99 ľudom
42 €
 - Sada drevený motýlik "Láska" (Modrá) - 9730955_Sada drevený motýlik "Láska" (Modrá) by elgrav
 15 komentárov
 Páči sa 160 ľudom
34 €
 - Drevený motýlik "Svadobný" biely (biela) - 10794073_Drevený motýlik "Svadobný" biely (biela) by elgrav
 6 komentárov
 Páči sa 141 ľudom
25 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »