Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Sedláčková

Žurnál+

Dobrý obchod na SAShE

Veronika S. » Tvorba / 2015-10-23 14:01:00 /  22 komentárov / 124 lajkov / 2671x zobrazený

Počas predvianočného obdobia sa bude na SAShE diať niečo nové. Niečo čarovné, čo by sme si veľmi priali, aby sa podarilo. Dlho sme hľadali projekt, ktorý by pomohol spojiť veľkorysosť, štedrosť a srdečnosť SAShE ľudí s potrebou ľudí,  ktorí sú na našu pomoc odkázaní.

Otvoríme na SAShE Dobrý obchod!

Dobrý obchod je spoločný projekt dvoch sesterských portálov - SAShE.sk a Dobrá krajina. Ak ešte nepoznáte Dobrú krajinu, dovoľte nám ju v krátkosti predstaviť. 

Dobrá krajina je darcovský portál Nadácie Pontis, funguje od roku 2009 a vďaka nemu pomáhajú tisícky darcov dennodenne bojovať proti chudobe, chrániť prírodu, odhaľovať korupciu či pomáhať zdravotne znevýhodneným ľudom. Prostredníctvom Dobrej krajiny môžu slovenské neziskové organizácie žiadať o finančný príspevok na konkrétny projekt.

V súčastnosti je na Dobrej krajine viac ako 50 neziskových organizácií a občianskych združení, ktoré žiadajú o príspevky na rôzne projekty, napríklad na plat pre art-terapeutov do autistického centra, či nákup raňajok pre ubytovňu. Všetky tieto projekty sa aktívne snažia spraviť Slovensko lepšou krajinou na život. A to je snaha, za ktorú sa radi postavíme.

 

Jednoducho povedané a zhrnuté:

SAShE je miesto, kde môžu ľudia predávať svoje ručne robené výrobky

+

Dobrá krajina je miesto, kde môžu neziskové organizácie žiadať o finančný príspevok na svoje projekty

=

Dobrý obchod je priestor pre neziskovky, kde môžu ponúknuť svoje (alebo darované) ručne vyrobené predmety a získať tak finančné príspevky na svoje aktivity

 

 

Ako funguje Dobrý obchod?

V spolupráci s Dobrou krajinou sme starostlivo vybrali zatiaľ päť pilotných neziskoviek, ktoré ponúkajú výrobky v Dobrom obchode.

V ponuke Dobrého obchodu sa nachádzajú vecičky, ktoré boli buď vyrobené v chránenej dielni neziskovej organizácie alebo boli venované Donorom z radov autorov na SAShE.sk.

V Dobrom obchode nakupujete rovnako, ako v inej galérii na SAShE.sk s tým rozdielom, že kúpou vecičky z Dobrého obchodu prispievate vami vybranej organizácii a to plnou sumou ceny výrobku, keďže tento predaj je oslobodený od provízneho systému SAShE.sk.

Vaše peniaze za vecičku z Dobrého obchodu putujú na zbierkový účet Dobrej krajiny, ktorá ich pripíše na kontá jednotlivých neziskoviek a ich projektov. Tieto peniažky poputujú teda na konkrétny projekt danej neziskovky. V detaile každého výrobku nájdete informácie o neziskovke a jej konkrétnom projekte, na ktorý prispievate.

Vaše príspevky sa navyše zobrazujú priamo na stránke Dobrej krajiny. Na podstránke konkrétneho projektu, ktorému ste prispeli nájdete v záložku Darcovia a v nej bude uvedené - Dobrí ľudia zo SAShE.sk. A to ste aj vy!

Za váš príspevok dostanete okrem šikovnej ručne robenej vecičky aj dobrý pocit :)

V prípade, že by ste chceli neziskovke poslať extra peniažky a teda prispieť im vyššou sumou, ako je cena vecičky v Dobrom obchode, môžete pri platbe prevodom jednoducho poslať vyššiu sumu. Nezabudnite ale uviesť variabilný symbol, aby sme vedeli správne spárovať váš príspevok. Zároveň môžete prispieť aj priamo na stránke Dobrej krajiny!
 


Kto predáva v Dobrom obchode?

Dobrý obchod je pre nás novinka, nič podobné sme na SAShE ešte nerobili a preto začíname zľahka, podporou piatich neziskoviek: autistické centrum Andreas, zariadenie pre hlucho-slepých Maják, združenie telesne postihnutých Nezábudka, Plamienok - starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny, OZ Púpava a Detský domov v Kolárove.

Veríme však, že Dobrý obchod sa stane stabilnou súčasťou SAShE a spoločne takto budeme môcť dlhodobo podporovať tých, ktorí to potrebujú. Na to budeme potrebovať pomoc kupujúcich a predajcov zo SAShE.sk.

 

Ako môžem pomôcť? 

Ak vás naša iniciatíva oslovuje a chcete sa zapojiť, máte hneď niekoľko možností.

Ako kupujúci - jednoducho si vybrať  nejakú peknosť z Dobrého obchodu, zakúpiť si ju a venovať tak peniaze konkrétnej neziskovke. Je to veľmi fajn aktivita, vy získate peknú vecičku a neziskova získa peniažky, ktoré tak nutne potrebuje pre svoje fungovanie a pomoc ľuďom.

Ako predajca - stať sa donorom jednej z neziskoviek na Dobrej krajine a umožniť jej tak vstup do Dobrého obchodu. V preklade to znamená venovať jej svoje výrobky, aby mala čo ponúknuť v Dobrom obchode, keďže nie každá neziskovka má chránenú dieľňu, kde môže vyrábať vlastné produkty.  V tejto fáze napríklad čaká na svojho Donora Centrum pre hlucho-slepých Maják, s projektom: "Darujme hlucho-slepým farebný život." Viac info, ako sa stať Donorom nájdete tu

                                   

Ako podporovateľ - šírením informácií o Dobrom obchode, napríklad zdieľaním tohto žurnálu.

Ako dobrovoľník - neziskovky zapojené do Dobrého obchodu potrebujú aj dobrovoľnícku pomoc. Pomôžeme vám sa s nimi skontaktovať. 

Tak čo, zapojíte sa? :)

---

 

Toto je teda prvých päť neziskových organizácií, ktoré sú súčasťou Dobrého obchodu a výrobky, ktoré v ňom ponúkajú:

 

Andreas n.o., autistické centrum - Projekt: "Bez rodičov, pre rodičov"

V Dobrom obchode ponúkajú vecičky z vlastnej dielne, napríklad vianočné ozdoby, pohľadnice a prekrásne keramické magnetky

 

Maják n.o., zariadenie pre hlucho-slepých - Projekt: "Darujme hlucho-slepým farebný život"

Zatiaľ čaká na svojho donora zo SAShE.sk!  Ako sa ním môžeš stať?

 

OZ Nezábudka, združenie telesne postihnutých - Projekt: "Nezábudka"

V Dobrom obchode ponúkajú vecičky z vlastnej chránenej dielne, napríklad pohánkové vankúšiky alebo medovkové vrecúška do šatníka

 

Plamienok n.o., starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny - Projekt: "Darujme rodinám stratené slnko"

V Dobrom obchode ponúkajú vecičky, ktoré dostali od SAShE Donora. Plamienok totiž nemá svoju vlastnú dieľňu a preto potreboval pomoc od Donora. Donorom Plamienku je  redakcia SAShE.sk a autor Cherryjanka, ktorí venovali Plamienku 80 kusov balíčkov s prekrásnymi vianočnými orieškami.

 

OZ Púpava a Detský domov v Kolárove -  Projekt: "Pripravme domovákov do života

V Dobrom obchode ponúkajú vecičky, ktoré dostali od SAShE Donora. Púpava nemá svoju vlastnú dieľňu a preto potrebovala pomoc od Donora. Donorom Púpavy je autor Lobelia, ktorá venovala 15 kusov inšpiratívnych náhrdelníkov a 15 kusov inšpiratívnych náramkov zo svojej dielne.

---

Beh na dlhú trať

Ako sme už spomínali, Dobrá krajina v súčasnosti zahŕňa viac než 50-neziskoviek a cieľom Dobrého obchodu je pomôcť viacerým z nich. Postupne budeme predstavovať ďalšie dôsledne zvolené neziskovky, ktoré budú prostredníctvom SAShE hľadať svojho Donora z radov autorov a zákazníkov z radov Kupujúcich.

Aj už zapojené neziskovky budú potrebovať ďalšie výrobky do svojej ponuky v Dobrom obchode. Priebežne sa teda ako autor môžete stať Donorom ktorejkoľvek zapojenej neziskovky a kupujúcim v Dobrom obchode. Veríme, že takýmto systémom dokážeme dlhodobo a zmysluplne pomáhať tým, ktorí robia veľa pre znevýhodnené skupiny a sú odkázaní na našu finančnú podporu.

---

 

Linky na viac informácií

O projekte Dobrý obchodhttp://www.sashe.sk/dobryobchod?new&text=o-nas

Časté otázky a odpovede: http://www.sashe.sk/dobryobchod?new&text=caste-otazky-a-odpovede

Info pre predajcov, ktorí by sa chceli stať Donormi: http://www.sashe.sk/dobryobchod?new&text=ako-sa-stat-donorom

Info pre neziskovky, ktoré by sa chceli zapojiť: http://www.sashe.sk/dobryobchod?new&text=ako-sa-mozu-zapojit-neziskovky

---

 

Kontakt

Prosím, kontaktujte nás vnútornou poštou - klikom na link "Kontaktovať predajcu" priamo v galérii DobryObchod

Komentáre

snakebite dobrý projekt a dobrý nápad, aj dobrý výber neziskoviek, naozaj pre ľudí, ktorým treba pomôcť

moc držím palce :)

2015-10-22 11:49:434x

dobryobchod dakujeme krásne!

2015-10-22 12:00:311x

SAShE.sk  REDAKCIA  už sa predal prvý náramok od donora lobelia pre OZ Púpava :-)

2015-10-22 12:23:416x

Nemerajasi Ach joj toto sa mi veľmi páči ... keď som kedysi objavila Dobrú krajinu potešilo ma, že mám prehľadne na jednom mieste možnosť vybrať si koho môžem podporiť a vzhľadom k času tak ušetriť ťažkopádne trajdanie na internete ... v podstate som získala aj väčšiu dôveru, že darované pôjde správnym smerom ... každý rok tiež trajdám, keď hľadám na Vianoce zmysluplné darčoky ... a tento rok ste mi ušetrili more času ... skláňam poklonu a ďakujem prevelice!

2015-10-22 12:52:44

snakebite už som si objednala maličkosť, aby som vás podporila _)

2015-10-22 13:02:46

dobryobchod jej dakujeme, dakujeme velmi za podporu!

2015-10-22 13:07:53

butterka toto je skvelé! by som prispela aspoň trošíčku niečím z galérie.... idem kuk ako na to :)

2015-10-22 13:34:301x

atelierik Ak som to správne prečítala, treba venovať minimálne 15 ks rovnakého výrobku, že? Ak by som chcela darovať trebárs 3 ks vianočných anjelov, tak to nie je možné? Ďakujem za odpoveď.

2015-10-22 15:22:371x

dobryobchod @atelierik - dakujeme velmi za zaujem prispiet do Dobreho obchodu. Prosim napiste nam vasu ponuku internou postou. Tesime sa kazdemu zaujmu - zvazime vsetky ponuky a do tyzdna dame vediet vsetkym zaujemcom. Vdaka.

2015-10-22 15:31:051x

MARYAMAD Krásny projekt! Niečo som si objednala a aj pozriem, čím by som mohla prispieť :-)

2015-10-22 16:43:57

Significant Úžasný projekt, prajem veľa úspechov. :)

2015-10-22 19:07:16

magaela tak toto je krásne a super vymyslené!!!

2015-10-22 19:17:47

dobryobchod dakujeme vam!

2015-10-23 09:40:31

DimaNaceva Dobrá vec !

Teším sa takýmto aktivitám !

2015-10-23 10:06:08

studienka skvelá myšlienka,keďže sama mám postihnutého manžela viem dobre čo taká pomoc znamená.Pri bezbarierovej úprave domu nám okrem štátnej podpory ochotne prispelo aj mesto a Únia nevidiacich čo nám výrazne uľahčilo a urýchlilo celý proces,aktívne sa zapájame do mnohých zbierok a projektov a veľmi rada by som venovala niekoľko svojich prác ale keďže som maliarka nemám 15 rovnakých kúskov.Ak by však bol záujem rada venujem 5 svojich obrazov komukoľvek z tých čo to potrebujú,takže sa prosím ozvite či je to možné a hneď teraz si idem niečo vybrať.Držím palce a želám úspech!

2015-10-23 11:44:502x

Wandaluzia Toto je úplne skvelý nápad! Vy ste naozaj úžasní a krásni ľudia. Oceňujem vašu snahu pomáhať iným. Krásne ste to vymysleli. Veľmi rada sa pripojím či už donorovaním, alebo kúpou vecičky. Držím palce!

2015-10-23 12:31:411x

zofiac skvelý nápad !!!

2015-10-23 13:34:15

komorka výborné! :)

2015-10-25 08:27:54

SAShE.sk  REDAKCIA  studienka, ďakujeme za váš komentár. človek často nevie, ako veľmi je táto pomoc, ktorú robia rôzne OZ a nadácie, potrebná a nápomocná - väčšinou na to príde, až keď ju veľmi veľmi potrebuje. Ďakujeme všetkým, že ste prejavili taký intenzívny záujem o Dobrý obchod a máme toľko záujemcov-donorov! Môžeme tak spolu nielen robiť svet kreatívnejší a veselší, ale aj láskavejší a lepší.

2015-10-26 09:22:39

artmaja Keďže toho času mám závažné problémy s okom, ktoré mi nedovoľujú ani veľa čítať, prebehla som len tak narýchlo Dobrý obchod, aby sa mi oko nenamáhalo. Tiež asi nepomôžem 15 vecičkami rovnakými ale by som rada darovala z mojej tvorby veci, ktoré Vám pomôžu. Rada by som pomohla Majáku, n.o. len potrebujem adresu, kde vybrané vecičky odošlem. Neskôr ak to bude možné si to podrobnejšie prečítam.

2015-11-02 13:11:36

SAShE.sk  REDAKCIA  Dobrý deň, ak chcete akokoľvek pomôcť, alebo skontaktovať sa s OZ Maják- môžete im buď zavolať, alebo napísať- . Tu je link na ich webstránku : http://www.majak-no.sk/contact_us.php

2015-11-02 13:33:59

artmaja Ďakujem.

2015-11-02 19:46:19

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
dobryobchod
dobryobchod
1923 predaných ks, 689 hodnotení

Dobrý obchod je priestor pre slovenské neziskovky, kde môžu ponúknuť výrobky na predaj a získať tak finančné príspevky na svoje projekty, uverejnené na Dobrej krajine. Neziskovky môžu ponúknuť výrobky zo svojej dielne alebo od SAShE donorov.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Plamienok: Oriešky 3ks - 5909028_Plamienok: Oriešky 3ks by dobryobchod
 Páči sa 56 ľudom
5,- €
 - Púpava: Inšpiratívny náhrdelník - 5910065_Púpava: Inšpiratívny náhrdelník by dobryobchod
 1 komentárov
 Páči sa 19 ľudom
30,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »