Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Sedláčková

Žurnál+

Architektka Lucia Haquel radí: Ako nájsť ten správny byt

Veronika S. » Blogy / 2019-07-21 07:00:01 /  2 komentáre / 12 lajkov

Možno ste sa vy alebo vaši kamaráti ocitli pred dôležitým životným rozhodnutím: hľadať a nájsť pre seba vhodný byt. Či už má ísť o byt v osobnom vlastníctve alebo nájomný, je ten správny čas zobrať svoj osud do vlastných rúk!

Na čo sa zamerať pri hľadaní vhodného bytu okrem štandardných kritérií ako:

cena, lokalita, plocha, energetická úspornosť, bezbariérovosť, vek stavby, parkovanie, občianska vybavenosť, dopravná infraštruktúra, kto je predajca resp. prenajímateľ?

Z hľadiska už spomenutého pozemského šťastia, ktoré v našom živote často zohráva rozhodujúcu rolu, sú to najmä:

~ orientácia vstupných dverí do bytu

~ miera kompaktnosti pôdorysu

~ poloha kuchyne, kúpeľne a toalety v dispozícii bytu

Orientácia vstupných dverí do bytu

Obr.1: Na tomto pôdoryse vidno, ako sa dá na základe severky určiť uhol vstupných dverí za pomoci ceruzky a pravítka s uhlomerom (ilustrácia: Lucia Haquel)

Vstupné dvere do bytu predstavujú naše spojenie so svetom a je preto veľmi dôležité, takpovediac akou nohou doňho každý deň vykročíme. Každý z nás disponuje určitým typom energie, ktorú možno rozdeliť do dvoch základných skupín: východnej a západnej. Do ktorej skupiny patríte, zistíte jednoducho z Knihy môjho šťastného domova, kúpou ktorej prispievate plnou sumou organizácii Claudianum na ich projekt Okná do sveta na portáli DobráKrajina.sk.

Knihy do Dobrého obchodu venovala architektka s dobrým srdcom Lucia Haquel. Celý jej článok o tom, ako nájsť ten pravý byt, si prečítajte TU.

Komentáre

taliaa A ešte je veľmi dôležité, ak ste nefajčiarska rodina, nájsť si byt pri nefajčiaroch. Aby ste nezažívali cigaretové peklo od ráno do večera od prehúlených susedov. Za takých sme sa museli sťahovať.

2019-07-21 09:40:261x

crackle suhlasim, tiez mam nieco podobne za sebou :( je dolezite mat dobreho suseda. momentalne mam kamaratov okolo, ktori mi z casu na cas postrazia a nakrmia cicu,´ked som mimo domu. ale moj sen je docaskovavat psikov a cicuse, takze dom musi byt :)

2019-07-21 12:08:441x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
dobryobchod
dobryobchod
1647 predaných ks, 620 hodnotení

Dobrý obchod je priestor pre slovenské neziskovky, kde môžu ponúknuť výrobky na predaj a získať tak finančné príspevky na svoje projekty, uverejnené na Dobrej krajine. Neziskovky môžu ponúknuť výrobky zo svojej dielne alebo od SAShE donorov.

Predaj je oslobodený od provízneho systému SAShE.sk

Verejná zbierka Nadácie Pontis s názvom Dobrá krajina 2018 je registrovaná na Ministerstve vnútra pod číslom 000-2018-030894 s číslom spisu SVS-OVS2-2018/030894. Všetky príspevky budú vložené na zbierkový účet SK27 0200 0000 0035 7513 1953. Zbierka začína 7.11.2018 a končí 30.09.2019. Príspevok do verejnej zbierky z ceny produktu tvorí 100%.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »