Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubomíra Dóšová

Žurnál+

ušila som to, čo moja mamina...

Ľubomíra D. » Osobné Blogy / 2022-01-14 21:59:36 /  1 komentár / 13 lajkov

rozpoviem vám jeden malý príbeh! 


asi pred dvoma rokmi som dostala veľký kus krásnej bavlnenej látky! olivovo zelená s ružovými pásmi!ušila som si z nej kruhovú sukňu. potom ešte jednu pre kámošku. a stále ostával veľký kus!

potom som začala šiť letné šaty (aj v kojo verzii) pre zákazníčky a veľmi sa mi páčil! tak som si ušila jedny aj pre seba! nekojo a holý chrbát! sú krásne!


no a potom asi pred rokom som volala mamine, že či náhodou nemá odložené niečo, čo si šila sama a nosila, keď bola mladšia! 

“Mám jedny šaty, s holým chrbtom! Červeno-čierne pásikavé, šila som ich sama! A ešte mám odloženú kruhovú sukňu! Tiež je čierno-červená pásikavá. Tú som síce nešila, ale mala som ju veľmi rada, tak som si ju odložila na pamiatku!”


keď mi to došlo… bola som dojatá! nevedome som si ušila to, čo moja mama asi v mojom veku. nevedome som si ušila dva veľmi obľúbené kúsky, ktoré sú veľmi podobné tým, ktoré veľmi rada nosila v mojom veku moja maminka!


jej kúpená sukňa má asi 30 rokov a je stále v super stave! a šaty, ktoré sama ušila sú stále absolútne dokonalé. bezchybné šitie, švíky pevné a šaty krásne držia tvar!

myslím, že jej šijací stroj (mimochodom tiež má vyše 30 rokov a na ňom som sa naučila šiť aj ja) by horko zaplakal nad dnešnou fast fashion a tým ako pomaly "na jedno použitie" sa často šije dnes...

som nesmierne vďačná, že svoju láksu k šitiu preniesla aj na mňa a naučila ma šiť ešte ako dievča...

Komentáre

ButterflyHandMade Krásny príbeh ❤️

2022-01-14 22:52:32

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »