Domov » Žurnál+ » Autor: Miroslava Brežná

Žurnál+

Trochu motivácie (nielen) na nový rok

Miroslava B. » Nové výrobky / 2019-12-17 21:38:53 /  2 komentáre / 5 lajkov

Keďže som chcela v tomto rýchlom predvianočnom období prispieť trochou motivácie, napadlo ma zverejniť úvod z (vysnívaného) plánovacieho diára 2020...

365 dní...

Čo keby som ti na úvod nepovedala nič nové? Možno preto, že všetko už bolo povedané a možno už všetko, čo potrebuješ, aj tak dávno vieš? Všetko, čo potrebuješ na cestu novým rokom, už totiž máš. Máš to v sebe, vo svojom vnútri. Ak máš pocit, že ti niečo chýba, je to len ilúzia. Jediné, čo potrebuješ, je život. Máš ho. Jeden jediný a ďalším darom je 365 dní, ktoré máš práve pred sebou. Za tento čas prejdeš celú dráhu okolo Slnka na svojej planéte. Aká bude tvoja cesta? Ako využiješ tento vzácny čas? Je to len na tebe. Máš to vo svojich rukách. Nech už sú tvoje sny akékoľvek, len nestoj na mieste. Sprav prvý krok a za ním druhý, mýľ sa a padaj, ale pokračuj a choď vpred, aj keď možno práve nevieš ako, ale to zistíš cestou. Tieto slová, ktoré sú staré asi ako samo ľudstvo, ale nie sú až tak podstatné. Dôležité je to, čo spravíš. 

Tak čo spravíš?

V rukách držíš sprievodcu tvojim rokom 2020, ktorý ti dáva priestor na snívanie a plánovanie. Dáva ti prehľad, možno "vtáčiu perspektívu" o tom, ako efektívne využívaš svoj vzácny čas. Tento diár je stvorený, aby ti pomáhal priblížiť sa k životnej harmónii, ktorá však nikdy nebude na 100% perfektná, tak ako nič vo vesmíre nie je dokonalé, inak by nefungoval. Dokonalosť neexistuje a keď toto pochopíš, prestaneš ju hľadať a začneš žiť a užívať si to. No a presne tu úloha tohto plánovača končí. Žiadny diár ti neprinesie šťastný život. Môžeš to byť len ty, kto zostúpi z tohto nadhľadu znova na zem, zoberie trochu odvahy a začne konať. Môžeš to byť len ty, kto bude skutočne žiť svoj život, podľa svojich pravidiel. Pretože šťastie sa nedá nájsť, ani nesadá na vola, keď sa unaví. Šťastie sa tvorí. Využi to a vytvor si život, aký budeš milovať.
Prajem ti to!

 

 

 

 

 

Komentáre

MacrameMarika Pekne napísané

2019-12-18 09:24:23

SalixAlba Krásne, motivačné:)

2019-12-18 10:02:57

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Plánovací diár 2020 - Mramor - 11390578_Plánovací diár 2020 - Mramor by daysandjoys
 Páči sa 18 ľudom
15 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte