Žurnál+

Dobré dôvody, prečo plánovať

P
daysandjoys165 predaných ks, 63 hodnotení

Miroslava B. » Blogy / 2024-03-02 13:00:02 /  Pridaj komentár / 11 lajkov

Plánovanie času. Je to zvláštny paradox, keďže život je niekedy až príliš nevyspytateľný a nie vždy nám naše plány aj vyjdú. Máme veľké sny, ktoré vyhasnú tak rýchlo ako vzplanuli. Kupujeme si diáre a po februári márne hľadáme to nadšenie z nového roku. Tak je to vôbec potrebné? Načo plánovať? Dobrá otázka.

 

Asi neexistuje jedna odpoveď pre všetkých, ale napríklad – pár univerzálnych dobrých dôvodov, prečo plánovať:

1. máte prehľad o tom, ako využívate váš čas,
2. možno odhalíte čas, ktorý by sa dal využiť efektívnejšie,
3. vaša myseľ nie je zahltená termínmi a povinnosťami,
4. ujasníte si predstavu, čo v živote chcete,
5. nasmerujete sa na tú správnu cestu.

 

 

Aby sme boli schopní plánovať dlhodobo a aby sme naše plány rýchlo nevzdali, je potrebné sa zamyslieť nad touto otázkou sami v sebe. Táto prvá otázka "prečo" je možno nenápadná, no keď jej venujete svoj čas, možno vás prekvapí aká sila sa v nej skrýva. Vaša sila.

Objavíte totiž váš vlastný dôvod a práve ten vás bude motivovať ku zmene, k nejakému kroku, bude vašim hnacím motorom k akcii. A na tú je zas potrebný plán, ale skúste nepredbiehať a venujte sa zatiaľ len tejto prvej otázke.

 

To je ten úplne prvý krok, ktorý môžte spraviť pre seba ešte predtým ako si kúpite diár a pustíte sa do plánovania čohokoľvek.

  • Aký je ten môj dôvod?
  • Prečo si chcem plánovať čas, rok, ciele, život?
  • Som so všetkým spokojná?
  • Chcem niečo zmeniť?
  • Potrebujem to? Prečo?

 

Ak si neviete odpovedať hneď, vráťte sa k tej otázke znova večer pred spaním, alebo si zajtra pripravte tiché miesto, zápisník a šálku kávy. Alebo si na ňu nechajte aj dlhší čas a občas sa nad tým zamyslite.

 

 

Pred plánovaním by ste mali myslieť ešte na jednu vec… Že nie vždy (alebo aj veľmi často) nejdú veci podľa nášho plánu. A je to úplne v poriadku. Niekedy nám život prichystá niečo ešte lepšie, alebo naopak niečo náročnejšie, no až po čase nám to bude dávať zmysel.

Skúste dôverovať vášmu životu a nenechajte sa odradiť. Aj keď vám to nevyjde ako ste chceli na začiatku, plánovaním získate prehľad o svojom vzácnom čase a aj keď ho nikdy nebudete mať pod kontrolou, snažíte sa tak robiť maximum čo je vo vašich možnostiach. A to je asi tá najväčšia hodnota plánovania vôbec.

 

M.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Plánovací diár 2024 - Škoricový - 16168379_Plánovací diár 2024 - Škoricový by daysandjoys
 Páči sa 22 ľudom
6 €
 - Plánovací diár 2024 - Magic - 16168412_Plánovací diár 2024 - Magic by daysandjoys
 Páči sa 14 ľudom
6 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »