Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Brázdilová

Žurnál+

Zmeny v galérii bylinky!

Marianna B. » Rady a info / 2021-02-05 15:36:43 /  Pridaj komentár / 5 lajkov

1. ZMENA

Mám novú peknú váhu, i keď som sa váženiu dlho bránila.

Kto ma pozná, veľmi dobre vie, že v kuchyni sa riadim intuíciou, pri najhoršom meraním na hrnčeky, lyžice a od oka. V mojej galérii si však nemôžem dovoliť žiadne zaváhania, nerovnosti, nepresnosti. Doteraz som merala bylinky na lyžičky poctivo, lebo som ich mrvila v podstate rovnako, ale od teraz je tu ZMENA, presne od novej sezóny 2020.

Začala som vážiť hlavne preto, že plánujem spestriť moju galériu o ďalšie druhy byliniek a bylinkových zmesí, budem viac menej ponechávať celistvosť kvietkov, lístkov a tie môžu byť niektoré nadýchanejšie, iné menej, čím sa odlišuje aj hmotnosť. Balenia budú a už aj majú hmotnosť 10g, ale kvôli lepšej predstave ich prirovnávam aj k čajovým lyžičkám. 10g je základ a väčšinou sa rovná 10 ČL, ale u niektorých druhov je to aj 15 ČL či 20 ČL.

Príde mi správne z tohoto dôvodu tú peknú váhu používať.

2. ZMENA

Všimla som si, že na balenie zásielok používam na môj vkus a priazni k prírode veľa materiálu. Spinky, špagát, papier, vrecúška, pukatkové obálky, krabice, baliaci papier...Odteraz len nevyhnutné vrecúška na ochranu byliniek pred vonkajšími vplyvmi a k tomu informačné vrecúška, lep, papierová obálka/ krabica na odoslanie a s tým súvisiaca lepiaca páska. Krabica sa bude dať po prelepení adresy znova použiť na iné odoslanie, alebo sa využije v domácnosti. 

No a v blízkej budúcnosti chcem pokračovať v minimalizme a ekológii.

3. ZMENA

Toto nie je zmena, ale fakt. Na poštu chodím výlučne peši alebo na bicykli. Pošta je vo vedľajšej dedine asi 20 minút cca 1,2 km, čo pre mňa nepredstavuje žiaden problém, práve naopak, som vďačná, že mám cieľ prechádzky, pohyb, vďaka čomu sa cítim lepšie, zdravšie.

Verte mi, ľudia sú veľmi ohľaduplní a mám veľa ponúk na odvoz, čo si veľmi cením. Odolávam však, vysvetlím, že športujem. A okrem toho, nenechám si predsa ujsť teplé lúče slnka, čerstvý vzduch, krásy prírody...aj, a to hlavne, pozdravenie sa a prehodenie pár slov s okoloidúcimi, ktorých je však veľmi málo... lebo sa vozia v autách. A mne je po ceste niekedy smutno. Preto to spomínam, lebo chcem inšpirovať. Chôdza, či jazda na bicykli nie je, ako čítate, strata času. Je absolútne zdravá a ekologická. Navyše pohľadí dušu.

Rada spájam príjemné s užitočným. V roku 2020 sa mi bylinky rýchlo predávali, vďaka čomu som sa aj dobre poprechádzala:) Ďakujem vám:)

od bylinky:)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

bylinky
bylinky
361 predaných ks, 102 hodnotení

Zdravím, som obdivovateľka prírody od samého detstva. Prechádzka v prírode mi obnovuje pozitívnu energiu a čistí myseľ ako aj pobyt vo vlastnej záhrade medzi zeleninou, či v tieni jabloní.

ZĽAVA na BYLINKY označené slovom ZĽAVA s už upravenou cenou - 50%

S RADOSŤOU VÁS SRDEČNE POZÝVAM AJ DO MOJEJ DRUHEJ GALÉRIE www.sashe.sk/romanti, KDE VÁS PRIVÍTA VôŇA PÍRODNÉHO VČELIEHO VOSKU:)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »