Žurnál+

Záhrada večného leta - začíname!

bylinky352 predaných ks, 99 hodnotení

Marianna B. » Tvorba / 2020-06-06 07:00:04 /  Pridaj komentár / 23 lajkov

Už minulý rok som vytvorila bylinkovú zmes záhrada večného leta. Znamenalo to, že celú bylinkovú sezónu som postupne zbierala, sušila a miešala bylinky z mojej ekozáhrady a tichých čistých lúk - čiže stále som dopĺňala plechovicu, v ktorej ich skladujem a stále sa z nej míňalo, zakaždým čaj chutil trochu inak, čo bolo zakaždým nové chuťové prekvapenie.

 

 

Tento priebeh som ale trošku vylepšila, aby nebol chaotický, ale prehľadnejší, čiže prvé bylinky, ktoré som nazbierala túto sezónu sa zoskupili do jednej zmesi a z tej som vytvorila prvé balenie - čaj záhrada večného leta č.1. Obsahuje 5 bylín: podbeľ liečivý, fialka voňavá, prvosienka jarná, mäta potočná, mladé vrcholky pŕhľavy dvojdomej. Čaj má jarný charakter, lebo obsahuje prvé jarné bylinky pôsobiace na jarné ochorenia a to sú zväčša kašeľ, zahlienenie, prieduškové ochorenia.

 

 

Tri čajové lyžičky (ČL), ktoré mi ostali, som zmiešala s ďalšími novonazbieranými bylinkami a tak je na svete už aj druhé balenie (dve tohto typu) - čaj záhrada večného leta č.2. Obsahuje 7 bylín: podbeľ liečivý, fialka voňavá, prvosienka jarná, mäta potočná, mladé vrcholky pŕhľavy dvojdomej, mladé lístky jahody obyčajnej a alchemilka žltozelená. Tento čaj má viac preventívny charakter, lebo obsahuje okrem prvých jarných byliniek, ktoré tu už majú menšie zastúpenie, bylinky na udržanie si zdravia a krásy.

 

 

Z tohto čaju ostali štyri čajové lyžičky (ČL), ktoré zmiešam s bylinkami, ktoré nazbieram v najbližšom čase. A takto to pôjde stále dopredu. Myslím, že sa máme na čo tešiť.

Dúfam, že tento môj nápad spestrí nielen moju galériu ale aj vaše dni o nové zážitkové dimenzie - akú chuť vystihnete teraz? O týždeň? O mesiac?

A nielen to, v zime si pri takomto čaji radi zaspomíname na horúce leto. Pripomenie nám ho vôňa s láskou a radosťou zbieraných byliniek :)

od bylinky:)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - čaj záhrada večného leta č.1/2020 - 11903380_čaj záhrada večného leta č.1/2020 by bylinky
 Páči sa 50 ľudom
1,50 €
 - čaj záhrada večného leta č.2 - 11923646_čaj záhrada večného leta č.2 by bylinky
 2 komentárov
 Páči sa 34 ľudom
1,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »