Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Brázdilová

Žurnál+

pár slov o pŕhľave

Marianna B. » Tvorba / 2020-01-17 10:30:27 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

Pŕhľava, ľudovo nazývaná aj žíhľava, rastie všade, ale málokto si uvedomí aká je zdravá a osožná. Na jar som na ňu bola niekoľkokrát a zakaždým to bol pre mňa zážitok. V tichu čistej prírody, za slnečného pokojného doobedia, kde z kríčkov vyskakujú srnky, trhala som mladé vrcholky pŕhľavy dvojdomej, ktoré sú v tomto období plné vitamínov.

Nasušila som jej naozaj dostatočné zásoby, tak nech neváhajú piť ju tí, ktorí si chcú udržať zdravie aj krásu.

Pŕhľava je preventívne pôsobiaca univerzálna bylinka nemajúca žiadne nepriaznivé účinky a je mimoriadne liečivá, dokonca jedna z najlepších liečivých rastlín. 

Vynikajúco čistí krv, zrieďuje ju a tým zlepšuje krvný obeh, podporuje tvorbu červených krviniek, je močopudná, odvodňuje telo, pomáha reumatikom. Posilňuje peristaltiku čriev, podporuje tvorbu materského mlieka a zlepšuje jeho kvalitu. Pomáha aj pri kožných ochoreniach- akné, lupienka... Posilňuje rast vlasov a zjemňuje ich umývaním silným odvarom... 

Tak nenápadná rastlina a koľko dobra v sebe ukrýva. Musí pútať pozornosť inými metódami, aby sme si ju všimli a to malými ostňami, ktoré pŕhlia. Tak sa stáva nezabudnuteľnou.

Nezabúdajme ani na jej účinky. Tým, že je v bežných dávkach neškodná, ani pri dlhšom užívaní, oplatí sa zaradiť ju do pitného režimu.

Veď v zdravom tele zdravý duch.

Od bylinky:)


 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

bylinky
bylinky
359 predaných ks, 101 hodnotení

Zdravím, som obdivovateľka prírody od samého detstva. Prechádzka v prírode mi obnovuje pozitívnu energiu a čistí myseľ ako aj pobyt vo vlastnej záhrade medzi zeleninou, či v tieni jabloní.

ZĽAVA na BYLINKY označené slovom ZĽAVA s už upravenou cenou - 50%

S RADOSŤOU VÁS SRDEČNE POZÝVAM AJ DO MOJEJ DRUHEJ GALÉRIE www.sashe.sk/romanti, KDE VÁS PRIVÍTA VôŇA PÍRODNÉHO VČELIEHO VOSKU:)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - pŕhľava dvojdomá - 9551657_pŕhľava dvojdomá by bylinky
 Páči sa 32 ľudom
1,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »