Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Brázdilová

Žurnál+

Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí

Marianna B. » Nové výrobky / 2020-01-30 14:49:48 /  2 komentáre / 9 lajkov

Poznáte to. Keď ste v obchode, máte chuť na všetko a kúpili by ste všetko. Je to lákavé. Aj ja som takmer kúpila (pre zmenu) pór, keď bolo leto v plnom prúde a záhrada rodila, čo sa dalo. Našťastie som bola duchaprítomná a povedala som si: načo budem kupovať pór, keď sú teraz v záhrade cukety, zemiaky, fazuľové strúčky, mrkva, petržlen, rajčiny, všetko... najprv pomíňam svoju domácu, zdravú zeleninu a keď nebudem mať, tak až potom kúpim. Takisto aj ovocie. Od tej chvíle sa riadim týmto heslom. Som spokojná a nič neriešim, keď si premietnem, čo mám doma na záhrade čerstvé, v komore, v špajzi z vlastnej záhrady, z vlastných semienok, z vlastnej práce, starostlivosti, z lásky k vlastnej rodine. Veď čo si taká maminka môže želať pre svoju rodinu? Aby boli všetci zdraví a spokojní. A ako sa to všetko z tej vlastnej záhrady dobre varí, ako to chutí a vonia!:) 

Preto vás chcem povzbudiť aj inšpirovať, že vypestovať si vlastnú úrodu sa bezpochyby oplatí.

A kto je fajnšmeker, aj ten kto nie je, ale chce si sezónu zeleniny vychutnať naozaj domáco, eko a bio, mal by začať práve semienkami domácej eko/bio kvality.

Veľa semienok sa mi už popredalo, ale ešte mám semienka kôpru- kôpor má dvojaké využitie. Vňať ochucuje polievky, omáčky, semienko sa používa na čaj.

Ďalej semienka tekvice s jadierkami bez šúp. Táto tekvica sa pestuje hlavne kvôli jadierkam, ktoré výborne chutia a k tomu sú veľmi zdravé - obsahujú: bielkoviny, tuk, sacharidy, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, mangán, meď, omega 3 a 6 mastné nenasýtené kyseliny, vitamíny A, B, C, kyselinu pantoténovú a listovú... - oplatí sa pestovať:)

Potom moje najvzácnejšie semienka petržlenu, ktorý pestovala ešte moja stará mama a semienka si odkladala, čiže absolútne domáci petržlen, voňavý, aromatický a neskutočne chutný. Vňať je využiteľná snáď do každého varenia. Hlavne čerstvá, ale aj sušená.

Nakoniec aktuálne semienka rajčín, ktoré sa sejú práve v tomto období od januára do marca. Semienka rajčín z rokov 2017, 2018 majú v sebe zakódované horúce úrodné letá plné slnka.

V ponuke mám klasické rajčiny 2017, 2018, 2019. Sú šťavnaté výbornej domácej chuti.

Cherry, moje najobľúbenejšie, veľké aj malé balenia z roku 2018 a malé balenia 2019. Majú úžasnú chuť, sú vytrvalé, bohaté a praktické. Ľahko sa jedia, takže kto sa vyskytuje v záhrade, hádže si ich do úst ako jednohubky a nechodí so zafŕkaným tričkom:)

Mäsité rajčiny iba 2019. Veľké plody, ktoré raz-dva zasýtia. Keď už nikto nevládze, spravia sa zásoby na zimu- parádne na pretlak vďaka svojej hustejšej konzistencii.

Červené a žlté hruštičky dopĺňajú kolorit svojím tvarom, farbou a zase inými chuťami.

Kto si dá trocha námahy, vyplatí sa mu. Veď kde sa dobre varí, tam sa dobre darí:)

od bylinky:)

Komentáre

LEVICA Ty to vždy vieš tak pekne napísať:))

2020-03-06 15:29:54

bylinky Ďakujem Vierka za uznanie:)))

2020-03-09 11:19:24

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

bylinky
bylinky
372 predaných ks, 102 hodnotení

Vítam Vás v mojej domácej bylinkovej čajovni na diaľku plnej vôní, chutí a zdravia ukrytých vo vzácnych bylinkách ručne starostlivo a s láskou zbieraných, prirodzene sušených, originálne balených.

ZĽAVA na BYLINKY označené slovom ZĽAVA s už upravenou cenou - 50%

S RADOSŤOU VÁS SRDEČNE POZÝVAM AJ DO MOJEJ DRUHEJ GALÉRIE www.sashe.sk/romanti, KDE VÁS PRIVÍTA VôŇA PÍRODNÉHO VČELIEHO VOSKU:)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - domáce semienka mäsitých rajčín 2021 - 9973495_domáce semienka mäsitých rajčín 2021 by bylinky
 Páči sa 54 ľudom
1,35 €
 - domáce semienka petržlenu - 11106557_domáce semienka petržlenu by bylinky
 Páči sa 27 ľudom
1,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »