Domov » Žurnál+ » Autor: Lucy Santay Hudecova

Žurnál+

Som taký zberateľ

Lucy S. » Tvorba / 2017-06-09 13:55:01 /  14 komentárov / 32 lajkov

Pár dní dozadu som spomínala, že by som chcela napísať článok o zápisníkoch. Akože dobre, priznávam, môj svet je obmedzený a vy si hovoríte "zase?". Zase nás ide trápiť zápisníkmi, to nie je na programe nič iné? Tak, aby ste vedeli, je mi ľúto, že miestami vyznievam ako obohraná platňa, ale ak sa začnem venovať beauty veciam, rada sa s nimi podelím. Nateraz, máme všetci smolu, témou magickou ostávajú zápisníky, skicáre, čisté strany nepopísané...

 

 

Keď som bola mladšia, výber darčeka pre mňa bol jasný - skicár, zápisník, notes. Keď som dospela, výber darčeka bol opäť jasný. No a teraz, čo si budem želať k narodeninám? Mám sa opakovať? Nemusím, všetkým je vám to jasné.

Som taký zberateľ a ako by to vyzeralo, ak by sa u mňa nenachádzala zbierka Moleskinov. Táto značka vraj vychádza z dizajnov tradičných zápisníkov, ktoré používali kedysi na skice umelci, na slová spisovatelia a určite aj hudobníci na svoje noty. Od roku 1997 sa začali vyrábať v Taliansku a tešia sa veľkej obľube. Úprimne, tento produkt spadá do kategórie "určite to nemusím mať, kúpim si hocijaký iný, ale nie, kúpim si moleskine". Toto vám vravím preto, že každý máme občas voľbu kúpiť si lacnejšiu náhradu a potom, ten malý kreatívny diablik nám podkúri pod peňaženkou a... Koniec už poznáte. Sme ľudia. Na večeru bude rožok s minerálkou.

 

Moleskine mám rada, lebo som si na mnohé z nich kedysi šetrila, lebo sa mi mnohé z nich spájajú s umelcami, ktorých obdivujem a ktorí ich denne využívajú. Mám v nich uložené kresby, poznámky, sú praktické a ak potrebujem skicár do tašky, k Bumpkinovi do štúdia, beriem Moleskine.

Používam hlavne tie, ktoré sú určené na kresbu, prípadne akvarel. Rada do nich kreslím k fixami a skúšala som aj pastel, no úprimne ten saténový 165g papier s tým mastným pastelom nebola až taká super voľba, ale s perami si rozumie dobre. Mám aj drobné formáty, na slovíčka a dokonca A3 formát, ktorý dostal odo mňa Bumpkin k Vianociam, písal sa rok 2011 a chcela som, aby znovu viac kreslil. Zázrak sa nekonal, a tak som do neho kreslila ja. Sebecky.

Dnes tu sedím s tou zbierkou, v mnohých z nich sú tetovačkové návrhy pre klientov, poznámky o nich, slová, skúšky fixiek, odtieňov... Povedala som si, že si v nich prelistujem s vami. Niektorý z nich je z roku 2011, ďalší sú mladší. No jednoducho moleskinová zbierka okamihov, chutí, pokusov a omylov.

 

 

Ak si teraz hovoríte, že žiadny Moleskine vy podporovať nebudete, že domáci produkt je najviac, tak vás poteším. Mne, ako človeku zápisníkovému, nesmie v zbierke chýbať značka Remini. Opäť to všetko na seba viaže spomienky...

Prvý skicár tejto značky som si kúpila na Trnavskom rýnku, tuším v roku 2014. Bolo veľmi teplo, veľmi slnečno a jediný stánok, kde som chcela zaparkovať, bol ten s nápisom Remini zápisníky.

 

 

Majú rovnako krásny papier, rovnako kvalitné viazanie a navyše, ilustrácie domácich autorov na obale. Hrdo vyhlasujem, že tým skicárovým moleskinom smelo v mojej zbierke konkurujú... Fixy, pastelky, perá zvládajú rovnako a ja som veľmi rada, že na polici všetky tak pekne vedľa seba sedia. Že mi dávajú priestor, aby som sa cez ne vyjašila a dokážu ma ospravedlniť, ak k nim pribudne nový do zbierky. Čo už, som taký zberateľ.

 

 

Pár dní dozadu som spomínala, že by som chcela napísať článok o zápisníkoch. Akože dobre, priznávam, môj svet je obmedzený a vy si hovoríte "zase?". Zase - to je môj štýl. A viete, čo som si všimla, že mi chýba ten najmenší moleskine a Remini má už aj skicáre v ponuke. Tak teraz neviem, bude ďalší článok...?

A zase tie rožky s minerálkou. . .

Komentáre

rathrak jooj ako by som svoje videla a pritom vobec nie.

krasa :)

2017-06-08 13:05:271x

uZubka och och poznám to ja veľmi dobre :) ! ale teda skôr z tej pisateľskej strany. ale tiež som taký zberateľ a s tým šetrením? niekedy sa neviem prekonať a popísať tú stranu, lebo však ten zápisník je tak úžasný a ja ho nechcem pokaziť :))) ... A darmo mám plné šuple , aj tak keď uvidím nejaký, čo ma za srdce berie, musí odísť so mnou :)) ten karkulkoidný učaroval aj mne :) akurát ho mám s riadkami... a už som sa aj odvážila doň písať, zatiaľ nesmelo, ale isto :)

2017-06-08 13:33:422x

bumpkinova uZubka, gratulujem ti!

Ja som raz pozerala video, ten "rešpekt pred pokazením", pred prvou zápisníkovou stopou, kreatívnym zásahom má aj nejaký názov. Bohužiaľ si ho samozrejme nepamätám, ale viem ako ho prekonať. Že treba hocikde otvoriť zápisník a začať tam, žiadna prvá strana, alebo druhá, že drzo zavrieť oči a nájsť stranu a šup na to :)

Ja som tiež ten typ, že sa okúňam začať, ale u moleskinov a remini zápisníkov neváham, šialene ich "kazím"

2017-06-08 14:07:26

danabortlikova :) krásne!

2017-06-08 21:21:401x

MagicMantra wow :) čarovné

2017-06-09 19:07:01

bumpkinova Ďakujem krásne ♥

2017-06-09 20:05:56

remini oooooo :) ďakujeme. veľmi si ceníme všetkých, ktorí majú túto vášeň a vedia o nejpísať, pretože je to skutočne dobré.

2017-06-10 07:41:471x

bumpkinova jeee čauko, som poctená ♥

2017-06-10 08:12:36

Veronicka úplne chápem, túto "úchylku" diárovú mám aj ja. zápisníkov nie je nikdy dosť a zaberajú podstatnú časť mojich priestorov. a presne to poznám, ten pocit, že tento špeciálny krásny a drahý zápisník nemôžem len tak počarbať... a presne, najviac zaberá ho len tak otvoriť hocikde a písať/kresliť

2017-06-10 12:51:411x

Sonatural Veľmi pekný príspevok. Úplne ti rozumiem, ja musím mať tiež veľa zápisníkov, každý na inú príležitosť, hlavne čaru a vôni papiera som úplne podľahla :)

2017-06-11 17:26:001x

bumpkinova nie som v tom sama. geniálne ♥

2017-06-11 19:11:39

MirianaOli Super žurnálik ; nie všetko si zaznamenáme do mobilu či počítača, ale taký zápisníček to je to pravé orechové:)

2017-06-12 09:11:171x

Zvzana ĎAKUJEM za tento žurnálik a aj za úprimné príspevky.. a aj za to, že som normálna... už som v sebe živila predtuchu, že zápiníkovou mániou trpím sama... prajem vám veľa krásnych prvých strán v akejkoľvek časti nového zápisníka.... :)

2017-06-14 14:46:061x

bumpkinova ďakujem a pozdravujem srdečne :)

2017-06-14 14:48:31

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »