Žurnál+

Zero waste

blaskovcelarstvo3569 predaných ks, 799 hodnotení

Matej B. » Tvorba / 2020-03-01 07:00:01 /  3 komentáre / 35 lajkov / 355x zobrazený

Zero waste... dve slová z anglického jazyka. Pre niekoho možno neznáme, pre iného veľmi dôležité. Ak nie si práve zdatný v anglickom jazyku, pomôžeme ti. Doslovný preklad znamená: ,,nulový odpad“.

Určite už každý z vás zachytil potrebu neplytvať, chrániť prírodu a životné prostredie. Z tohto dôvodu vznikla iniciatíva, ktorá sa zaoberá čo možno najmenšou produkciou odpadov pri bežnom živote. Z tejto iniciatívy vznikajú po celom svete a aj na Slovensku bezobalové obchody, kde si zákazník načapuje alebo kúpi tovar do nádoby, ktorú si so sebou prinesie. Aj týmto spôsobom môže každý z nás prispieť k záchrane nášho životného prostredia.

A preto sme sa aj my v našom včelárstve už dávno rozhodli prispieť naším prístupom k záchrane životného prostredia. V prvom rade nám napadlo, že budeme znovu nalievať med do pohárov, ktoré si zákazníci prinesú, prípadne ak garantujú, že v pohári bol len med a nič iné, poháre zoberieme na výmenu.

 

 

Neskôr sme prešli od lyžičiek z plastu, ktoré používame na rínkoch, k recyklovateľným lyžičkám z dreva, ktoré sa dajú kompostovať.

Dlho sme premýšľali, ako ešte viac prispieť k ochrane prostredia. V tom nám napadlo, že môžeme viackrát použiť makrónky – obal balzamov na pery. Ak nám zákazník prinesie prázdnu makrónku a má znovu záujem o ďalší balzam, dostane ho s malou zľavou. Aj týmto sa snažíme zákazníkov motivovať k vracaniu prázdnych obalov.

Naším zatiaľ posledným počinom je výroba zero waste čajových sviečok.

 

 

Čajové sviečky sú vyrábané bez hliníkových obalov. Jediný odpad, ktorý po spálení sviečky zostane je malý kovový pliešok z knôtu. Keďže sviečky nemajú obal, ponúkame k nim sklený svietnik, do ktorého sviečky zapadnú.

 

 

V ponuke máme svietnik s jednou sviečkou, náhradné sviečky do svietnika a takisto aj darčekové balenie, ktoré okrem svietnika a náhradných náplní obsahuje len vlnité drevo, ktoré je recyklovateľné a krabičku z recyklovaného kartónu.

Včely, včelárenie a každý včelár sú úzko prepojené a závislé od prírody. Preto sa aj my snažíme prispieť k zdravému prostrediu a k neplytvaniu.

 

 

Už teraz premýšľame nad ďalšími opatreniami ako znížiť produkciu odpadu.

Komentáre

imageB Výborné nápady, držím palce !

2020-03-01 12:29:18

MacrameMarika dobrý nápad

2020-03-01 17:46:59

farebny.domov výborne, držím palce v tejto snahe!

2020-03-02 09:21:50
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Agátový med  - 9656789_Agátový med by blaskovcelarstvo
 1 komentárov
 Páči sa 42 ľudom
4,- €
 - Balzam na pery - malina - 10936255_Balzam na pery - malina by blaskovcelarstvo
 Páči sa 30 ľudom
3,80 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »