Domov » Žurnál+ » Autor: Matej Blaško

Žurnál+

Vanilkový lusk v kuchyni

Matej B. » Fotopostupy a Návody / 2020-04-10 16:44:12 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

Recepty, v ktorých sa používa vanilka, patria k našim najobľúbenejším.. Na Slovensku zväčša siahame po náhradách obsahujúcich vanilín. Preto Vám chceme predstaviť dve jednoduché a lacné metódy, pomocou ktorých sa dajú vyrobiť ochucovadlá z pravej vanilky.

Domáci vanilkový cukor:

Kvalitný vanilkový cukor si veľmi jednoducho vieme vyrobiť doma. Na výrobu potrebujeme len dve ingrediencie – 1 kg cukru a minimálne 3 vanilkové lusky.
Postup: Vanilkové lusky pozdĺžne rozrežeme, vložíme do zatváracej sklenej nádoby a zasypeme cukrom podľa vlastného výberu. Kryštálový či práškový, biely rafinovaný alebo trstinový – fantázii a chuti sa medze nekladú. Vanilková aróma a chuť sa s cukrom skombinujú rýchlo, vďaka čomu takto vyrobený cukor môžete používať už o pár dní.

 

Vanilkový extrakt:

Vanilkový extrakt sa dá používať podobne ako vanilkový cukor, narozdiel od neho však jedlu dodá iba vanilkovú chuť, nie sladkosť. Pri vysokej koncentrácii môže byť dokonca mierne nahorklý.
Jeho výroba je taktiež veľmi jednoduchá, aj keď troška drahšia. Potrebujeme približne 20 strukov vanilky na 1 liter tvrdého alkoholu (rum, vodka, lieh..). Luhujeme zhruba pol roka, následne prefiltrujeme napríklad cez kávový filter. Takto pripravený extrakt na tmavom a suchom mieste vydrží niekoľko rokov. Odporúčame dávkovať v pomere 20-30 ml extraktu na 1 kg suroviny.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

blaskovcelarstvo
blaskovcelarstvo
3600 predaných ks, 806 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Sme rodinné včelárstvo, kde sa včeláreniu venujú dve generácie - otec spolu s dvomi synmi. Včelárenie nás lákalo už veľmi dlho, avšak aktívne sme s ním začali v roku 2008. Ponúkame prírodný včelí med, výrobky z neho a rôzne včelie produkty.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Med s vanilkovým luskom  - 9762036_Med s vanilkovým luskom by blaskovcelarstvo
 Páči sa 50 ľudom
5,- €
 - Vanilkový lusk - Maurícius - 11714647_Vanilkový lusk - Maurícius by blaskovcelarstvo
 Páči sa 26 ľudom
4,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »