Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Petrová

Žurnál+

Takto vznikali moje ihelníčky

Zuzana P. » Fotopostupy a Návody / 2015-09-12 14:43:30 /  2 komentáre / 20 lajkov

Nebude to úplný postup, nakoľko ma nenapadlo si ho fotografovať pri zhotovovaní. Bude to len pár obrázkov, ako ihelníčky  postupne dostávali svoju podobu.

Ako základný materiál na dózičku som použila vecičky, ktoré som si pred dlhším časom „naškrečkovala“ , prípadne ľutovala vyhodiť s tým, že sa mi dakedy môžu zísť.
Základ na samotnú krabičku je šúlok – napríklad z minutej lepiacej pásky – výborný materiál, lebo je patrične tvrdý. Na menší ihelníček som použila tiež tvrdý šúlok , aký sa používa zrejme na tuby na diplomy. Ten som si ale potrebovala napíliť na potrebné rozmery.

Na dno krabičky a vrchnák som použila pevnú lepenku a biely hrubší materiál, ktorý je zvnútra mäkší a z vrchných strán pevnejší (kúpený dakedy v kreatývnych potrebách), len neviem, ako sa volá- žeby penodoska?

1.- Z lepeniek a z penodosky som si vyrezala 4 kruhy , následne ošmirglovala. Dva z hrubej lepenky mali obvod ako vonkajší obvod krabičky, ten tretí z tenšej lepenky aštvrtý z penodosky mali obvod ako obvod vnútornej strany krabičky.

  

2.- Jeden hrubší krúžok som prilepila k šúlku. To bolo dno krabičky. Dala zaťažiť.
 3.- Zhotovila som základ vrchnáčika- zlepila som dohromady tri krúžky- z hrubej lepenky, z penodosky a z tenkej lepenky. Dala zaťažiť.

  

4.- Oblepila a vymaľovala som krabičku zvnútra. Takisto vyfarbila vrchnák . Zalakovala.
5.-Obmotala som krabičku zvonka špagátom a dekorovala ozdôbkami.
6.- Prilepila som na vrchnáčik uplstený ihelníček. Prilepila som ho paverpolom, takže spojenie je mimoriadne spoľahlivé a nebude sa pri otváraní odlepovať.


  

  

  

  

Dva ihelníčky sú už v obchodíku. Môžte nakuknúť. Dva sa ešte dokončujú.

Prajem pekný deň.

Komentáre

taliaa milé.

2015-09-12 15:49:131x

bizut Vďaka.

2015-09-12 15:57:02

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »