Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Benkovičová

Žurnál+

Teší ma, som Besná mať

Kristína B. » Osobné Blogy / 2022-07-06 23:08:12 /  7 komentárov / 24 lajkov / 280x zobrazený

Na seminári filozofickej antropológie som sa dozvedela aj to, že z povahy človeka je ľahšie vypovedať o iných, než o sebe samom a lepšie Európana vystihne Eskimák, než Európan sám.

Stojí predo mnou teda riadne ťažká výzva. Plánujem vám totiž povedať čosi o sebe. Ospravedlňte teda "zníženú kvalitu zvuku i obrazu":-)

Toto som ja - Kristína, Kika, Kikuš a aj Kristušát:-)ako ma sem-tam láskyplne  nazve moja sestra. A to drobné veselo znudené stvorenie na foto zo mňa urobilo Besnú mať:-)Doslova.

Vyzerám ako puberťáčka a podľa očitých svedkov sa tak občas aj správam. Ale verte mi, tento vek mám už za sebou, hoci mimikry mi zostali:-)Z puberty som si až do dnešných čias - okrem občasného akné - priniesla aj háčkovanie. 

Moje háčkovacie začiatky sú ako z rozprávky a určite vám o nich raz napíšem. Odkedy ovládam toto "relaxačné umenie", dokážem ho praktikovať kdekoľvek: aj počas pätminútovej cesty autom, samozrejme v úlohe spolujazdca:-), na ihrisku a jedným okom sledovať, či sa môj drobizg s niekým neháda o vedierko, v električke a aj v polospánku. 

Kým pred pár rokmi som háčkovala prevažne deky, od narodenia dcérky som sa zamerala skôr na detský svet hračiek a doplnkov. Pár dní pred jej narodením som jej uháčkovala celú družinu zvieratiek. Háčkovala som takmer až do pôrodu. Háčkovala som aj počas jej uspávania.

Tri hodiny som dokázala hopsať na fit lopte, len aby krpaňa spala a ja mohla háčkovať. Síce ...Dodnes si nie som istá, či som trýznila moju chrbticu skôr pre to, aby malá spala a mala dostatok spánku alebo aby spala a ja som mohla háčkovať:-)))pššššt, ja sa jej jedného dňa priznám:-)

Háčkovanie však nie je jediný relax, ktorý zabáva a vyživuje moju myseľ. Rozum si "kŕmim" ešte knihami a všetkým, čo sa týka astronómie a vedy celkovo. Občas si tak povzdychnem, že som namiesto masmediálnej komunikácie mohla ísť cestou prírodných vied. 

Všetko sa však deje z nejakého dôvodu a práve na vysokej škole som objavila čaro filmov. Už si takmer nedokážem predstaviť večer bez nejakej kvalitnej kinematografie, občas vyplnenej aj nejakým balastom a sem tam aj žánrom, ktorý ma v mojich preferenciách milo prekvapí a spôsobí veľmi osviežujúce spestrenie. Ako napríklad nedávno posledná séria Love, Death & Robots a práve rozpozeraná štvrtá séria Stranger Things. 

Foto: Okrem háčkovania rada aj vyšívam. Na foto je detail vyšívaných kvietkov na bodyčkách mojej dcérky Natálky. 

Fanúšikov posledného spomenutého kúsku preto neprekvapí, že mi tu teraz vyspevuje Kate Bush, hoci hudobne sa presúvam po rôznorodých vlnách. Od The Beatles, cez Nirvanu, Oasis, Radiohead, Bonoba...dokážem počúvať ambient aj chorál. 

A aha! Zbožňujem bryndzové halušky, ale momentálne zhadzujem kilečká, takže halušky budú až neskôr. Verím, že za odmenu. 

Foto: Deti komunikujú aj bez slov. Takto dopadla háčkovaná panda, ktorú som vyrobila Natálke na jej druhé narodeniny:-)Asi dokážete odhadnúť mieru jej nadšenia:-)

 

A rada aj čítam. Och, ako veľmi! Hoci občas ma pochytí panika, či sa moje čítanie nedostalo za posledných pár rokov skôr do fázy, ktorú v japončine označujú ako tsundoku. Momentálne mám rozčítanú sci - fi trilógiu od Liou Cch'-sina Problém tří těles. 

Priatelia tvorivých múz, to je tak suma sumárum moja maličkosť: som úplne prachobyčajná ženská, ktorá sa rada zasmeje, aj zahromží, ktorá zabúda, míňa peniaze, aj ich šetrí, vie variť, ale nechce sa jej piecť, ktorú bolí hlava, keď sa blíži búrka a slintá, keď prechádza okolo cukrárne.

 

Ak ma niekde stretnete, len ma smelo oslovte, budem rada:-)A v prípade, že by ste ma chceli pozvať na zmrzku, mám rada príchuť slaný karamel:-)

Vaša Besná mať

Komentáre

Anna.babybox krásne fotky,krásne predstavenie,tak presne som si vás predstavovala :-) taka mama šibalka :-)

2022-07-07 07:53:191x

AdharaDecor Vďaka za predstavenie, je milé, vtipné, prekvapivé... len s tým, že človeka lepšie charakterizujú druhí, než on sám, nesúhlasím. :-) O mne majú ľudia toľko mylných predstáv, že fakt netuším, kde na to chodia.

2022-07-07 11:17:194x

imageB Besná mať s milou tváričkou :). Ja by som Vám dala určite iné meno :)))). Napr. Okatá šikulka :). Držím palce, nech sa darí.

2022-07-07 14:49:451x

siruparen Teší ma, milá Besná mať :-) Je milé takto sa spoznávať... Stále premýšľam, komu by som takého pekného macka z besného portfólia venovala. Určite mi čoskoro niekto frnkne do nosa! Krásni sú mackovia, utešení! A ešte P.S.: vďaka, že som sa naučila, čo je tsundoku! :-)

2022-07-07 18:19:591x

huki super predstavenie:)

2022-07-07 19:52:291x

Elells Teší ma, hoci myslím, že sa poznáme už dlhšie :) Slaný karamel zmrzka je aj moja naobľúbenejšia, pred dvoma rokmi som chodila kočíkovať cez leto vždy tam, kde ju mali. Dieťa bolo spokojné, pospalo, dostalo suchý kornútok a aj mama bola spokojnejšia so zmrzlinou :)

2022-07-09 22:42:231x

SYNAE Aké veselé predstavenie svojej osôbky...Krásne hračky háčkujete a mimochodom, ja inú zmrzku, než slaný karamel ani neobliznem.

2022-07-30 09:13:341x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »