Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Benkovičová

Žurnál+

Keď koniec ohlasuje nové začiatky...

Kristína B. » Osobné Blogy / 2021-12-31 19:46:26 /  5 komentárov / 28 lajkov

Moja spolužiačka z vysokej školy si nechala vytetovať na zápästie jednoduchú vetu:

...TO PREJDE...

Keď som sa jej spýtala na dôvod, rozpovedala mi kratučký, ale nesmierne zmysluplný príbeh. Neskôr som ho našla aj ako prológ jednej knižky. Znel takto:

"Pred stáročiami istá indická princezná navštívila múdreho pustovníka. Dala mu prsteň s prosbou, nech tam vyryje slovko, ktoré by ju potešilo v zármutku a varovalo, keď sa bude cítiť priveľmi šťastná. Keď jej muž po niekoľkých dňoch prsteň vrátil, stálo na ňom: „To prejde."Dlho som premýšľala, čo by som vám všetkým zapriala do nového roka a práve tento príbeh mi ako prvý vyskočil v mysli.

Táto stručná vetička uzemní prílišných optimistov, dodá štipku nádeje pesimistom a potrasie rukou fatalistom a vlastne nám všetkým.

Nech už nás čosi trápi, nech sa vznášame od radosti, mali by sme ju nosiť neustále kdesi skrytú a tíško blikajúcu ako neónový nápis na zastrčenom bare.

Hoci to môže vyznieť veľmi smutne, chcem len povedať, že každú jednu chvíľu radosti si vychutnajme a každý jeden smútok či bolesť skúsme brať ako skúšku...

Priatelia, majte nový rok presne taký, aký si ho želáte.

ĎAKUJEM letí všetkým mojim zákazníkom, budúcim i minulým. ĎAKUJEM všetkým, ktorí mi pomáhali pri prvých záberoch vo vodách tohto úžasného portálu. Verím, že tu ešte zažijeme spoločne nevídané!

Šťastný, pokojný a zdravý nový rok nám všetkým

želá Besná mať

Komentáre

PohladnicePreRadost ... Ďakujem, že ste tu s nami :) ... želám šťastný a zdravý nový rok Vám a Vašej rodine :)

2022-01-01 13:40:521x

Sandante Šťastný a (ne)besný nový rok prajem!!!

2022-01-03 13:11:371x

imageB Motto na zamyslenie... a veru pravdivé. Ďakujem zaň aj za prianie, ktoré tiež posielam so želaním všetkého dobrého Vám aj všetkým tu do týchto tvorivých vôd ❤️ :)

2022-01-04 10:26:161x

Sikovnezienky Veľmi "vďačné" motto. Myslím že presne to nám v tejti neľahkej dobe padne vhod. Prajem krásny nový rok a mnoho nápadov do tvorenia

2022-01-04 18:58:331x

besna_mat Ďakujem krásne za milé slová všetkým:-)som tu medzi vami veľmi rada a estačím ďakovať za vľúdne prijatie a odozvy:-)šťastný 2022 - hý všetkým ešte raz:-)

2022-01-04 18:58:49

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »