Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Benkovičová

Žurnál+

Dovolím si zlyhať...

Kristína B. » Osobné Blogy / 2022-05-08 00:36:11 /  8 komentárov / 33 lajkov / 251x zobrazený

S každou vráskou, šedinkou i gramom navyše sa učím byť k sebe lepšia, milšia, chápavejšia a ústretovejšia...

Kedysi som mala každý deň nejaký plán, každý týždeň nejaký sen a každý rok iné predsavzatia. Keď sa neplnili či nevychádzali, úmerne tomu rástla i moja frustrácia. Úplne zbytočne som samú seba stresovala, vnútorne trestala a lámala na sebe pomyselnú trsteničku. 

Tie šedinky, vrásky a kilečká ma ale čosi predsa len naučili...trochu viac plávať po prúde, nechať sa unášať časom len tak bezcieľne, s prázdnou hlavou, rukami i očami.

Dovolila som si zlyhanie. Nemusím v každej bavlnke vidieť nový projekt. Nemusím každý deň niečo vytvoriť. Nemusím naplniť každý deň niečím užitočným. Nemusím byť vždy a za každú cenu pracovitá, snaživá, šikovná. 

A tak som dnes vylovila zo zásuviek projekty, do ktorých som dávnejšie energicky vhupla, ale nedotiahla do konca. Každým otvorením skrine na mňa hľadeli ako malé hladné vtáčatá, ktorým som musela zatvárať planými sľubmi zobáčiky, že azda nabudúce...

Dovolila som si zlyhanie a nedotiahnem moje projekty do konca. Chodili za mnou ako tiché výčitky, ktorým som v kalendári nenašla zatiaľ kúsoček času. A už im ho ani nechcem hľadať, lebo z nich dávno vypršala tá energia, s ktorou som do projektov vstupovala. 

Dovolila som si však čosi, čo ma samú prekvapilo...ponúknuť moje zlyhanie iným...nazvala som ho KOMPONENTY:-)

Verím, že moje zlyhanie bude novým začiatkom niečoho veľkolepého. Na čom sa však budete podieľať už len a len VY:-)

S pozdravom

Vaša Besná mať

Komentáre

AdharaDecor Chápem, hoci ja som (ešte?) v tej fáze každodenných výziev. Nedokážem sa vzdať nedokončených projektov, pretože pod ich vplyvom pochybujem aj o tom, či dokončím tie novozačaté. Aj keď mi to už prerastá cez hlavu. Ono sa ale niekedy inšpirácia a chuť vráti sama, aj keby to malo byť po desaťročí či ešte dlhšej dobe. Nevyhadzujem, nepredávam, ale odkladám. O či dlhší odklad, o to lepší pocit zo seba, keď to napokon predsa len urobím. :-)

P.S.: Inšpirovali ste ma, po prečítaní vášho článku som išla dokončiť poslednú z fliaš „štyri ročné obdobia“, ktoré som mala rozpracované už asi štrnásť rokov. :-)

2022-05-08 15:12:123x

Sandante "Dovolila som si zlyhanie" ... :))

2022-05-09 08:21:151x

Blubery Toto je tak pekný a úprimný od srdca článok :-) asi oreto, že sa v ňom našla nejedna z nás. Ach jaj, koľko len takýchto "komponentov" mám ja v dielni...ale asi je tu čas, posunúť ich ďalej iným predajcom. Mackovia sú inak úžasní :-) prajem všetko dobré. Veronika

2022-05-09 21:50:301x

besna_mat Milé žienky a ostatné tvorivé duše, vďaka za milé slová. Držím nám všetkým palce, aby sme našli ten svoj "komfort" a svoju harmóniu:-)lebo v týchto časoch vôbec nie je ľahké nájsť balans medzi tým, čo chceme, môžeme a musíme. Ale my to zvládneme!

2022-05-09 22:50:181x

Anna.babybox :-)

2022-05-13 10:38:561x

imageB Perfektné :). Aj ja patrím k týmto nestíhačom, odkladačom, večným plánovačom a vymýšľačom. Áno, nie je ľahké nájsť svoj balans, ale je to pre naše duševné zdravie nutné. Nedá sa nič robiť :)

2022-05-23 17:39:351x

HenrietaMocova Tak za toto musím napísať veľké ĎAKUJEM! Áno, ďakujem za úprimné priznanie. Už som si dĺĺĺĺhý čas pripadala neschopná práve aj kvôli tomu, že sa každý prezentuje akoby ich dni boli nafukovacie! A tak som si pripadala v mojom zlyhaní celkom sama.

2022-06-04 15:34:481x

flo-art Úplne Vám rozumiem

2022-06-05 11:07:541x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »