Domov » Žurnál+ » Autor:

Žurnál+

Prečo nosím merino? Lebo nemám čas. A ani miesto v kufri.

. » Osobné Blogy / 2018-03-13 13:13:33 /  Pridaj komentár / 17 lajkov

Teda, ako mamina ročného šibala nemám čas :). A pri všetkých tých detských švestkách ani miesto v kufri :).

... nemám čas googliť, objednávať (a tobôž nie) chodiť po obchoďákoch a hľadať oblečenie na tú a tú príležitosť. Celú materskú som prežila v jednom (!) merino tričku. Hodilo sa do nosiča, šatky (malého som si mohla privinúť k sebe, bez toho aby ho niečo škriabalo – merino je totiž oveeeeľa jemnejšie ako klasická vlna), keď nebolo času dokonca som v ňom spala a následne fungovala celý deň. Šups jeden krajší svetrík a hodil sa aj na baby cvičenia alebo stretnutia s ostatnými mamičkami.

... merino by nemalo chýbať v kufri žiadnemu správnemu cestovateľovi (Update: merino by nemalo chýbať v kufri ani správnemu baby cestovateľovi). Merino vďaka svojmu všestrannému využitiu šetrí miesto v kufri a spolu so sarongom a nosičom na drobčeka, ho automaticky hádžem do kufra na každú cestu. 

A tiež preto, lebo...

... merino netreba skoro vôbec prať a nepáchne ani, keď sa x krát prepotí. Priznávam, že keď nebolo čo na seba, merino som už vyťahovala aj z koša na špinavé prádlo. Merino naozaj stačí oprať raz za mesiac. Prípadne ho stačí vyvetrať, čím sa pachov zbaví samo. A bonus navyše, merino netreba žehliť.

... merino je prírodný materiál. Teda ideálna alternatíva k syntetickým tričkám využívaným na šport, v ktorých sa cítite ako v igelitke. Môj kamarát tieto syntetické tričká vždy odmietal, vraj je verný bavlne. Teda bol. Dovtedy kým som mu nepredstavila merino. Merino totiž dýcha a oproti syntetickým tričkám je vzdušné a reguluje teplotu tela.

..., keď sa spotím v merine (áno, na bežkách či výstupe na Biely Kríž prepotím aj tento merino zázrak), tak necítim chlad. Neviem presne čím to je, ale vraj merino dokáže zachytiť až 35% svojho objemu, takže cítite sucho, aj keď je tričko nasiaknuté potom.

... v zime merino hreje. Milujem lyžovanie. Od malička mi však bola na lyžiach zima. Áno, jägermeister je tiež vylepšovák na treskúcu zimu ale pomáha len tak na pár sekúnd. Od kedy som však vymenila umelé termoprádlo za merino, tak mi konečne nie je zima a ani už nevyzerám ako ten najväčší snehuliak na svahu.

A prečo merino beerino?

Lebo potom, čo sme okúsili výhody merino oblečenia, hľadali sme vhodnú alternatívu aj pre naše deti. Beerino tak vychádza z potrieb našich detí, je nimi otestované a ich úsmevmi schválené :)

Lebo sme slovenská značka, ktorej cieľom je ponúknuť cenovo dostupné a zároveň štýlové merino oblečenie.

Lebo keď oblečiete deti do beerino merina, budete mať dobrý pocit, že ste im dali tú najlepšiu prírodnú alternatívu. A už žiadna polemika, či im nie je zima, či naopak príliš teplo. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Detská rastúca merino čiapka so štýlovým uzlíkom - ružová - 9255581_Detská rastúca merino čiapka so štýlovým uzlíkom - ružová by beerino
 6 komentárov
 Páči sa 87 ľudom
16,- €
 - Dvojvrstvová detská merino čiapka tyrkysový šmolko - 9201324_Dvojvrstvová detská merino čiapka tyrkysový šmolko by beerino
 1 komentárov
 Páči sa 31 ľudom
17,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »