Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Barčáková

Žurnál+

Rozhovor s našou modelkou Mary

Zuzana B. » Tvorba / 2021-12-12 13:17:27 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

     Celý náš rok 2021 sa niesol v znamení inšpirácie silnými ženami z histórie, ktoré významne ovplyvnili (nielen) umelecký svet. Keď sa tento koncept ešte len formoval, vzišla otázka, koho osloviť na spoluprácu. Priznám sa, že som nemusela dlho premýšľať. Ako fotografku som oslovila Kristínu, ktorá mi už nejaké kolekcie nafotila a jej prácu doslova milujem. Pri foteniach spolupracuje s Natálkou, ktorá je neuveriteľnou šikovnou vizážistkou. So spoluprácou súhlasila tiež a jednotlivé dieliky do seba začali zapadať. Posledným otáznikom ostávali modelky. Modelka? Pohrávali sme sa s možnosťou na každú kolekciu prizvať inú modelku, ktorá by bola typovo iná. A potom tu bola možnosť jedinej osoby, ktorá by však bola tak tvárna, charizmatická a energická, že by všetky moje ženské inspirácie dokázala stvárniť sama. 

      Úplne si pamätám moment, keď som prvýkrát uvidela "našu" Mary na fotkách pre značku Anemary fashion. Ostala som totálne očarená a vravela som si, že by bolo úžasné mať raz túto slečnu ako modelku. A stalo sa. Mary ste mohli tento rok vidieť ako bohémsku Fridu, elegantnú Marlene, geniálnu Ninu a nesmrteľnú ikonu Kleopatru.

     S poslednou časťou tohto šperkového seriálu o ženách a pre ženy vám prinášame zároveň sériu rozhovorov so ženami, ktoré za ním stoja. Ako prvú vám predstavujem Mary. 

Povedz nám niečo o sebe.
"Ahojte, volám sa Marianna. Priatelia ma volajú Mary. Mám 19 rokov a už to bude rok, čo robím modelku Zuzke Barčákovej a jej nádherným šperkom - Bazu."

Ako si sa k modelingu dostala? Venuješ sa mu profesionálne? Chcela si byť modelkou odmalička? Ako to vníma Tvoje okolie?
"K modelingu som sa dostala úplnou náhodou, keď ma oslovili v nákupnom centre z jednej modelingovej agentúry. Vtedy som bola ešte veľmi malá a s rodičmi sme nevedeli, čo od toho očakávať. Nakoniec sme sa rozhodli, že to skúsim a tak som absolvovala zopár fotení vďaka tejto agentúre. Avšak tým, že som nespĺňala jedno z ich kritérií (chýbalo mi pár centimetrov do ideálnej výšky), museli sme ukončiť zmluvu. No o pár mesiacov ma na spoluprácu oslovila Kristínka. Priznám sa, že v mojom detstve som chcela byť všelikým, no nie modelkou :-D . Napriek tomu mám pocit, že som sa vtom úplne našla a vždy horím nedočkavosťou na ďalšie fotenie. Myslím, že moje okolie to vníma veľmi pozitívne. Rodina a priatelia ma podporujú a tešia sa so mnou. Častokrát mi natešení spolužiaci posielajú články s mojimi fotkami, na ktoré natrafili na internete."

Čo máš na tejto práci najradšej a čo je naopak pre Teba najťažšie?
"To je naozaj náročná otázka. Ani neviem povedať, čo je pre mňa najťažšie. Práve naopak, mám veľmi rada celý ten proces. Od toho, ako sa dozviem názov novej kolekcie, ako uvidím tie parádne šperky, ako prídem ku vizážistke, ktorá je vždy pozitívne naladená, nalíči ma, nastajluje mi vlasy, samotné fotenie s príjemnou fotografkou až po ten moment, ako uvidím finálne fotky. To všetko milujem na týchto foteniach!"Nafotila si už množstvo editoriálov. Ak by si si mala vybrať jedinú fotku, ktorá Ti najviac prirástla k srdcu, ktorá by to bola?
"Asi táto.

Páči sa mi ten súlad farieb, šperky a samozrejme to, že tento editoriál fotiek (aj kolekcia šperkov) sú inšpirované mexickou maliarkou Fridou, ktorú som obdivovala ešte predtým, než vyšla táto kolekcia. Študovala som na gymnáziu v španielsko-slovenskej bilingválnej sekcií, nuž a priznám sa, som trochu posadnutá všetkým, čo je španielske (aj mexické). :-D Preto, hoci s Fridou sme úplne rozdielne osobnosti, na tomto fotení som sa cítila ,,ako vo vlastnej koži”."

Ako sa Ti fotil šperkový seriál o ženách? Ktorá kolekcia bola pre Teba najväčšou výzvou?
"Šperkový seriál o ženách sa mi fotil veľmi dobre. Vždy bola na fotení príjemná atmosféra a myslím, že sme sa vedeli vcítiť do tej postavy a aj do obdobia, v ktorom žila, či do problémov, s ktorými sa stretávala.
Všetky ženy, ktoré predstavovali jednotlivé kolekcie sú v niečom výnimočné, no zároveň medzi nimi existuje puto, ktoré ich spája. Najväčšou výzvou bola pre mňa asi už spomínaná Frida. Bola to žena, ktorá bola veľmi extrovertná a všetky emócie, aj tie negatívne, vedela zo seba dať von. Ja taká v skutočnosti nie som. Tak možno preto bolo trochu zložitejšie odfotiť ma nahnevanú :D."Vieme o Tebe, že si len nedávno zmaturovala. Čo študuješ ďalej a prečo si si tento odbor vybrala?
"Študujem na lekárskej fakulte odbor zubné lekárstvo. Tak ako u väčšiny lekárov, aj môj príbeh začína v pozícií pacienta. Zubárkou som chcela byť od mojich štrnástich rokov. Vtom období som začala nosiť zubný strojček. Veľmi ma fascinovala práca mojej pani doktorky, ako robila všetko tak precízne, profesionálne, no zároveň s ľahkosťou. Vtedy som si povedala, že aj ja budem raz pomáhať ľuďom v tom, aby mali zdravý úsmev, s ktorým budú spokojní."


Aké sú Tvoje záľuby? Čo robievaš vo voľnom čase?
"Už od malička ma rodičia viedli k umeniu. Chodila som na literárno-dramatický krúžok, kde sme sa venovali divadlu, moderovaniu, recitovaniu, písaniu básní a príbehov. Taktiež som chodila aj na hudobný krúžok, kde som hrala na priečnu a zobcovú flautu. Práve preto vo svojom voľnom čase milujem chodiť do divadla, pozerať filmy,počúvať klasickú, no aj modernú hudbu, rada čítam knihy- filozofické, vedecké, no aj zamilovanú poéziu.
Veľmi rada však aj športujem. Zo športov mám najradšej beh, plávanie a jógu. Tiež rada trávim čas s priateľmi a rodinou."Z fotografii Ťa poznáme ako „chameleóna“ elegantnej i ležérnej móde. Čo nosíš najradšej?
"Haha. Ďakujem. Myslím, že nemám nejaký svoj vlastný štýl. Vyberám si oblečenie podľa toho, čo sa mi páči a čo mi ,,padne do oka”. Snažím sa však klásť dôraz na udržateľnosť a minimalistický šatník. Preto si častokrát kupujem oblečenie a doplnky, ktoré sú lokálne a robené ručne. Samozrejme nepohrdnem ani tým, čo je práve v móde."

Aké sú Tvoje plány do budúcna. Aký je Tvoj životný sen – osobný i profesionálny?
"Zatiaľ je mojím snom úspešne ukončiť vysokú školu. Čo bude potom, si ešte neviem úplne predstaviť. Určite by som sa veľmi rada aj naďalej venovala modelingu. No a môj osobný životný sen… asi aby som bola šťastná, zdravá a obklopená takými milými a dobrými priateľmi, akých mám vo svojom živote aj teraz."

Mary ďakujem veľmi pekne za rozhovor a vy sa už teraz môžete tešíť na ďalšie.

Z.♥

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
bazu
bazu
1654 predaných ks, 825 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Bazu - šperky, ktoré si získavajú pozornosť svojou kvalitou, vzormi a farebnosťou. Každý kúsok v sebe nesie tajomstvo poctivej ručnej práce. Tieto šperky pomôžu každej žene rozvinúť svoju krásu do rafinovanej podoby, na ktorú sa nezabúda.

Informácie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »