Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Štefancová

Žurnál+

Prázdninová výzva - Tvorivé dielne pre deti

Zuzana Š. » Blogy / 2017-08-31 13:13:01 /  9 komentárov / 43 lajkov

Ahojte,

Neviem, či aj Vám... Ale nám leto akosi rýchlo ubehlo... Stále sme si vraveli, že máme celé leto a čo všetko stihneme, kam pôjdeme... Nemôžem povedať, že by sme sa nudili, to nie. S deťmi sa človek nenudí :) A asi aj pre to, šup, a je tu koniec leta!!!

Cez prázdniny sme mali možnosť pracovať s touto nádhernou knižkou, plnou nápadov na tvorenie pre deti. Tak by sme sa chceli podeliť o výsledky aj s vami.

Pôvodne sme chceli tvoriť aj s našimi malými priateľmi. No keďže je leto, všetci dakde rozbehnutí v inom čase... Tak sme si najprv vyskúšali nejaké techniky sami.

Na začiatok sme zvolili 2 zdanlivo jednoduchšie techniky z knižky. Mňa však oslovili, pretože Nikolka je momentálne vo veku, keď chce robiť veci uplne sama a tu mala priestor na vlastnú fantáziu a mohla pracovať úplne sama.

Ako prvé sme vyskúšali vyškrabávacie obrázky. Na papier sme podľa knižky naniesli ako podklad rôzne farby voskovkami. Na to vrstvu tušu a nechali zaschnúť.

Na vyškrabávanie použijeme nejaký ostrý predmet (špendlík, klinček...)

A tu je výsledok:

Ďalšiu techniku sme skúsili kombináciu voskoviek a vodových farieb. Taktiež na prvý pohľad jednoduchá činnosť. Pre deti však nie je nič krajšie ako keď sa môžu "patlať" s farbami ako len oni chcú. A navyše si mohla pozrieť, ako sa jednotlivé typy farieb správajú, keď ich skombinujeme.

Takže podľa rád v knižke si najprv namaľovala obrysy voskovkami. Motív som nechala úplne na jej fantázii.

Kontúry pripravené a ide sa na vodové farby. Priestor teda môžeme začať maľovať vodovými farbami. Tu si dcérka mohla skúsiť, ako sa správa vodová farba, keď prejde po kontúre z voskovky. Dajú si pri tom robiť aj zaujímavé efekty :)

No a takto vyzerá výsledok:

Takže naše tvorenie na začiatok vyzeralo takto. V knižke 52 výtvarných projektov - Tvorivé dielne pre deti - je detajlne popísaná každá technika ale aj to, ako sa na tvorbu pripraviť. Množstvo tipov a zaujímavostí, pri ktorých si deti môžu vyskúšať rôzne techniky a čo zaujalo aj mňa - veľa kombinovaných techník, ktoré ešte určite postupne vyskúšame.

Tak želáme veľa zábavy a tvorenia a krásny zvyšok posledných prázdninových dní!

Nám už začína prvé chystanie sa do školy, nákupy zošitov, pier... preplnené papiernictva... Ale aj to patrí k začiatku školského roka. A pre nás bude tento september naozaj jedinečný - po prvýkrát si otvoríme s dcérkou šlabikár a budeme robiť domáce úlohy.  No pri tom určite nezabudneme aj na oddych a kreativitu, kde siahneme aj po tejto knižke plnej nápadov.

Chcem zaželať všetkým malým aj veľkým školákom a samozrejme aj maličkým škôlkarom, aby si krásne spomienky na leto uchovali v srdiečkach a vykročili do škôlky či školy s úsmevom!

Veľa šťastia želajú Zuzka a Nikolka

Komentáre

Blubery Zuzka si nielen skvelá baba, ale v prvom rade úžasná mamina. Ďakujem za tvôj článok, Nikolka musela mať s tebou krásne prázdniny ;-)

2017-08-29 10:59:361x

bavito @Blubery Veronika ďakujem. Ani nemám slov :)

Všetky sme tu tvorivé maminy a deti majú najradšej keď sme s nimi a tvoríme. Niekedy je toho času menej, niekedy viac ale keď sme spolu vychutnávame si každú zábavku :)

2017-08-29 13:16:29

artbodka super, tie vyškrabávacie obrázky určite so synom vyskúšam :-)

2017-08-30 13:25:171x

C-A-T ;-) parada ;-) a stastne vykrocenie smer skola ;-)

2017-08-30 23:51:021x

bavito ĎAkujeme :)

2017-08-31 08:58:48

VLNIENKA Vy ste sikulky :) toto je užasna technika.

2017-08-31 14:04:281x

Simply Ahoj Zuzka, určite vyskúšame aj my ;)

2017-09-04 06:08:121x

Nana-scrapbook jeeeeeeej to je malá šikulka...nádherné!!!

2017-09-04 08:37:451x

bavito Ďakujeme krásne!

2017-09-04 11:55:39

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
bavito
bavito
660 predaných ks, 293 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Stále sme to my, no v novom šate! Mnohí nás poznajú pod názvom „Šikulkovo“
Rozhodli sme sa však dospievať s vami a vytvoriť značku, pod ktorou vám chceme prinášať tie najkvalitnejšie veci pre vašich najmenších.. Lebo nás to baví :)

Certifikované hračky pre Vás vyrábame s manželom a snažíme sa, aby sa deti zábavnou formou naučili nové veci a zručnosti. Spolupracujeme so špeciálnymi pedagógmi tak, aby hračky priniesli čo najviac a plnili tak funkciu edukačných pomôcok.
Všetky naše hračky majú atest na bezpečnosť udelenú príslušným orgánom a teda spĺňajú všetky potrebné normy na bezpečnosť hračiek.


Pôvodné meno sikulkovo

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »