Domov » Žurnál+ » Autor: Nadácia Bátor Tábor

Žurnál+

Vraciame sebavedomie onkologicky chorým deťom

Nadácia B. » Blogy / 2021-02-26 07:00:02 /  3 komentáre / 24 lajkov

V milujúcej rodine je dieťa jedným z najcennejších pokladov. Ak je dieťaťu diagnostikovaná vážna choroba, celý doterajší život rodiny sa zrúti. Z každodenného života zmiznú všetky bežné radosti. Úzkosť, strach a bolesť sa stanú stredobodom života. V takejto životnej situácii sa zastaví telesný a duševný vývoj dieťaťa, stratí kontakt s rovesníkmi, kamaráti mu len ťažko rozumejú. Prijať a prekonať chorobu je oveľa ľahšie, ak je dieťa vo veselom, milujúcom prostredí, ktoré dokáže pochopiť, vypočuť a rozptýliť úzkosť spojenú s chorobou. A práve o tom je Bátor Tábor (Tábor Odvahy).

V Bátor Tábore, ktorý bol založený v roku 2001, ponúkame terapeutické rekreačné programy pre deti a rodiny detí trpiacich onkologickým ochorením. Od jari do jesene majú možnosť zúčastniť sa bezplatných detských táborov. Ale myslíme aj na tie deti, ktorých zdravotný stav je taký vážny, že nemôžu opustiť nemocnicu - od roku 2017 ich chodievame pravidelne navštevovať a rozosmievať hrami do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave v rámci programu GO! Liečivé zážitky. Ten sme minulý rok preniesli aj do online prostredia a v súčasnosti je to jediný spôsob, ako sa s našimi malými kamarátmi vieme spojiť. A sme zaň vďační. 

Na našich táboroch si 800 detí ročne vyskúša také programy, ktorých by sa pre ich chorobu inde nemohli zúčastniť. Program je rozmanitý, či už je to veslovanie, jazdenie na koni, lukostreľba, ručné práce, tanec, hudba, šport, divadlo či lanová dráha, cieľom každého programu je poskytnúť deťom pocit úspechu. Toto všetko má pozitívny vplyv na ich sebavedomie a tým aj na ich uzdravovanie. 

Čaro Bátor Tábora vytvárajú predovšetkým dobrovoľníci, ktorých v tábore prezývajú cimborovia (z maďarského kamarát, kamoš). Od roku 2001 viac ako 3200 cimborov pomohlo priniesť deťom úžasné zážitky počas desiatich dní strávených v tábore. Medzi nimi sú aj zdravotníci, ktorí zabezpečujú lekársku starostlivosť detí v tábore.

Miesto tábora je v Maďarsku, na okraji mesta Hatvan, ktoré sa nachádza 60 kilometrov severne od Budapešti. Celý komplex, všetky jeho budovy a dejiská programov sú vybudované v súlade s potrebami chronicky chorých detí. V detských domčekoch vieme ubytovať 70 detí. V jedálni vieme pohostiť naraz 160 osôb. Zdravotnú starostlivosť poskytuje príjemná, dobre vybavená lekárska budova. Našou pýchou je aj lanová dráha a jazero, kde sa dá člnkovať.

Bátor Tábor je členom asociácie Serious Fun Children's Network, ktorú založil oscarový herec Paul Newman. Medzinárodná táborová asociácia má 16 členských krajín, ktoré ponúkajú na základe metód zážitkovej terapie tábory pre chronicky choré deti.

Komentáre

sandrika úžasné! držím palce nech sa darí deťom u Vás smiať!

2021-02-26 08:13:521x

batortabor Ďakujeme pekne, Sandrika :) A krásny víkend :o) BT

2021-02-26 09:07:12

ButterflyHandMade ❤️

2021-03-11 20:58:521x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
batortabor
batortabor

Organizujeme programy zážitkovej terapie pre vážne choré deti a ich rodiny. Od návštev v nemocniciach po bezplatné letné tábory, našim cieľom je vrátiť sebavedomie, bezstarostnosť a odvahu deťom, ktorých detstvom otriaslo dlhodobé ochorenie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »