Žurnál+

Už ste počuli o Baterkárni?

P
baterkaren

Janka R. » Blogy / 2020-03-21 17:00:01 /  7 komentárov / 36 lajkov

Baterkáreň je kúzelným miestom v srdci Trnavy, ktoré spája všetkých dobrých ľudí s vôľou pomáhať. Skrýva v sebe projekty ako Požičovňa vecí, Predajňa dobra a Útulok vecí, prostredníctvom ktorých spolu vraciame do obehu množstvo nechceného oblečenia a vecí z našich domácností, a zároveň pomáhame ľuďom v núdzi a ďalším organizáciám.

Baterkáreň je miestom, kde spolu dobíjame Zemi baterky.

 

Kto sme a čo presne robíme?

Sme Jana a Simona a v septembri 2019 sme spolu otvorili brány čarovného priestoru Baterkáreň.

Sim je hlava Baterkárne. Vymýšľa, organizuje, dohaduje a vybavuje. Má vždy v talóne 6 riešení, nápadov a projektov. Nikdy nepovie, že sa niečo nedá, ako manažér rada púšťa v Baterkárni uzdu svojej fantázii.

Janka je duša Baterkárne. Dizajnuje, prezentuje a ako správna učka vysvetľuje. Je to tvár a srdce Baterkárne, bez ktorej by to nebolo ono. Janka Vás vždy uvíta a všetko dokonale vysvetlí, poinšpiruje i poradí. Naučí Vás vyrábať, čistiť, chystať a v tematike je ako doma.

 

baterkaren trnava

 

Baterkáreň sme vytvorili ako komplexný priestor so širokou ponukou. Veríme, že zmena každého jedného z nás smerom k udržateľnosti je možná. Zároveň je každý z nás individuálny a potrebuje k zmene niečo iné - každý začína zmenu v sebe predsa trošku inak - či malým nákupom, či výmenou, či opravou. V našej milej Baterkárni Vás teda pod jednou strechou naučíme rozmýšľať, vnímať a žiť vo väčšom súlade s prírodou a princípmi udržateľnosti. Pri dobrej kávičke tu spolu vyrábame drogériu, opravujeme, vymieňame oblečenie či doplnky.

V milom detskom kútiku sa hrajú Vaše detičky zatiaľ čo Vy nakupujete čapovanú drogériu. V Baterkárni nájdete kopec prednášok, kurzov swapov, či podporných skupín, ktoré nám umožňujú efektívne a praktické učenie k zmene návykov smerom k udržteľnosti.

 

baterkaren trnava udrzatelne

 

Akých zásad sa pri našej činnosti držíme?

Ak niečo nefunguje = opravme to
Ak nám niečo neslúži = vymeňme to
Ak niečo nepotrebujeme = darujme to
Ak niečo používame zriedka = požičajme si to
Ak chceme robiť niečo lepšie = naučme sa to
Ak treba niečo nové = hľadajme šetrné, vedomé a pomalé alternatívy
Všetko, čo vlastníme má cenu...
Ukazujeme ľuďom, že žiť udržateľne nemusí byť "drina" a obetovanie vlastného komfortu, času či zdrojov. Na kurzoch spoločne zavádzame princípy obehovej ekonomiky do praxe a spoločne sa učíme, ako do každodenného života začleniť jednoduchšie a uvedomelejšie riešenia.

 

Spolu s našimi návštevníkmi teda tvoríme unikátny priestor plný pozitívnej energie k zmene a k novým návykom k udržateľnosti.

V Baterkárni spolu aj veľa vymýšľame a pomáhame. :)
Prostredníctvom svojich aktivít a projektov sa snažíme podporovať rôzne organizácie, ktoré konajú dobro a pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Preto má u nás čestné miesto nezisková časť v podobe projektov ako Požičovňa vecí, Útulok vecí, charitatívny sekáč Predajňa dobra, prostredníctvom ktorých sa nám darí spájať empatiu, pomoc a ochranu prírody. Kreatívne a s dobrým úmyslom vraciame neuveriteľné množstvo vecí do obehu.

 

 

Prečo to robíme?

Pretože nám to dáva zmysel, silu ísť ďalej a meniť veci okolo seba. Pretože veríme, že každý jeden čin sa počíta a každý z nás je dôležitý. Len vzájomnou podporou a spoluprácou dosiahneme viac, len tak môžeme byť tou zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete. Zároveň na svojej ceste stretávame množstvo fantastických ľudí, ktorí nás motivujú a posúvajú ďalej, za čo sme vďačné.

 

trnava zerowaste

 

Ako to robíme?

Dozviete sa v našich ďalších žurnálikoch. :)

 

Radi by ste mali kúsok Baterkárne doma?  klik tu

ďakujeme :)

Komentáre

mortimer Už som o Vás počula ...držím palce dievčatá (teda aj nám všetkým) vo vašej skvelej práci... :)

2020-03-13 21:00:181x

origamiMarika_sperk dobrý žurnál

2020-03-13 23:16:291x

lala.hracky Ste super baby! :-)

2020-03-13 23:32:401x

baterkaren ďakujemeeee :)

2020-03-14 20:44:55

norika21 To je super :-)

2020-03-21 20:22:391x

EVELIN-ART Len tak ďalej . Nech je nás čo najviac.Držím palce.

2020-03-22 08:22:521x

baterkaren jej ďakujeme, tešíme sa :)

2020-03-22 11:26:02
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »