Domov » Žurnál+ » Autor: Alžbeta Katonová

Žurnál+

Igelitový sáčok na ovocie? Nie, ďakujem. Mám vlastný!

Alžbeta K. » Nové výrobky / 2018-09-28 13:10:25 /  2 komentáre / 20 lajkov

     Ak nakupujete na trhu, v supermarkete,... určite dobre poznáte večné sáčkovanie potravín do mikroténových vreciek. Nevyhnete sa mu pri nákupe pečiva, ovocia ani zeleniny.

Takéto sáčky z obchodných reťazcov bývajú častokrát aj veľmi slabučkej kvality a nie je výnimkou, že sa roztrhnú ešte skôr, než by ste nákup dokončili. Nehovoriac o ekologickej stope, recyklácia plastov je nákladná a pri jednom nákupe človek často použije aj niekoľko vreciek, ktoré potom končia v koši. Mrzutosti aj zlý pocit z hromadiaceho sa plastového odpadu si môžete odpustiť, ak si zaobstaráte vrecká vlastné.

Najprv som si myslela, veď skúsim sama a uvidím. Myslela som si, že ma bude "vláčenie" vlastných veciek otravovať. Občas sa mi stalo, že som si zobrala málo, občas som na ne zabúdala,... ale je to len nový zvyk. Neobťažuje ma to, dokonca aj pokladníčky v obchodoch sú s tým vysporiadané :)   U mňa to funguje. Nie som úplne bezodpadová, ale každý krôčik sa počíta. Dajte vlastným vreckám šancu aj Vy. Skúste to, aspoň chvíľku, a sami uvidíte.

Najlepšie sú "úplne" vlastné vrecká, tie, ktoré si človek zhotoví sám, ušije zo starej záclony, alebo nepotrebného kúsku plátna. Ak práve nie ste typ domáceho kutila, alebo Vám chýba zručnosť či čas. Ponúkam Vám možnosť kúpiť si nákupné vrecká tu v mojom obchodíku.


       Rozhodla som sa pridať k "lastovičkám" malých výrobcov, ktorý ponúkajú ekologickjšej alternatívy produktov bežnej potreby. Vznikla mi nová kategória výrobkov. Šijem eko vrecká.

       Vyrábam ich pre Vás len z nových látok. Sú jemne pružné. Ide o polyesterovú tkaninu podobnú tylu. Švy šijem pružnými stehmi, aby vydržali, čo najviac a netrhali sa ani po niekoľkonásobnom použití. Materiál je síce syntetický, ale odolný. Neublíži mu nič, okrem ostrých predmetov a vysokej teploty. Udrží na sebe aj samolepky zo supermarketu.
Jednoducho sa čistia, sú skladné a ľahké. 
Majú uzatatvárateľné hrdlo, uzavriete ich zatiahnutím šnúrky. Nemajú žiadne tvrdé plastové komponenty, žiadne brzdičky a pod. To aj preto, aby zbytočne nevážili viac než je nutné. Takto zavážia na váhe len 2g, a toľko je ten dobrý pocit určite hodný!

Spoľahlivo v nich odnesiete pečivo, ovocie, zeleninu, ... vlastne všetok taký tovar, ktorý netečie a nesype sa! Hodia sa na akýkoľvek drobný tovar, ktorý nechcete loviť na dne nákupnej tašky.

Okrem nakupovania sú využiteľné aj na sušenie byliniek. Na skladovanie potravín sa nehodia. Poslúžia aj cestovateľom pri balení drobností. Sú super aj v kúpeľni, napr. na zavesenie detských hračiek z vane apod.  

Nahradia kopec jednorázových sáčkov z mikroténu.

Použite ich zas a znova!


Rozmery mojich eko vreciek sú prispôsobené bežným nákupom. Nie sú to tašky! Ponúkam Vám vrecúška v troch veľkostiach, ktoré sa mne počas používania najviac osvedčili.

Podľa množstva kupovaného tovaru zvolíte vhodnú veľkosť. Od malinkého vrecka na jadierka, oriešky, drobné ovocie až po veľké na nákup pečiva, či zeleniny.

 

A údržba? Tak to je úplná hračka.
Stačí ich preprať ručne v mydlovej vode a opláchnuť v čistej. Pranie v práčke nie je nutné, ale ak už sa na to dáte tak prosím do 30 °C.  Suché sú za pár minút. Na žehlenie neptreba ani pomyslieť.

Rada by som postupne rozširovala túto kategóriu. Chystám sa pridávať súpravy, kombinácie vreciek rôznych rozmerov a farieb.

Nakuknite, ste vítaní!

Komentáre

Janebi Super Líza, tešíme sa na nové zero waste vecičky!

2018-09-28 13:25:231x

azavodska Ďakujem :)

2018-09-28 13:31:33

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
azavodska
azavodska
903 predaných ks, 298 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Každá veselá myseľ je tu vítaná!
Všetky vecičky vyrábam ja osobne ručne s láskou,
preto nikdy nebudú úplne navlas rovnaké!
Tvorím v nefajčiarskom prostredí a ohľaduplne k životnému prostrediu.

Zásielky s vecičkami skladom odosielam do 2 dní od prijatia platby na účet Slovenskou poštou ako list druhou triedou, doporučene. Výrobky sú bezpečne zabalené v obálke.
Na dobierku nezasielam. Ďakujem za pochopenie.

Pre zákazníkov z ČR mám účet vo Fio banke.

Faktúru ku každému balíčku vystavujem v pdf formáte, nájdete ju v podrobnostiach objednávky. Ak potrebujete papierovú, pripíšte to prosím, do poznámky v objednávke.

Ďakujem za každú jednu objednávku, veľmi si to vážim ♥

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Nákupné eko vrecko - malé biele - 9921284_Nákupné eko vrecko - malé biele by azavodska
 Páči sa 44 ľudom
2 €
 - Nákupné eko vrecko - stredné natur - 9921314_Nákupné eko vrecko - stredné natur by azavodska
 Páči sa 12 ľudom
2,50 €
 - Nákupné eko vrecko - veľké natur - 9921398_Nákupné eko vrecko - veľké natur by azavodska
 Páči sa 18 ľudom
3 €
 - Nákupné eko vrecko - stredné červené - 9921436_Nákupné eko vrecko - stredné červené by azavodska
 Páči sa 8 ľudom
2,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »