Domov » Žurnál+ » Autor: Anna Jevčiková

Žurnál+

TVORBA a POCITY

Anna J. » Tvorba / 2019-02-11 15:09:27 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Trochu som sa zamyšľála nad tým čo mi dáva tvorba a aké mám pri tvorení pocity. Prečo to robím? Ako sa pri tom cítim? Čo z toho mám? Trochu vám opišem môj proces, ale z iného pohľadu. Z pohľadu pocitov :) 

Začalo to niekde v detstve. Chcela som vždy niečo vymýšľať, niečo sa učiť, skúšať nové veci. Ako malej sa mi veľmi nedarilo. Aspoň vtedy som mala taký pocit, no keď sa pozriem na svoje práce spätne, tak mnoho z nich malo potenciál. Nevedela som však nájsť presne to, čo VIEM robiť. Ako som aj mohla vedieť, veď určité techniky sa treba naučiť. A tak som sa učila. Až donedávna som len snívala o tom, ako tvorím a predstavovala si aká som dobrá. Lenže ja som dobrá bola, len som tomu neverila. A tak som pracovala na sebe samej a uvedomila si, že dokážem všetko ak to naozaj chcem a začala som tvoriť.

Najviac ma zaujímalo šitie. Mala som však nejaký chybný šijací stroj, ktorý ma pri práci demotivoval. Nič mi nevychádzalo tak, ako som chcela a rozmýšľala som nad kúpou nového stroja. Nemala som síce peniaze na zbytočnosti, ale toto bola naozaj dobrá investícia. Moja radosť zo šitia vzrástla a aj výrobky vyzerali kvalitnejšie. Keď som šila, moja duša rástla. Zabudla som na rôzne iné problémi, spoznávala som nie len techniku šitia, ale aj seba. Zistila som, že chcem vyrobiť niečo, z čoho sa aj iní budú tešiť tak, ako som sa tešila ja, keď som tieto poklady vytvárala.

 

Milujem prírodu, hlavne lesy. Chcela som mať aj doma bližšie k prírode, tak som začala aranžovať. Urobila som si kúsok vlastného "lesa". Cítim sa skvelo už len pri pohľade na niečo čo pripomína čaro prírody a čistý vzduch. Spomeniem si na to, aké je to vnímať krásu lesa :)

Príroda ma motivuje k tomu, aby som pri tvorbe použila aj "odpad", ktorý už prevažne nikto nechce a najskôr ho vyhodí do koša. Ja takéto materiály skúšam využiť ešte raz. Sú to napríklad košele z ktorých sa dá vyrobiť krásny batoh či taštička. Vtedy sa teším z dobrého pocitu, že som hoci iba kvapka v mori, ale aj tak som niečo pomohla a možno inšpirovala ďalšieho človeka :)

Hlavou mi behá mnoho nápadov, ktoré môžem zrealizovať pomocou rôznorodých techník, preto sa vždy učím a skúšam niečo nové. Do mojej tvorby vkladám všetko, čo ma robí šťastnou, čo milujem a robí mi radosť. Častokrát je tá radosť v maličkostiach, len si treba dovoliť byť citlivá/ý a vnímať to. Každý výrobok je originál a vyvolá iný pocit. 

A čo ma ešte obohacuje? Písanie. Zaznamenávam si rôzne myšlienky, zápisky z kníh ale aj kreslím nové nápady na tvorbu :) 

Nie vždy mi ide práca odruky. Vtedy začínam byť nervózna a preto si dávam prestávku. Môžem si predsta urobiť radosť  dobrým čajom či kávou a venovať sa svojím blízkym, ktorí ma podporujú. Podporuje ma v tom aj takýto minerál - ruženín. Vďaka nemu môžem cítiť lásku ešte silnejšie :) 

Čo cítite pri tvorbe vy? :) 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »