Domov » Žurnál+ » Autor: Annamária Čontofalská

Žurnál+

STRIPES: Ako som tvorila novú kolekciu

Annamária Č. » Tvorba / 2020-07-14 07:00:01 /  4 komentáre / 21 lajkov

Na začiatku bol ten pocit, ktorý lezie pod kožu. Vtieravý, neoblomný, nutkavý. Aj keď nemám na tvorbu časový komfort a dokonalé podmienky, aj tak musím niečo vytvoriť a ponúknuť to svetu. Niečo, čo neobsiahne papier. Niečo, čo sa stane súčasťou iných. Dokonca sa to stane ich potrebou, ich názorom, ich štýlom. A tak som vytvorila svoju prvú, ucelenú a predajnú kolekciu. Áno, práve kolekcia je to slovo, čo ma hladí na duši. Je to zhluk mojich myšlienok, predstáv, bdelých snov. Nikdy by sa mi nepodarilo zosúladiť toľko vnemov do jedného modelu. A to je hlavný dôvod, prečo som sa rozhodla vytvoriť kolekciu.

 

 

Prečo práve pruhy? Pruhy ma fascinujú, rozveseľujú, nadchýnajú. Myslím, že nepoznám nikoho, kto by nemal rád pásikavý vzor. Obliekajú nám ich od detstva. Je málo takých univerzálnych vzorov, ktoré by mohlo mať bábätko na svojich dupačkách a tiež deduško na časom poznačenej košeli. Nešlo mi však o to vytvoriť pruhovanú kolekciu. Áno, jeden či dva pruhované modely sa v kolekcii nachádzajú, no skôr som hľadala a inšpirovala sa širokou škálou použitia pruhov v oblečení.

 

 

Očarilo ma aj vytváranie štruktúry na látke prostredníctvom prešívania pruhov. Niekedy sa zbytočne nezameriavam na hľadanie inšpirácie, ale skúšam, čo sa z materiálu dá vytvoriť a ako ma osloví.

 

 

Naopak, architektonicky pôsobia pruhy z gúm, ktoré sú nielen funkčným prvkom v podobe trakov, ramienok či opaskov, ale tieto pruhy tiež vytvárajú doplnky, odnímateľné časti modelu. Súzvuk týchto pruhov niekedy nechávam doznieť pod vrstvou transparentného materiálu, inokedy ich priznávam cez vrchnú časť modelu.

 

 

Hra s transparentným materiálom. To tušené, len naznačené, zahalené závojom je často pútavejšie ako krása bez tajomstva. Priesvitné šifónové tričko lemované čiernou upriami pozornosť na ladnú ženskú šiju. Celkovú gráciu ženskej siluety podčiarkne dlhá čierna saténová sukňa zvýrazňujúca pás.

 

 

Do kolekcie som zaradila aj plisovanie, ktoré svojimi skladmi taktiež vytvára pruhy. Často plisovanie kombinujem s technikou prešívania, čo považujem za taký nový svieži moment práce s plisovaním. V mojej kolekcii nájdete dlhú staroružovú sukňu. Život jej vnáša až ženské telo, ktoré v pohybe odkryje moment prekvapenia. Pod prešívaním sa ukrýva plisovanie. Plisovanie je často v mojich modeloch tajomne ukryté. Alebo naopak, ukrýva techniku prešívania. Niekde zas kombinujem rôzne šírky plisovania v rámci jedného modelu. Veľmi rada využívam tieto detaily, ktoré nie sú prvoplánové, ktoré očaria, až keď sa človek lepšie prizrie, nie sú celkom jasné a komunikujú v šifrách. Takmer každý model v mojej kolekcii takú malú šifru skrýva.

 

 

Keď sa v mojej mysli rodili jednotlivé kúsky, tak som si predstavovala, ako budú nosené. Ako si štýlová fashionistka nahodí široké plisované nohavice a k tomu si zladí bundu s kabelkou. Alebo sa rozhodne pre dlhú staroružovú sukňu či čiernu saténovú, ktoré môže nosiť na rôzne príležitosti. Stačí len vhodne zvoliť topánky, kabelku a doplnky.

 

 

Niekedy dokáže čo i len jeden originálny kúsok od módneho dizajnéra osviežiť šatník, povzbudiť našu myseľ či obohatiť bežný deň. A to je aj mojím želaním, aby ste si v kolekcii našli model, ktorý bude vystihovať práve vás. 

 

 

Pokračovanie nabudúce.

 

Photo: Kristína Brezinová Rídekyová, Dress: Anemary fashion, Model: Marianna Lörinczová

Muah: Natália Bartová, Riflová bunda & accesories: Šik in the City

Komentáre

sandrika veľmi dobre sa číta tento sprievodca tvorivými myšlienkami ... rovnako dobre sa pozerá na výsledok :))

2020-07-10 08:45:34

anemaryfashion Ďakujem za spätnú väzbu ❤️...veľmi má to teší!

2020-07-13 23:23:39

Wski krásne ♥

2020-07-14 12:52:021x

anemaryfashion Ďakujeme!

2020-07-14 20:22:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
anemaryfashion
anemaryfashion
6 predaných ks, 2 hodnotenia

Reaguje do 3 hodín

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Blúzka Almara - 12161354_Blúzka Almara by anemaryfashion
 Páči sa 11 ľudom
79,- €
 - Sukňa Alma - 12161260_Sukňa Alma by anemaryfashion
 Páči sa 4 ľudom
137,- €
 - Blúzka Ameliana - 12166934_Blúzka Ameliana by anemaryfashion
 Páči sa 16 ľudom
57,- €
 - Sukňa Amelia - 12161432_Sukňa Amelia by anemaryfashion
 1 komentárov
 Páči sa 20 ľudom
210,- €
 - Nohavice Adele - 12161394_Nohavice Adele by anemaryfashion
 Páči sa 14 ľudom
164,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »