Žurnál+

KAPSULOVÝ ŠATNÍK, ktorý neomrzí

P
anemaryfashion62 predaných ks, 36 hodnotení

Annamária Č. » Tvorba / 2021-06-16 17:00:02 /  4 komentáre / 26 lajkov / 936x zobrazený

Áno, ženy sú stredobodom spoločnosti. Nás predsa obdivujú, lichotia nám, skladajú básne, nosia kvety. Nech si „genderisti“ hovoria čo chcú. Žena je to nežné stvorenie, aj keď to možno v sebe niekedy potláča, lebo musí byť silná, aby všetko zvládla.

 

Tiež sú to práve ženy, možno aj niektorí muži, ale predpokladám, že vo väčšine ženy, podliehajú tlaku byť dobre oblečené, vkusne nastylované, upravené a stále krásne zladené. Ako však vyriešiť problém plných šatníkov? Ako uľahčiť ženám výber vhodného oblečenia?

 

 

Kapsulový šatník je riešenie pre mnohé z nás. O čo ide? Ide o vytvorenie šatníka z jednoduchých, nápaditých a ľahko kombinovateľných kúskov. Pojem „kapsulový šatník“ bol zavedený v 70.rokoch a takýchto šatníkov už bolo vymyslené nespočetné množstvo.

 

 

V princípe ide o to, aby sa z mála oblečenia, obvykle je to okolo 40 kusov, vytvorilo čo najviac outfitov. Niektoré kapsulové šatníky sú extrémne minimalistické, iné sú takmer bezfarebné, každý do tejto témy vnáša niečo zo seba, podstatou je však ekologickosť, ekonomickosť, riešenie preplnených šatníkov a skrátenie času stráveného pred skriňou. Každý si svoj kapsulový šatník môže vyskladať sám, tak ako mu to vyhovuje a nie sú mu ľahostajné faktory, pre ktoré táto téma vznikla.

 

 

Jedna z vecí, ktorú považujem za prioritnú pri vytvorení kapsuly je KVALITA oblečenia. Ako dlho Vám vydrží tričko z módneho reťazca? Nemôžeme hovoriť o ekológii a ekonomickom hľadisku, keď si kapsulový šatník vyskladáme z obchodov v nákupných centrách, pretože, česť výnimkám, tričko vydrží v dobrom stave maximálne pár mesiacov, či týždňov? A keďže bude nevzhľadné, budeme si nakupovať ďalšie a ďalšie. 

 

 

Anemary fashion design pre Vás takýto kapsulový šatník vytvára. Pri tvorbe sa riadi týmito princípmi: 

1. JEDNODUCHÉ, ĽAHKO KOMBINOVATEĽNÉ KÚSKY

2. VARIABILNÉ KÚSKY 

3. FAREBNÉ VARIÁCIE 

4. PRÍRODNÉ MATERIÁLY

5. PRÍJEMNÉ MATERIÁLY

6. POHODLNÉ STRIHY 

7. NADČASOVÝ DIZAJN

 

 

Kapsulový šatník je dlhodobý projekt, ktorému sa chcem venovať a vyskladávať nové a nové kúsky pre Vás. Zatiaľ do tohto šatníka radíme Vaše obľúbené bambusové tričko BAILEE, ktoré nájdete v e-shope Anemary fashion v štyroch farbách, nadčasové biele tričko CAMILLE z bio bavlny (o chvíľočku sa môžete tešiť na jeho letnú verziu), tencelový komplet, ktorý zahŕňa košeľu EMMA s podšívkou a nohavice EMMY. No a nakoniec Vám predstavujeme novinku - bambusovo-bavlnené šaty GWEN, o ktorých ešte čo-to napíšeme. 

 

 

Poďme si spolu vytriediť skrine, rozmýšľať nadčasovo, ekologicky, no zároveň byť stále súčasnou ženou so silnými hodnotami. :)

 

Photo: Kristína Brezinová Rídekyová

Dress: Anemary fashion

Model:Marianna Lörinczová, Kristína Brezinová Rídeyová, Natália Bartová

Muah: Natália Bartová

Komentáre

ButterflyHandMade ❤️

2021-06-10 14:40:29

anemaryfashion ❤️

2021-06-10 22:27:54

Candler Inspirativne, vdaka

2021-06-17 10:21:54

mishatko o udržateľný minimalistický šatník sa snažím posledné 2 roky, ale stále to nie je ono, ale aspoň sa snažím. Chválim pekné fotky, idem nakuknúť do vášho obchodíku.

2021-06-22 12:38:40
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Tričko Bailee - 12167037_Tričko Bailee by anemaryfashion
 6 komentárov
 Páči sa 224 ľudom
45,- €
 - Tričko Camille - 13360224_Tričko Camille by anemaryfashion
 Páči sa 24 ľudom
45,- €
 - Košeľa Emma s podšívkou - 13379196_Košeľa Emma s podšívkou by anemaryfashion
 Páči sa 23 ľudom
147,- €
 - Nohavice Emmy - 13379259_Nohavice Emmy by anemaryfashion
 Páči sa 22 ľudom
82,- €
 - Šaty Gwen - 13451055_Šaty Gwen by anemaryfashion
 2 komentárov
 Páči sa 53 ľudom
99,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »