Domov » Žurnál+ » Autor: Simona Fančovičová

Žurnál+

Servítkovanie alebo pot na čele.

Simona F. » Tvorba / 2014-03-26 08:31:43 /  7 komentárov / 16 lajkov

Ahojte Sashenky,

môj úžasný priateľ mi kúpil minule prekrásnu šperkovnicu... Ale nie preto je úžasný (teda aj, ale nie len preto), kúpil mi ju totiž zo surového dreva, lebo vie, že najviac ma teší keď všetko hneď prerábam :)

Okrem toho nám kúpil tiež skrinku na kľúče, taktiež čistú, nepoškvrnenú..

Tak som si povedala, že konečne skúsim to slávne servítkovanie. Na prý nákuk do postupu to vyzeralo celkom jednoducho. Natrieš lepidlo, nalepíš servítok a zatrieš znova... Nič zložité, však? Haha...

Krabičky mi natrel bielou farbou a ostatné nechal na mňa.

Tak som vzala lepidlo, servítky (mala som len 2 ale verila som si) a dala som sa do práce.

Prvú som robila skrinku na kľúče, a k tejto skrinke som mala nachystaný krásny orgovánový servítok.

No ešte, že sú na ňom 4 rovnaké obrázky! Samozrejme, že sa mi to podarilo až na 4tý krát a to už som celkom stresovala, pot na čele, ruky sa mi triasly :D Nechcela som to predsa pokaziť... Myslela som, že to bude hračka, ale nerátala som s tým, že keď na servítok (ktorý sa mi tam len tak tak podarilo krásne rovno vložiť) natriem lepidlo, začne sa mi celý trhať... Ale úplne celý. Vrchná vrstva, ktorá sa mala na drevo nalepiť bola veľmi tenučká. Chytila ma panika...

Ledva som to z dreva zoškriabala. Tak som to skúsila znova. To isté.

No nebudem vám opisovať, aká som bola nešťastná, ale chvalabohu na posledný pokus sa niekto tam hore nadomnou zľutoval a podarilo sa mi to... No na stole mi vznikla celkom pekná kopa servítkových  šúlancov.

Odfúkla som si a vrhla sa na šperkovnicu. Tu som však mala nachystaný iný servítok. Nebudem tu mudrovať, neviem presne aký to je, ale bol hrubší od klasického, a nedali sa tam rozobrať vrstvy (čo mi celkom vyhovovalo).


A musím povedať, že tentoraz to išlo ako po masle. Tým, že bol servítok hrubší tak sa vôbec netrhal. Naopak krásne sal lepidlo a po zaschnutí kvety na šperkovnici vyzerajú ako maľované :)

Tak milé slečny/ženy keď budete prvý krát skúšať servítkovanie, tak pre dobro vášho psychického zdravia vám odporúčam kúpiť tie hrubšie servítky :)

A zároveň všetky, ktoré túto krásnu techniku robíte s klasickými a nie ste v tom také nezručné ako ja, máte môj obdiv :D

Komentáre

suzina ked som to tak citala uplne som si spomenula na seba a svoj prvy pokus :) ja som pre zmenu si zohnala hadam tu najmensiu sperkovnicku aku som nasla a isla servitkovat (osudova chyba), sice nevyzerat uplne katastrofalne ale tolko trapenia a aj tak mala chyby.....postupne som prichadzala aj na to ako na tie tenke servitky a ked som absolvovala kurz na servitkovanie zistila som ze polovicu veci robim uplne inak a preto mi to nejde :D ak chces par rad najdes aj u mna v zurnali a prajem teda vela trpezlivosti a nech sa ti dari :) inak na 1.x ich mas fakt krasne podla mna :)

2014-03-26 08:44:153x

HBMmaterial náhodou, na prvý pokus sú super :-) hlavne treba veľa trpezlivosti, dobré ploché štetce s mäkšími štetinkami a viac lepidla na povrch servítky (inak sa mi pri uhládzaní vždy trhá) :-) alebo skús ryžový papier, s tým vôbec nie je toľko námahy, ako so servítkami

2014-03-26 08:56:033x

amara ďakujem baby :)

2014-03-26 09:03:522x

dudasi mám pripravené servítky, aj sadu lepidiel a štetcov na decoupage - no ešteže tie servítky majú 4 rohy so 4 obrázkami - :)) veľmi poučný žurnál a určite pozriem aj tie Tvoje predchádzajúce rady

2014-03-26 09:32:342x

amara ďakujem dudasi, dúfam, že sa ti to krásne vydarí :)

2014-03-26 12:20:561x

kukullka Krásny, úprimný a príjemný žurnál.... teda pre mňa je príjemný lebo som si trochu zaspomínala ako som to robila ja xixi a tie šúlance tiež boli všade. Ale ja som asi nebola taká šikovná ako ty lebo moje prvé dielo letelo kade ľahšie celé :-). Ale nevzdala som sa a som rada lebo ma to dobíja pozitívnou energiou a práveže teraz ja vyhľadávam čo najtenšie servítky. Nech sa ti darí a nech ti servítková robí radosť či už budeš sama vyrábať, alebo len "naoko".

2014-03-28 11:39:061x

amara kakullka ďakujem ti :) toto bolo len pre vlastné potešenie, som ten typ čo musí vyskúšať všetky techniky... ale po pravde aj napriek tomu, že mi to nešlo až tak ľahko, veľmi sa mi táto technika páči, a určite som to nerobila posledný krát :)

2014-03-28 12:16:37

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »