Žurnál+

Kde hľadáš inšpiráciu pre tvoje tvorenie?

alicaspisiak9 predaných ks, 8 hodnotení

Alica S. » Tvorba / 2021-10-12 17:00:02 /  10 komentárov / 13 lajkov

Keďže tvorím digitálne ilustrácie, viem ich zdieľať pomerne rýchlo na internete, a tak prirodzene na mňa vplýva aj zahraničná komunita ilustrátorov (amatérskych aj profesionálnych) na instagrame. Čoraz viac si však uvedomujem potrebu vyjadrovať svojimi ilustráciami vlastné pocity a myšlienky. Jednoducho chcem viac zdieľať svoj svet a vnútro, veď aj o tom je umenie.

 

 

Uvedomila som si, že šum notifikácií a neprimerane veľa podnetov na sociálnych sieťach tomuto zámeru škodí. Preto som sa rozhodla vyhradiť si cez deň čas v tichu len pre seba (ako matka to nevyhnutne potrebujem), ktorý venujem teraz písaniu. Píšem klasicky rukou a prichádzam vďaka tomu na nové inšpirácie priamo z môjho každodenného prežívania, ktoré potom využijem v ilustráciách.

 

 

Na túto činnosť som si špeciálne graficky navrhla a ilustrovala aj vlastný denník, s heslom "píš od srdca". Ilustrácia na prednom obale sa tiež nesie v tomto duchu. Dievča ponorené do písania, si vylieva svoje srdce na riadky denníka. Výrazné farby, aké mám rada, zatienia každú notifikáciu na smartfóne. Voľba červenej farby štetca, ktorým dievčina píše, nie je náhoda. Na zadnú obálku som sa rozhodla pretaviť druhú stranu mince mojej tvorivej inšpirácie - snívanie, (prvou sú moje skutočné zážitky). Do tohto konceptu vynikajúco zapadol môj obľúbený citát od holandského impresionistu Vincenta Van Gogha: "Vždy sa zasnívam, keď hľadím na hviezdy."

 

 

Ideou denníka som bola taká nadšená, že som sa rozhodla dať si ho vytlačiť kvalitne v nakladateľstve Remini, v Bratislave. Robia fantastickú prácu, denník má patentovanú gumičku (aby mi ho nikto nečítal;-), záložku, vnútorné vrecko a vnútornú menovku v prípade straty. Keďže sa mi veľmi páčil, objednala som nie jeden, ale presne 10 kúskov. Polovica sa rozdelí pred Vianocami medzi kamarátov a rodinu, a zvyšných 5 denníkov ponúkam teraz tu na Sashe. Ide o osobný projekt, tak ich teraz viac nebude. Až kým teda nevypíšem ten svoj :)

Ak ste sa dočítali až sem, prosím odpovedzte mi na prvú otázku v tomto žurnále: Kde hľadáte inšpiráciu pre tvorenie? V sprche, na prechádzke alebo na internete?

Komentáre

Domkasviecky Ja tak všeobecne na internete v časopisoch, ale na bodkované šáločky som napríklad natrafila úplne náhodne, hľadala som úplne niečo iné na internete a keď som ich uvidela hovorím si láska na prvý pohľad. Vždy keď niečo také príde tak sa pýtam rodiny a priateľov ako mojich pentcionálnych zákazníkov že čo oni na to. Toto mne potom tiež veľmi pomáha v tvorbe a vo výbere čo do ponuky pridať :-)

2021-10-11 14:54:361x

alicaspisiak To je výborné! Súhlasím, treba mať oči otvorené :) Som rada, že vás článok a zápisník zaujal. Držím palce v tvorbe, šálky máte ozaj podarené :)

2021-10-11 19:30:51

AdharaDecor Záleží na tom, či ide o literárnu alebo výtvarnú inšpiráciu. V oboch prípadoch si ma však častokrát inšpirácia nájde sama. A v tých zvyšných? Pri handmade tvorbe je to jednoznačne príroda. Už sa pomaly ani nestane, aby som sa z túry po prírode na vrchole nejakého ročného obdobia nevrátila s nápadom na novú vecičku či aspoň na vylepšenie starej. A keď sedím za počítačom, nedám dopustiť na Pinterest. Pravda, preberám z neho len idey, nie celé projekty. :-)

S radosťou môžem konštatovať, že v posledných dvoch rokoch a nápady núdzu nemám. Mám núdzu len o čas na ich realizáciu. :-(

2021-10-12 10:18:581x

alicaspisiak Áno, príroda je nekonečný zdroj inšpirácie aj pre mňa:) Najmä teda kvety sú to v mojom prípade:) ďakujem za tento komentár!

2021-10-12 11:16:501x

Elells Inšpiráciu nachádzam na internete alebo v časopisoch a potom pri prechádzkach s mojimi malými deťmi alebo pri ich zaspávaní rozmýšľam ako to celé prerobiť a zrealizovať do konečnej podoby :) Ale z výšiviek mám najradšej prírodné motívy, hlavne lesné zvieratká :)

2021-10-12 22:12:051x

alicaspisiak Ďakujem za reakciu:) veru, človek má veľa takýchto “voľných” chvíľ pri malých deťoch, ktoré sa dajú využiť na kreatívne premýšľanie.

2021-10-13 05:40:15

Nieco.ine Väčšinou pri dennodenných činnostiach a živote s malými deťúrencami. Ale za posledné obdobie najviac v sprche a uspávaní najmladšieho člena rodiny. Už sme sa minule s maželom smiali, že mi tieto dve činnosti asi zakáže, lebo vždy prídem s nejakým novým nápadom

2021-10-13 15:50:441x

alicaspisiak Haha tak to ma naozaj rozosmialo, aj mňa občas musí manžel “stiahnuť” k zemi, toľko nápadov mám… :)) tvorivá duša potrebuje racionálneho partnera. Ďakujem za reakciu, som rada, že ste sa podelili

2021-10-13 20:28:36

MrMrsWillow Po prečítaní žurnálu som si uvedomila, že ja v poslednej dobe inšpiráciu nachádzam hlavne na internete, pinterest, instagram a pod. a rozmýšľam, že to je vlastne dosť škoda. A tak si dávam predsavzatie, že sa budem snažiť hľadať nápady tak, ako som to robila pôvodne, a to v knihách cez vlastnú vizualizáciu a v prírode :)

Tvoríme s manželom spoločne, ale ten hľadá inšpiráciu práve v prírode, pretože sa snaží svoje výrobky vyrábať čo najviac praktické a multifunkčné. Musí ich vedieť odskúšať v teréne, kde mu často napadne, čo iné by sa mu zišlo, alebo ako danú vec vylepšiť :)

2021-10-17 11:08:201x

alicaspisiak To som rada, že vás myšlienky z môjho žurnálu zaujali a máte to podobne. Súhlasím, treba si nájsť správny balans v zdrojoch inšpirácie :) a to je ozaj pekné, že tvoríte s manželom spolu :)

2021-10-17 18:04:591x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »