Domov » Žurnál+ » Autor: Patricia Navrátilová

Žurnál+

NOVINKY z kolekcie Zo srdca

Patricia N. » Tvorba / 2019-05-10 16:45:36 /  4 komentáre / 10 lajkov

    Pred dvomi mesiacmi som predstavila kolekciu Zo srdca https://www.sashe.sk/a_la_mimi/journal/kolekcia-zo-srdca. Dá sa povedať, že jej názov bol úplne výstižný, pretože mi jej vytváranie bolo naozaj srdcu blízke. Po jej zverejnení mi neustále prúdili nové ďalšie a ďalšie nápady, ktorými by som mohla túto kolekciu doplniť. Prispel k tomu aj fakt, že práca s pečiatkami a samotvrdnúcou hmotou ma nesmierne začala baviť. Kúsky z prvej fázy sa veľmi páčili aj mojej veľmi dobrej kamarátke, ktorá budúci rok plánuje svadbu a bola úplne nadšená a hneď ma upovedomila, že si u mňa už vybrala darčeky pre svadobčanov. To ma aj inšpirovalo k tomu, aby som vymyslela srdiečko presne pre ich bieloružovú svadbu :) srdiečko som natrela ružovou akrylovou farbou a na to som aplikovala bielu vitrážnu farbu, ktorá to celé zjemnila a navodila porcelánový efekt.

    K tomu ma napadlo, že vyrobím také aj v čistobielej farbe. Biela vitrážna farba si ma celkom získala. Veľmi sa mi páči finálny výsledok.   

Srdiečka som sa rozhodla naďalej označovať rímskymi číslicami. Prišlo mi to najjednoduchšie. A vzniklo tak postupne deväť nových druhov.

    Na tri druhy som použila metalické akrylové farby a vzniklo tmavomodré, medené a zlaté srdiečko. Pri prvých dvoch som zvýraznili ornamenty zlatou farbou, aby pôsobili starodávne.

    Srdce VI. vzniklo viacmenej náhodou, keď ma napadlo zvýrazniť metalickou farbou len ornament a výsledok sa mi veľmi páčil. Pôsobilo to na mňa tak trochu folkovo, ale originálne.

    Naskytla sa možnosť poslať rodine do Kanady zopár darčekov, a to ma inšpirovalo k vytvoreniu srdiečka v "emerald" farbe, pretože to bola farba na ich svadbe a poslala som im tak snáď milú pripomienku na ich "Veľký deň", ktorú si jednoducho pripnú na chladničku :) možno sa zapáči aj niekomu z Vás tu. 

    Srdiečko je natreté zelenou vitrážnou farbou, pričom ornament je zvýraznený zlatou patinou.

    V rámci tvorby som skúšala viaceré vitrážne farby, ktoré mi nesmierne učarovali. Najviac sa mi zatiaľ páči farba značky Darwi, ktorá je na alkoholovej báze a netreba ju vypaľovať v rúre.

    Do ruky sa mi dostala aj vitrážna farba na riedidlovej báze (i keď na obale je, že je riediteľná vodou, nevadí), ktorá sa vypaľuje pri 150 °C. Finálny povrch síce nie veľmi pripomína lesklú vitrážnu farbu, avšak v prípade žltej farby vznikol veľmi príjemný výsledný dizajn, posúďte sami :)

    K tomu ma ešte napadlo vyskúšať, či by sa niekomu zapáčilo použiť srdiečka ako menovky na svadobný stôl a tanierik na obrúčky na svadobný obrad.

    Menovky som zatiaľ vyskúšala v čisto bielej farbe a v ružovej farbe so zlatou patinou. V oboch prípadoch som použila akrylové farby. Nebránim sa však vyjsť v ústrety prianiam neviest na akúkoľvek farbu :) 

    Srdiečka majú rozmer približne 6 x 6 cm a ponúkam ich v troch variantoch - na zavesenie, kedy si môže zákazník vybrať farbu a druh stuhy (satén, juta), ako magnetka s kvalitným neodýmovým magnetom na zadnej strane alebo čisté, len tak, možno ako súčasť aranžmánu.

    A na záver môj úplný pokus o tanierik pod svadobné obrúčky alebo šperky alebo čo len chcete. Priemer je približne 13 cm a použila som na ň už spomínanú a moju obľúbenú bielu vitrážnu farbu. Otláčaním srdiečkovej pečiatky vznikla originálna nepravidelná textúra. Aplikovala som ju z oboch strán. Zostáva mi už len veriť, že bude mať tú česť a zúčastní sa nejakej svadby :) rovnako ako pri srdiečkach, aj tu platí, že rada vyrobím tanierik aj v inej farbe, stačí napísať.

    Ďakujem všetkým, ktorí sa dočítali až sem a prajem im krásny deň :)

       Patricia

Komentáre

SalixAlba Krásne dielka:)

2019-05-10 17:21:141x

a_la_mimi Ďakujem krásne Zuzka :)

2019-05-10 19:20:06

eko.brnka Veľmi pekná, precizna práca. Prajem, aby si nežné srdiečka čoskoro nasli svojich nových majiteľov :)

2019-05-10 22:24:471x

a_la_mimi Ďakujem krásne Maťka za milé slová :)

2019-05-10 22:50:23

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

a_la_mimi
a_la_mimi
341 predaných ks, 186 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Môj splnený sen, môj zmysel a korenie života...

ĎAKUJEM, ŽE ČÍTATE POPISY POD VÝROBKAMI A ŠETRÍTE ČAS SEBE AJ MNE PRED ZBYTOČNÝMI SPRÁVAMI OHĽADOM ÚPRAVY TEXTU, CENY, VEĽKOSTI PRODUKTU A PODOBNE.


Pôvodné meno Decoration_a_la_mimi

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Srdce VI. - 10715591_Srdce VI. by a_la_mimi
 Páči sa 27 ľudom
1,50 €
 - Srdce X. - 10715680_Srdce X. by a_la_mimi
 Páči sa 22 ľudom
1,50 €
 - Srdce XI. - 10715754_Srdce XI. by a_la_mimi
 Páči sa 28 ľudom
1,50 €
 - Srdce XIII. - 10715795_Srdce XIII. by a_la_mimi
 Páči sa 18 ľudom
1,50 €
 - Srdce V. menovka - 10715840_Srdce V. menovka by a_la_mimi
 Páči sa 20 ľudom
1,80 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »