Domov » Žurnál+ » Autor: Andrea Uličná

Žurnál+

Vision board - čo to vlastne je a prečo by ste ju mali mať doma

Andrea U. » Osobné Blogy / 2019-03-03 20:04:45 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Vision board – v preklade nástenka cieľov a vízií.
Všeobecne ide o obyčajnú korkovú nástenku alebo väčší papier, na ktorom majú dospelí a deti pripnuté rôzne obrázky, kresby, fotky, citáty alebo výroky reprezentujúce sny, ciele a priority daného človeka.

Pozeraním sa na svoju nástenku deň čo deň, sa vizuálne zobrazenie cieľov dostáva do podvedomia. Tu už nastupuje zákon príťažlivosti hovoriaci o tom, že do života si priťahujeme veci, ktorým venujeme najviac pozornosti a najviac emócií. V tomto prípade teda práve tie veci, ktoré opakovane vidíme na svojej nástenke, pretože už letmý pohľad na ňu nám zväčša dá podnet o konkrétnom ciele rozmýšľať.

Visionboard nám nepochybne môže uľahčiť cestu za splnenými cieľmi, najmä ak pravdivo zobrazuje naše túžby. 

Deti, hlavne tie na základnej škole, veľmi dobre reagujú na nástenku cieľov a vízií, pretože ich myseľ nie je preplnená obavami a pochybnosťami ako u väčšiny dospelákov. Deti oveľa viac snívajú, nesúdia a nemajú predsudky, inak povedané, neboja sa niečo vyskúšať, zlyhať a znova to vyskúšať.

Ako ste si mohli prečítať v jednom z našich predošlých článkov Nový rok – nové ciele?, samotné stanovovanie si cieľov prináša viacero benefitov pre deti aj rodičov.

Existujú rôzne spôsoby na vytvorenie svojej nástenky cieľov a vízií. Pokiaľ však chceme, aby naozaj fungovala, a teda neprestala dieťa baviť po dvoch-troch dňoch, je potrebné sa zamyslieť nad jej obsahom. Nie každý sa ale vyzná v tom, čo je vhodné pre 8-12 dieťa z hľadiska určovania si priorít.
Preto sme vytvorili kreatívnu rodinnú sadu Cieľožrút, o ktorej ste si mohli prečítať v článku Vymyslela som Cieľožrúta. Obsahuje šesť starostlivo vybratých sebarozvojových cvičení, ktoré slúžia na umocnenie stanovených cieľov, tým že dieťa „nútia“ rozmýšľať nad zmyslom cieľov a zároveň mu ich pripomínajú každý deň.
Niekoľko rodín už doma túto sadu má, neváhajte a pridajte sa k nim. :)


 

 

Zdroje:
Dutt, N. (2019). What Is A `Vision Board’ – And Why Every Child Should Have One – Heart Love Project. [online] Heartloveproject.org. Dostupné na: http://heartloveproject.org/2018/01/06/what-is-a-vision-board-and-why-every-child-should-have-one/ [Dostupné 3.3.2019].
Kawula, M. (2019). How to Make a Vision Board for Kids [A Magical Benefit You Should Know]. [online] dinnertablemba.com. Dostupné na: https://dinnertablemba.com/vision-board-for-kids/ [Dostupné 3.3.2019].
Ledwell, N. (2019). How to Teach Your Children the Law Of Attraction?. [online] Linkedin.com. Dostupné na: https://www.linkedin.com/pulse/how-teach-your-children-law-attraction-natalie-ledwell/ [Dostupné 3.3.2019].

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »