Žurnál+

MYSTERY

U
_MoYE_421 predaných ks, 155 hodnotení

Mária P. » Tvorba / 2020-11-15 17:00:01 /  4 komentáre / 15 lajkov

Milí SAShE čitatelia, znovu sa vám prihováram s ďalšou novou kolekciou tentokrát v zimnom moode. Ako už viete, veľmi rada spolupracujem so šikovnými dievčatami a pri každej veľkej kolekcii zorganizujem fotenie šperkov a rovnako pri najnovšej kolekcii to nebolo inak. Zatiaľ mi všetky fotenia prekvapivo vždy vychádzali. Aj kolekcia °PASTICHE, ktorá vznikla počas prvej vlny korony, sa uskutočnila bez najmenšieho zaváhania (aj keď s menším oneskorením). No tohtoročná zimná mi priniesla menšie stresy...

 

AKCIA, KTORÁ DO POSLEDNEJ CHVÍLE VYZERALA, AKO KEBY SA NEMALA USKUTOČNIŤ

Od začiatku organizovania som nemala šťastie na výber priestoru, kde by sa mala kolekcia nafotiť. Spočiatku som mala víziu fotografií v príjemnom francúzskom štýle v kaviarni pri káve, no nájom za pár hodín fotenia ma hneď na začiatku zaskočil a ja som radšej hľadala niečo viac finančne dostupné. Narazila som na nádherný priestor domu umenia Arty v Piešťanoch, no tam sme sa nezosúladili s termínom fotenia. Postupne ako som oslovovala ďalšie a ďalšie priestory, vždy nastala nejaká komplikácia. 

Po cca piatich dňoch zúfalstva som prehodnotila štýl fotenia a spoločne sme so Simou vybrali okúzľujúcu modelku Radku, s ktorou kolekcia vytvorila zaujímavý look. Akcia sa napokon odohrávala u Simi, ktorej sme už po druhýkrát okupovali obývačku.

Niekedy veci nevychádzajú podľa pôvodnej predstavy, ale myslím si, že sme to v spolupráci so všetkými zakomponovanými dievčatami veľmi dobre zvládli, čo myslíte? Ako fotenie prebiehalo si môžete pozrieť v krátkom zostrihu.

 

 

ZÁHADNÁ, CHLADNÁ, TAJOMNÁ, VÝRAZNÁ...

... to sú prívlastky pre tohtoročnú zimnú kolekciu s názvom -MYSTERY-, ktorá sa odlišuje od iných doteraz zverejnených produktov. Odlišuje sa práve tým, že som tentokrát nepoužila farebný motív, ale vsadila som na čisté minimalistické tvary a farby s dominantnými 3D plastickými reliéfmi. Celá kolekcia sa nesie v štyroch kľúčových farbách - sivomodrej, bordovej, oranžovohnedej a veľmi žiadanej čiernej. Páči sa vám tento výber farieb?

 

NIEČO O FARBÁCH

- XANADU -
O vplyve farieb na človeka sa dočítate vo viacerých typoch literatúry. Každá jedna farba v nás vyvoláva určitý pocit a emócie. Môžu ovplyvniť naše reakcie a myslenie. Majú rôzne významy v prírode, ale aj v rozmanitých kultúrach po celom svete. Napríklad táto, ktorú som použila v kolekcii, sa originál nazýva xanadu farba. Názov tejto sivomodrej farby má pripomínať listy filodendronu, rastliny, ktorá patrí medzi rozšírené izbové kvety. Je to farba neutrálna, príjemná, ktorá sa ľahko kombinuje. Označuje sa aj ako farba pokoja, harmónie, pohody a odpočinku. Inšpiruje nás k tomu, aby sme boli úprimní a sebavedomí. Vedeli ste, že táto farba patrí medzi najobľúbenejšie u mužov?

 

 

- BURGUNDAN -
Keď však k hlavnej farbe pridáme ďalšiu, význam a emócia sa už menia. Na svete je toľko odtieňov farieb, že je takmer nemožné všetky poznať. Už drobné odchýlky spôsobujú, že je farba považovaná za samostatnú jednotku, ktorej je potrebné priradiť originálne pomenovanie a charakteristiku. Občas je zaujímavý aj ich pôvod a spôsob, akým ich pomenovania vznikli. Druhá farba, ktorú som v kolekcii použila, je tmavo červenofialová, ktorej názov pochádza z francúzskeho Burgundského vína. Dlho bola považovaná za atribút monarchov a vysokou pozíciou v spoločnosti. V modernom svete sa burgundská farba spája s rešpektom. Je symbolom luxusu a jej použitie poukazuje na eleganciu, ktorá vyvoláva pocit sofistikovanosti.

 

 

- BLACK - 
Veľmi vami, MoYE milé zákazníčky, žiadaná čierna farba, je konečne v ponuke! Čierna poukazuje na silu, autoritu a zároveň vytvára atmosféru tajomstva a sily. Čierna, najtmavšia farba, je zároveň symbolom tmy a strachu. Jej povesť však trošku vylepšuje to, že je to aj farba elegancie, no použiť čiernu ako hlavnú farbu asi nie je najvhodnejšie, ale ako doplnková farba je to určite dobrý výber. Vynikajúcou alternatívou, s akou farbou kombinovať čiernu je práve spomínaná bordová resp. burgundská farba. Tento duet demonštruje zdržanlivosť a praktickosť. Aj keď čierna je univerzálna farba a každá z vás si ju vie určite predstaviť v kombinácii s každou farbou či jej odtieňom. 

 

 

- FULVOUS -
Hovorí sa, že muži rozlišujú iba 7 základných farieb a ženy ich poznajú omnoho viac. Veď ako inak by sme opísali kamarátke, či sme si kúpili oranžový, pomarančový, terakotový alebo okrový šperk? A to sme iba pri odtieňoch oranžovej! Poslednou farbou kolekcie je hnedooranžová farba, ktorá je typická práve pre aktuálne jesenné ročné obdobie. Tento odtieň sa inak nazýva fulvousová farba, ktorá má pripomínať ako keby "ošľahnutie" ohňom, ktoré vzbudzuje pocit tepla, energie a radosti.

 

 

ZÁVER

Pri písaní tohto článku som si spomenula aj na jednu z mojich obľúbených animovaných rozprávok „V HLAVE“. V nej boli všetky postavičky resp. emócie vykreslené podľa psychológie farieb. Spomínam si na Hnev, ktorý bol v tejto rozprávke zobrazený červenou farbou, Radosť v žiarivej žltej či Strach v odtieni fialovej... Práve farba je jedna z najsilnejších foriem neverbálnej komunikácie, ktorá v zlomku sekundy dokáže vyvolať v človeku emóciu či vzbudiť náladu.

V tomto žurnále som sa vám aspoň v skratke snažila napísať niečo k jednotlivým farbám z kolekcie -MYSTERY-. Rôzne kombinácie vám umožnia dodať vášmu outfitu špeciálnu emocionálnu farbu a získate tak požadovaný efekt. Na záver by som vás veľmi rada pozvala do galérie MoYE. Ak si nájdete v ponuke šperk, ktorý vo vás vyvolá tú správnu emóciu a podporíte ju kúpou, veľmi ma potešíte. Predsa snahou každej z nás, ktorá má „slabosť“ pre výrazné šperky je, zaujať na prvý pohľad.

-------------
Life style photo by: Simona Ščibravá
Make-up & Hair style: Lenka Vrbiaková
Model: Radka Omelková
 

Komentáre

ema-homolova Dokonalé.

2020-11-16 10:18:141x

_MoYE_ Ďakujem krásne ♥️

2020-11-16 10:26:16

BOGY asi jsem úplně propadla kouzlu této modelky ♥

2020-11-16 13:10:351x

_MoYE_ To mám radosť, že modelka Radka vytvorila u vás taký pocit :)

2020-11-16 21:08:36
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Spona do vlasov - EROS - - 12501043_Spona do vlasov - EROS - by _MoYE_
 Páči sa 16 ľudom
5 €
 - Napichovacie náušnice - INFERNO - - 12501329_Napichovacie náušnice - INFERNO - by _MoYE_
 1 komentárov
 Páči sa 18 ľudom
18 €
 - Visiace náušnice - SAINT -  - 12501373_Visiace náušnice - SAINT - by _MoYE_
 Páči sa 17 ľudom
14 €
 - Prívesok - INSTINT -  - 12501447_Prívesok - INSTINT - by _MoYE_
 Páči sa 15 ľudom
12 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »