Domov » Žurnál+ » Autor: Zita Žáčiková

Žurnál+

Priam neuveriteľné...

Zita Ž. » Osobné Blogy / 2013-04-11 23:16:39 /  9 komentárov / 14 lajkov


 

Vravím si je to zázrak? Alebo sú ľudia, ktorí žijú medzi nami a treba im vzdať veľký obdiv. Môj dobrý známy ma oslovil vyrobiť obrázok anjela, ktorého chce podarovať ako poďakovanie jednej vzácnej osobe.

Tak , ale všetko po poriadku, aby sme sa dostali k pointe.

Kedže známy má prácu, ktorá si vyžaduje časté vystupovanie doslova vyskakovanie z auta, pretože má aj časové obmedzenia, aby stihol urobiť všetko, čo firma požaduje. Bolo tomu tak aj v osudný deň. Sedí v aute hlava plná povinností, zrazu zazvoní mobil,na druhej strane sa ozve ženský hlas "Prajem dobrý deň, nechýba vám niečo?"

Každý človek väčšinou siahne po peňaženke a dokladoch, prehľadáva vrecká, pot na čele, strach, úzkosť..., možno nemusím ďalej popisovať, proste infarktový stav, peňaženka s veľkým obnosom peňazí a všetky doklady sú fuč -stratené. Po overení totožnosti získava svoju stratenú peňaženku aj s dokladmi.

Niekto si povie je to predsa normálne,vrátiť nájdené veci, ale ja hovorím opak. Pred časom mi bola v TESCU ukradnutá kabelka z košíka a nenašiel sa jediný človek, ktorého som požiadala, aby mi pomohol. Najskôr som oslovila strážnu službu pri vchode, ale strážnik je tam vraj na to, aby ochraňoval firmu a nie zákazníkov. Tak isto som pochodila aj u vedúceho, keď som žiadala prístup k ich kamere. Policajti vôbec neprišli, ale pozvali ma k nim spísať zápisnicu...že vraj pôjdu pozrieť na kameru,neviem presne čo chceli pozerať, kedže si nepoznačili, ani aké oblečenie som mala na sebe v čase krádeže a pod. Ale to je už iná kapitola.

No, vrátim sa k téme, pani si dala aj tú námahu zistiť si číslo mobilu môjho známeho, aby mu zavolala. Ešte k spomínanému darčeku, špeciálna požiadavka znela, na spodnej časti obrazu, pod ANJELOM napísať pomocou medených klinčekov " ĎAKUJEM".

Po prečítaní SMS, ktorú poslala môjmu známemu, vzácna žena, sa mi tlačili do očí slzy radosti, že darček anjel sa veľmi páčil a našiel čestné miesto v ich obyvačke, ale aj slzy obdivu, akým vrúcnym poďakovaním bola SMS napísaná, čo evokovalo myšlienku, že kto vlastne komu viac ďakoval..., pekné, ľudské, obdivuhodné. Obrázok anjela s nápisom ĎAKUJEM, som nestihla odfotiť, ale prikladám
podobné foto (jeho brata)

 

Komentáre

b-ela verím, že takých vzácnych ľudí je veľa ... len sa o nich málo vie (pretože oni sa svojimi dobrými skutkami nevychvaľujú) :)

2013-04-12 00:19:381x

ADANA Hlboko sa skláňam pre takýmito nezištnými ľuďmi!

2013-04-12 06:12:481x

Hanulina Manžel tak raz stratil mobil. Pán, ktorý ho na ulici našiel a vrátil, sa volal Dobrota...

Nomen - omen. Ešte raz mu ďakujeme.

2013-04-12 08:42:222x

HANDMADEART Oco raz našiel peňaženku so zaplatenými šekmi za pár tisíc korún vedľa cesty medzi dvoma dedinami. Asi ju zabudol na streche auta, keď bol tankovať a keď sa auto pohlo, tak spadla na zem. Doklady tam neboli, tak len podľa vypísaných šekov sme zistili meno. Išiel na náš obecný úrad, odtiaľ zavolali na obecný úrad do dediny, odkiaľ bol ten pán a tam ho domáci našli. Ešte v ten deň si prišiel pre veci a nasilu dával ocovi tuším tisíc korún. Nakoniec ho oco "ukecal", že keď teda chce niečo dať, tak symbolicky - na jedno pivo :-).

2013-04-12 08:46:231x

DRACO aj my sme raz našli, teda manželka v skúšobnej kabínke bola zabudnutá tučná peňaženka aj s kreditkami... išli sme na ifostánok a dali vyhlásiť, že sa našla peňaženka aj sme počkali na pani, ale nedostalo sa nám ani len ďakujem... po identifikovaní podľa fotky na občianskom (tiež bol v peňaženke) si pani prevzala sovje veci, zvrtla sa na podpätku a nasupená odkráčala

2013-04-12 08:52:441x

Orsonka ja som raz nasla mobil, ktory lezal na zemi v parku, siroko daleko nikto. Tak som ho zobrala, prelistovala telefonny zonam no nenasla som tam nic jednoznacne, ze mama, alebo oco. Tak som len tak zavolala na nahodne vybrane cislo. prve netusilo koho telefon mu vola, no na druhy krat som trafila dceru pana, ktory telefon stratil, takze sa mobil pekne vratil k majitelovi. Ten mi z vdaky kupil obrovksu bonbonieru, darmo som ho presviedcala, ze ju naozaj nepotrebujem, nedal sa odhovorit :)

2013-04-12 10:23:411x

Gitane Je to pravda, poctivosť sa naozaj vytráca. Nasťastie však veeeľmi pomaly.

2013-04-12 11:02:511x

Hajinka JA som to tiež tak brala že veď to je normálne... ja som raz v autobuse našla peňaženku, ešte so slovenskými korunami- čosi okolo 700 tam vtedy bolo, plus všetky doklady a podobne.. zavolala som (bolo tam číslo orange karty) a zdvihli rodičia vysokoškoláka. Ešte v ten večer si prišli do môjho mesta po peňaženku a natlačili mi veľkú tašku so šampanským, bonboniérou a šatkou.. som nechápala a nechcela som to vziať, ale vtedy ma vyviedli z omylu a taktiež mi oznámili že to by hocikto neurobil. Vtedy som mala asi 15 a vzpierať sa takému veľkému ujovi mi neprišlo moc múdre.. :D Ja mám ale také zásady dodnes a keby sa mi to stalo znova, tak znova zisťujem komu peňaženka patrí.

2013-04-12 12:37:561x

Zzitka Dobre sa čítajú príbehy s dobrým koncom, ale bohužiaľ máme aj takých, ktorí ani nepoďakujú, asi si nevážia ľudí...

2013-04-12 21:16:40

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »