Domov » Žurnál+ » Autor: Zita Žáčiková

Žurnál+

Ako som sa dnes veľmi potešila...

Zita Ž. » Osobné Blogy / 2013-12-04 13:03:37 /  6 komentárov / 7 lajkov

Prajem krásny slnečný deň.

Vybrala som sa na poštu odposlať balíčky, čo si objednala jedna sashenka, ale aj jeden pán. Kedže je pekné počasie, vytiahla som bicykel. Potvora jedna, spadla mi retiazka, snažila som sa ju dostať tam kam patrí, avšak moc sa nedarilo. Zrazu sa pristaví jeden pán, že vraj čo sa mi stalo a sám sa chytá retiazky a snaží sa ju tiež dať na miesto, kde patrí, retiazka bola namazaná, tak veľmi mazala ruky. Pánovi ponúkam hygianickú vreckovku a on vraví, nič to ja som v pracovnom. Nakoniec sa mu to podarili a s veľkou vďakou sa lúčim s mužom, ktorý je možno obyčajný človek, ale s veľkým Č.

Ale rozhodla som sa napísať preto, lebo bývam v meste, už 30 rokov, v ktorom som chcela predávať na trhoch   a nenašiel sa človek, čo by mne pomohol , už som neverila, že sa v mojom meste nájde človek, ktorý mi pomôže, a práve vtedy,  keď o to nepožiadam.

Ale po poriadku. Predávam na jarmokoch práve rok. Minulé Vianoce som začala predávať , len keď niekto vypadol. Tento rok som si podala žiadosť na predaj od 16.-  23 .12. a tento rok je plné námestie drevených uzamykateľných stánkov. A tiež som požiadala o tento stánok. Bolo treba doložiť nafotené výrobky najlepšie z jarmokov. Tak som pridala aj moje fotografie. Po čase a ozvala pani, ktorá vyberá predajcov a mne ponúkla iba na tri dni 16-18 tj. pondek, utorok a streda, kto predáva, vie o čom hovorím. Keď som sa zaujímala podľa čoho vyberali predajcov, že vraj podľa sortimentu a ja že vraj som neposlala fotky. To ma tak nahnevalo, že som zvýšila hlas, nakoniec našla moje fotky, ale to nemenilo nič na tom, že mi ponúkli iba tie tri dni.

Rozhodla som sa navšíviť primátora, ale nebol prítomný, tak ma prijal prednosta, a to čo som sa dozvedela z jeho úst, neprajem žiadnemu živnostníkovi. Keď som mu porozprávala môj príbeh, ponúkol mi miesto , mimo námestia, kde budú predávať iné veci -činsky tovar, odevy, obuv... Cena za jeden deň je 18 € a na námestí pre remeselníkov je 7 €. To ma fakt urazilo, asi nevie pán prednosta čo je ručná práca, ale to nie je všetko ak si myslím že ma vianočné trhy zachránia, tak si mám radšej hľadať iný džob. Mám 53 rokov po dlhodobej PN som dostala výpoveď a som rada že robím aspoň to čo robím...

Potom všetkom som napísala list primátorovi, že som sa s takou neochotou, ešte nestretlav žiadnom inom meste, kde som predávala. Odpovedal mi a mal takú drzosť zaželať mi veľa zákazníkov a veľa úspechov v predaji, no on sám sa nepričinil, ani len o to aby som mohla predávať aspoň jeden deň v drevenom uzamykateľnom stánku.  Primátor dôveruje svojim ľudom, ktorí vyberali predávajúcich a ešte som písala že bývam v meste odvádzam tu dane a nakupujem v obchodoch. Ale ani to nepomohlo podporiť živnostníkov v meste, kde bývajú, vraj je to diskriminácia, ale že diskriminovaná som bola práve ja. Z celého mesiaca som chcela predávať 8 dní a ponúkli mi iba tri dni a to v dieravom plátenom stánku, hoci v meste je okolo 50 drevených stánkov. Povedala som si, že už nepôjdem  v mojom meste voliť, ale po posledných volbách, ak sa nájde prekvapujúci kandidát tak uvidím.....

Ale hlavne dnes ma potešil človek s veľkým Č.

 

 

Pekný deň. Zitka

Komentáre

drotar.mlich Preco otravujete panstvo s takymi trivialnyni zalezitostami.Urcite ste mala prist s tucnou obalkou,urcite by to vyzeralo inac.

2013-12-04 13:08:353x

Zzitka Pán Mlich máte pravdu, ale akosi sa až tak nedarí v mojej živnosti...

2013-12-04 13:37:12

LeN_TaK ... mám správnu intuíciu, že sa jedná o mesto TN? Ja som sa tiež prihlásila na trhy, chcela som ísť na jeden- dva dni, do dnešného dňa som nedostala vyjadrenie, kedy a či môžem, aj keď som splnila všetko, o čo žiadali ... len s obálkou som nebola, že by v tom bol problém v meste TN?

2013-12-04 13:42:411x

Zzitka Ano je to Trenčín a práve som sa dozvedela, že červené dieravé stánky, v ktorom mi ponúkli miesto budú v uličke pod vežou a námestie je plné drevených stánkov, a tá obálka no neviem...

2013-12-04 13:53:571x

kat_nov_ aj ja som to tipovala na Trenčín... hlavne, že chcú vrátiť tradíciu do mesta, aspoň mám predstavu, že ktorú tradíciu...

2013-12-04 14:17:151x

Zzitka Ako ľahko ste uhádli aké mesto je to, asi v iných mestách to funguje serioznejšie, aspoň ja mám takú skúsenosť. Ak je záujem prezentovať sa viacerým remeselníkom, otvoria daľšiu uličku a úradníci žijúci z našich daní, nerobia tkz výber!!!!!

2013-12-04 19:35:061x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »