Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Polcková

Žurnál+

Výstava Dvorné Dámy Zvolen

Zuzana P. » Pozvánky a Reportáže / 2024-04-28 19:16:09 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Ahojte/dobrý deň, 

Výstava Dvorné Dámy vo Zvolene má tradíciu od roku 2010 kedy ju začala organizovať Zuzana Almáši Koreňová, ktorá tvorí prekrásnu keramiku a bábky. K sebe si pozýva ďalšie tvorivé duše a tento rok mám tú česť aj ja, aby som prezentovala moju a ocinovu tvorbu.

Prvé tri roky sa vystavovalo na Zvolenskom zámku, potom sa výstava presunula do historickej budovy Starej radnice na námestí vo Zvolene. Výstava má teda už viac ako desať ročnú tradíciu a je spojená s finančnou zbierkou pre rodiny, ktoré to potrebujú. Tento rok to bola pomoc pre malého chlapčeka so zriedkavým ochorením očí, ktorému vedia pomôcť až v Berlíne.

Musím povedať, že hoci som pri pozvaní neváhala ani minútu a svoju účasť rovno potvrdila, príprava bola pre mňa výzvou. Okrem mojich autorských lampášikov sme vyrobili aj kúsky špeciálne na výstavu, dostali sme tak možnosť popustiť uzdu fantázii a urobiť aj náročnejšie projekty, ku ktorým by sme sa asi inak nedostali.

V deň vernisáži sme od rána inštalovali výstavu a o tretej sme čakali hostí a verejnosť. Čestným hosťom bola Alena Heribanová a vernisáž moderoval Radoslav Kuric. Veľmi sa mi páčilo ako bol celý deň uvoľnený, pohodový a priateľský. 

Okrem keramiky a bábiek Zuzky Almáši Koreňovej, a našej tvorby, vystavujú s nami ešte 2 ďalšie žienky, akvarelové obrazy a recyklované kabelky. Špeciálnou účastníčkou je Dorotka, mladá žienka s Downovym syndrómom, ktorá vystavuje svoje krásne abstraktné obrazy a je aj herečka v Divadlo z Pasáže v BB.

Výstava trvá do konca mája a ja Vás na ňu srdečne pozývam. 

Zuzka

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Zuzkina_dielna
Zuzkina_dielna
347 predaných ks, 188 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Voláme sa Braňo a Zuzana, sme nerozlučná dvojica - otec a dcéra. Pracujeme s drevom a nájdete u nás autorské drevené lampášiky a drevené výrobky do kuchyne inšpirované lesom a lúkou.

Poštovné od 100€ zdarma
Osobný odber po dohode v Macove alebo v Revúcej


Pôvodné meno inLOVE

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »