Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Lapsanska

Žurnál+

S covidom za pätami.

Zuzana L. » Osobné Blogy / 2020-09-17 19:31:59 /  4 komentáre / 23 lajkov

Ja som teda od začiatku verila, že Covid 19 existuje. Dokonca, keď to celé prepuklo v našich končinách, chcelo sa mi zvolať „ Ja som to hovorila ....! „. Pochádzam totiž z rodiny hypochondrov a preberanie rôznych druhov ochorení je u nás na dennom poriadku. Že príde nejaká pandémia, to som tušila už pred 20 rokmi. Čítala som o tom v Novom čase, alebo inom odbornom časopise a tam to písali. Samozrejme, že keď to naozaj prepuklo, tak som sa vyplašila. Naozaj veľmi poslušne som nosila rúško a dokonca som sa kvôli noseniu rúška aj pohádala s kolegom. Lebo on si myslí, že Covid neexistuje, že je to celé výmysel a vo svete umierajú komparzisti. Jediný z celého kolektívu pracovného odmietal nosiť rúško a ja som sa s ním dostala do konfliktu. Odvtedy ma neznáša. Ale nie o tom som chcela...Chcela som povedať, že ako s koronou išiel čas, tak samozrejme to prvotné vyplašenie sa zmenilo na takú bežnú opatrnosť. Ako keď sa pozriete doprava a doľava, keď prechádzate cez cestu. Nikto z môjho okolia chorý nebol a tak som pomaličky zaspávala na vavrínoch, že ako pekne sa nám podarilo vyhnúť nebezpečnej nákaze. Lenže zrazu ochorel môj bývalý manžel, jeho žena a dieťa. „ A do pekla , povedala som si v prvom momente. To je teda nepríjemné, ešte šťastie , že už s ním nie som roky v kontakte „ A DO PEKLA !!! povedala som si v druhom momente. Veď sú s ním v kontakte moje dve deti !!! Okamžite som im zavolala, aby som zistila, či s ním boli v styku , alebo nie. Boli a mne došlo zle. Pre všetkých to znamenalo okamžitú karanténu a objednanie sa na test. Roky praxe a debát o hypotetických diagnózach sa nám teraz veľmi zišlo. Mali sme tu jednu celkom reálnu a aktuálnu hrozbu a mohli sme sa dosýta porozprávať o všetkých možných aj nemožných príznakoch. Je jasné, že sme väčšinu na sebe okamžite diagnostikovali. Zrazu ma akosi bolelo hrdlo, hlava, nohy, mala som pocit slabosti. Moja dcéra si neustále odkašliavala, aj keď ja som mala pocit, že jej to ide trochu nasilu. V medzičase sme zisťovali stav skutočne nakazenej časti rodiny. Tým sa napodiv darilo celkom dobre. Konečne som sa dočkala dňa absolvovania testu. Teda poviem len toľko, že keď sa ku mne blížila bytosť zaodená v ochrannom obleku, mala som pocit ako vo filme Nákaza s Mattom Damonom. Výter z hrdla prebehol v pohodičke. Nos už bol horší, ale ja som zvyknutá. Ako dieťaťu mi 2x brali nosné mandle, raz krčné, na ORL som bola ako doma a v nose sa mi špárali polku života. Vybehli mi slzy, rozkašľala som sa a vrátila do domácej karantény. Na druhý deň mi prišiel výsledok. Som negatívna. Aj obe moje dcéry. Uff. Hurá. Všetky príznaky ochorenia, ktoré som na sebe pociťovala okamžite zmizli. Vrátila som sa do práce a kolegom farbisto vylíčila svoju skúsenosť. Aj tomu bezrúškovému. Myslela som si, že keď si vypočuje , že reálne existujú ľudia, ktorí ochoreli, že uzná, že sa mýlil . On ticho počúval a nakoniec  poznamenal : „ Ale vieš, že teraz ťa očipovali ...? Priznám sa, že narýchlo som nevedela odpovedať.
Neviem, či ma očipovali. Myslím, že nie. Neviem koľko by musel stáť taký mikročip vsadený do nosa a keďže do nemocnice si človek musí zobrať aj hajzelpapier , tak ani neviem kto by to platil. Moja zdravotná poistka na to podľa mňa nepostačuje a tých 70 eur, čo som zaplatila za test,  je málo. Takže si myslím, že čip nemám. Či ?
 

Komentáre

campanula No s humorom sa ľahšie žije, aj mi slzy vyhŕkli od smiechu :))

2020-09-17 20:44:52

ZuLalala Jéj, jasné...teším sa, že sa mi podarilo vás rozosmiať. :-) ďakujem veľmi pekne

2020-09-17 20:55:33

Sikovnezienky Úžasné čítanie k raňajšej kávičke...s úsmevom som ju dopila a s vedomím, že sme teda minimálne dve rovnakého názoru..

2020-09-18 07:50:08

ZuLalala Tak to sa teším a prajem krásny bezcovidový deň:-)

2020-09-18 09:04:23

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ZuLalala
ZuLalala
18 predaných ks, 15 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

žena , ktorá verí,
že vždy môže byť
lepšie ako včera


Pôvodné meno Gajerka

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »