Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Lapsanska

Žurnál+

Prepáčte Maestro, nestihla som...

Zuzana L. » Osobné Blogy / 2021-07-21 13:11:39 /  5 komentárov / 25 lajkov / 353x zobrazený

V pondelok som si ráno čistila zuby a namrzene sa na seba mračila do zrkadla. Po polo prebdenej noci som mala chuť vraždiť. Komárov. Manžel na mňa niečo zdola volal. Fakt milujem keď na mňa čosi huláka, keď mám pustenú vodu. Jeho volanie sa opakovalo. Zúrivo som vypla prúd vody. „ Čooo ???! „, kričala som mu späť , z celej sily sa snažiac, aby nespoznal, že mám náladu zúrivého medveďa. Nič. Žiadna odpoveď. Výborne. Zišla som dolu schodmi. „ Prosím ? „ spýtala som sa znovu, čo možno najvľúdnejšie. „ Lasica zomrel „ odpovedal manžel a natieral si chleba. „ ČOOOO ? „ vyvalila som oči. „ Na javisku.....“, pokračoval muž. „ Tak to je krásna smrť „ vydýchla som si a svet bol zrazu iný. Moja zlá nálada bola preč a ja som sa vo vnútri za ňu zahanbila.
Cestou do práce som uvažovala nad tým, čo sa stalo. Spomenula som si, ako som pred rokom , krátko pred začatím pandémie kúpila dva lístky na koncert Hot Serenades s Milanom Lasicom a tešila som sa. Malo to byť prvýkrát, čo by sme videli pána Lasicu spievať naživo. Koncert zrušili kvôli pandémii. Čo sa dalo robiť...no nič. Pozerali sme teda aspoň Zlaté časy, kde bol každý týždeň ozdobou.
Pred pár dňami som s ním čítala rozhovor v Denníku N. Bolo to ako vždy veľmi príjemné čítanie. Utkvela mi v mysli jedna vec, ktorú povedal. Dostal otázku, čo by odkázal tým, ktorí stále neveria, že Covid 19 existuje. Odpovedal spôsobom jemu vlastným . „ Moja stará mama by povedala, že keď neveria, tak nech skapú...“ Zasmiala som sa, nad touto drsnou odpoveďou, pretože viem, že to takto tvrdo nemyslel. Stará mama pána Lasicu musela byť pozoruhodná žena. Nič menej, tento rozhovor ma inšpiroval a ja som znovu kúpila lístky na predstavenie. V divadle L + S. Predstavenie malo byť v auguste, presne na moje narodeniny. Prepáčte Maestro, že som to nestihla.

Pán Lasica minulý víkend zomrel a dal to na pána. Myslím si, že ak má osud, Boh, príroda, akokoľvek to nazveme, niekoho v obľube, dopraje mu smrť ako krásnu bodku za životom. V obklopení láskou a radosťou.
Keď zomrel Karel Gott, odišla legenda. Pochybujem, že taký ďalší spevák v tejto lokalite bude. Legenda odišla aj teraz a spolu s ňou aj noblesa, slušnosť, šarm, pokora . Gentleman. Snáď nie posledný. Bojím sa, veľmi sa bojím, že sú ľudia, ktorých odchod nie je nahraditeľný.
Ale napadá mi jedno. Ja som optimista. Viem to dozaista. Že svet tak nevyzerá, keď naň človek nepozerá....
S láskou, Vaša neznáma obdivovateľka. 

Komentáre

miu Ja som obdivovala na Milanovi Lasicovi aj jeho fenomenálnu pamäť. Stretol určite 1000 výnimočných ľudí a pamätal si rôzne príhody s nimi aj citoval dialógy. Počúvala som myslím na rádiu Twist reláciu s Pavlom Danišovičom, kde spolu debatovali pravidelne niekoľko rokov. V poslednej dobe raz za mesiac v slovenskom rozhlase. Ak to má Danišovič v archíve, tak by to vydalo určite aj na dve knihy.

Pána Lasicu je škoda, ešte bol v dobrej kondícii a pamäť mu výborne slúžila. Napriek veku je to teda bohužiaľ predčasný odchod.

2021-07-21 22:52:551x

MinJuras Krasny zurnal, dakujem za spominku :)

2021-07-22 10:12:01

ZuLalala Aj ja ďakujem a nesmierne si vážim , že ste mu venovali svoj čas .-

2021-07-22 14:28:291x

Alkart Krásny žurnál, krásna spomienka. Bude nám chýbať...Ďakujem

2021-07-22 14:38:19

ZuLalala Naozaj veľká škoda...táto generácia bardov, bohužiaľ už prichádza o svoje stálice

2021-07-22 15:15:16

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ZuLalala
ZuLalala
26 predaných ks, 21 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

žena , ktorá verí,
že vždy môže byť
lepšie ako včera

Moje kategórie


Pôvodné meno Gajerka

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »