Žurnál+

"Pre niekoho odpad, pre nás poklad" alebo naše Zbrusunove

Zbrusunove5 predaných ks, 2 hodnotenia

iveta k. » Tvorba / 2023-03-11 13:00:01 /  7 komentárov / 33 lajkov / 802x zobrazený

Sme tu noví. Ale tvorbe sa venujeme už dlhšie. Skrátka sme sa rozhodli, že sa pridáme aj tu.

Takže. Sme manželský pár, ktorý sa rozhodol po viac ako tridsaťročnej práci v iných odboroch toto opustiť a konečne sa začať venovať tomu, čo nás celý život bavilo a zaujímalo. Boli sme k tomu aj  vlastne dokopaní, keď sme ignorovali svoje vnútro, tak nám to bolo povedané takto. Dostali sme do daru u jedného vyhorenie z doterajšej práce, u druhého druh zdravotných problémov, hoci menších, ktoré už nedovoľovali ďalej vykonávať doterajšiu prácu. Skrátka sme nepočúvali svoje vlastné ja čo nám vraví a po čom sme dávno túžili, po zmene, ktorá by nám prinášala radosť z práce, nielen ju brať ako povinnosť, aby sme mali na chleba.

 

 

No nevybrali sme si z hľadiska tejto doby cca 2 roky dozadu tú najlepšiu na začiatok z pohľadu iných, niektorí z nášho okolia nás odrádzali, že v tejto dobe je to odvaha a podobne. Ale my to tak nevnímame. Áno, konkurencia je veľká, lenže sme názoru, že každý z tvorcov robí niečo iné, originálne, a tak ako je veľa tvorcov, je aj veľa ľudí s rozdielnym vkusom a cítením a každý si nájde tú svoju spriaznenú dušičku. Neúspech našej myšlienky odmietame. Lebo každý je tvorcom svojej reality.

Stále sme škrečkovali už nepotrebné veci  a vymýšľali čo by ešte mohlo z toho byť. A tak postupne pribudli do nášho domova prerobené kúsky, ktoré sme tvorili vo voľnom čase ako relax a odpútanie sa od vykonávanej práce. Z naznášaných vecí kredenc do zimnej záhrady, stolík pre dcéru, veľa poprešívaných vecí a tak ďalej, u nás sa nepotrebná vec najprv presunie do pivnice alebo na pôjd s tým, že sa to niekedy zíde a použije. Samozrejme nie všetko, aby ste nemali predstavu, že sme zavalení kdeakým haraburdím. Len pre naše oko potrebnými haraburdami.

A čo robíme? Pustili sme sa do prerábok starého nábytku a nanovo zužitkovaváme predmety, ktoré by niekto dávno vyhodil do kontajnera. Nábytok je našou prioritou, robíme veci hlavne na zakázku a našou srdcovkou je retro nábytok z dôb socialistických. A tiež prerábame kuchynské dvierka na kuchynských linkách premaľovaním. Radi by sme ľudom ukázali, že nemusíme ísť cestou konzumu, hromadiť veci na skládkach a stále kupovať nové, lebo musím mať novú trendy kuchyňu každých 5 rokov. Toto je naša filozofia a toto máme aj podchytené z našej mladosti a detstva, kedy sa všetko najskôr opravilo a ak už sa nedalo vtedy sa až vyhodilo.

Mužská časť osadenstva nášho Zbrusunove sa venuje hlavne nábytku a kuchyniam, samozrejme  pomáha aj ženská časť, ak je to potrebné. No a ženská časť osadentva robí menšie projekty, plánuje, komunikuje, stará sa o reklamu a propagáciu, pridáva veci. A medzitým sa venuje svojim od mladosti obľúbeným ručným prácam, háčkovanie, šitie, vyšívanie, pletenie, ktoré sú mojim hnacím motorom popri práci na počítači.

Postupne by sme Vám chceli predstaviť naše projekty, ktoré sme robili na zakázku a tiež aj naše vlastné, ktoré smu urobili podľa nášho vkusu. 

 

Na začiatok pridávame pár fotiek z našej činnosti.

Komentáre

drevodrevene Krásne veci, držíme Vám palce :-)

2023-03-11 15:45:37

hakoska za mna vsetky palce hore :)

2023-03-11 20:15:31

Zbrusunove Ďakujeme krásne za uznanie a podporu

2023-03-12 00:00:55

Ajkales Obdivujem Vás za odhodlanie a veľmi držím palce, nech sa Váš sen stane realitou. Krásne veci pretvárate na zbrusu nové.

2023-03-14 23:42:38

Zbrusunove Ajkales dakujeme krásne za povzbudenie a za pochavalu, vážime si to.

2023-03-15 21:07:14

oliva99 myšlienka výborná, práca ťažká, výsledok úžasný, je veľa chalupárov, ktorí budú vašu prácu vyhľadávať - klobúk dole:)

2023-04-02 09:56:18

Zbrusunove oliva99 dakujeme krásne za Váš komentár, áno práca ťažká, niekedy neohodnotená, tieto kusy treba rozobrať a potom späť poskladať po úprave, je to naša sdcovka a práca, ktorá nám dáva zmysel a hlavne nás baví, ale kto robí handemade vie o čom to je a vie to aj oceniť. Skrátka handemade je už závislosť.

2023-04-03 11:43:111x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte