Domov » Žurnál+ » Autor: Mária Sihelníková

Žurnál+

Môj najlepší priateľ má štyri labky

Mária S. » Osobné Blogy / 2015-09-10 05:47:17 /  9 komentárov / 21 lajkov

Pred niekoľkými dňami som vytvorila kolekciu s rovnakým názvom. Teraz som sa rozhodla, že vám toho môjho štvorlabkového, chlpatého priateľa - vlastne priateľku, predstavím. Je to labradorka Megy. Labradorka ktorá nemiluje vodu :D , ale miluje celú našu rodinku, aport a syr :) .

Prišla k nám viac menej náhodou. S manželom sme sa len nezáväzne, skôr zo zvedavosti pred šiestimi rokmi išli pozrieť na šteniatka a to posledné voľné sa na nás akosi nalepilo a o týždeň sme ho mali doma. A že sme sa s ním nenudili :D .

S manželom sme si zobrali dovolenku a mesiac sme našu labradorku privykali, samozrejme postupne, na to, že jedného dňa bude sama doma, kým my budeme v práci.

A prišiel deň D. A potom každý taký istý deň celý rok. Naša Megy dennodenne demolovala náš byt - stoličky, stôl, celú kuchynskú linku, dve vešiakové steny a omietky.

Jedného dňa vybrala celú kuchynskú linku, zjedla asi kilo surovej ryže a keď sme prišli domov, všetko bolo po zemi - cukor, ryža, múka, všetky veci na pečenie, všetko po celom byte a celý byt voňal vanilkovým cukrom a škoricou a ona v tom neporiadku sedela a fučala, brucho nafúknuté ako futbalová lopta. Ja som nevedela, či plakať alebo sa smiať. Celú noc sme s ňou chodili von, lebo jej bolo zle.

Po roku sme vymenili nábytok a omietky a Megy dostala rozum :) , ale niekedy si ešte aj potom zadrapla do omietky. Bola som rada, že neštekala a nezavýjala, " iba " ničila.

Ale užívame si s ňou aj veľa krásnych a veselých chvíľ a vďaka nej sme spoznali veľa ľudí, samozrejme psíčkarov :) .

A ako som niekde čítala " Možno zničí tvoje topánky, záhradu, tvoj kufor, tvoj nábytok, ale nikdy neublíži tvojmu srdcu. Zanechá chlpy na tvojom oblečení, ale i šťastie v tvojej duši ".

Komentáre

stanus Dokonale poznám :-) máme doma Weimarského stavača - slečinku, má 15 mesiacov a máme pocit že konečne sa "udomácnila", preskúmala terén a našu trpezlivosť. Máme ju síce vonku pri dome, takže neskúmala potravinové skrinky ale kríky, kvetináče a prádlo na sušiaku a tak ...............

Ale je naša :-)

2015-09-10 09:19:103x

snakebite celý život mám psov, takže sa pripájam :)

moja verzia vzniku psa (nie vývojom z vlka a šakala ale takto): Bohovia (doplňte si podľa svojho vkusu, prípadne doplňte Evolúcia" :D) stvorili človeka a vyhodili ho na svet. po nejakom čase človek prišiel späť a sťažoval sa, že existencia v hmotnom svete je samý boj a trápenie a námaha. tak mu boh(ovia) urobili ženu. po nejakom čase človek so ženou prišli späť a sťažovali sa, že existencia v hmotnom svete je samý boj a trápenie a námaha a vzťahy medzi mužom a ženou sú tak komplikované, že to veci vôbec nepomáha. a že ak ich boh(ovia) stvorili, nech im pomôžu, uľahčia život. a vtedy im boh(ovia) dal(i) psa - najlepšieho priateľa, ktorý nerozpráva (a aj preto je najlepší) a svojich ľudí absolútne zbožňuje nech sú akýkoľvek. a tak spolu žijú človek a pes, aby si človek mohol oddýchnuť na prechádzkach so psom od ťažkej práce aj od vzťahových problémov :::)))))

2015-09-10 09:32:255x

ZakaRya snakebite kráááásne napísané, súhlasím :)

2015-09-10 10:46:32

ZakaRya stanus weimarský stavač je nádherný psík, raz by som ho chcela alebo tiež maďarskú vyžlu :) ale ja by som asi chcela kažého ktorého vidím :) .... tak si to s tou vašou slečnou užívajte a na tých zničených veciach sa raz budete dobre zabávať :)

2015-09-10 10:50:362x

fanco Fešanda! :-)

2015-09-10 16:56:15

Lucina Demolovala lebo bola sama........(?) Najlepši priateľ človeka, dá viac lásky, než niektorí ľudia:-)))

2015-09-10 20:26:242x

ZakaRya Lucina áno, bola sama, aj sme ju na to privykali, ale dlho sa s tým nemohla vyrovnať, až po roku, bol to pre ňu veľký stres, veď sme ju za to ani netrestali :) .... a áno vediať dať naozaj veľa lásky, a keď som v strese dokáže ma neskutočne ukľudniť

2015-09-11 05:03:082x

MeisterEder Cením si všetkých ľudí, ktorý milujú psíkov. My máme troch psíkov. Potrebovali by síce našu pomoc viacerí, ale si to nemôžeme dovoliť. Zachraňujeme starých, chorých psov, ktorých majitelia už nechcú a ich dni sú tým pádom spočítané. Veď chorí pes už potrebuje viac starostlivosti aj finančne je ich liečba náročná. My sa s nimi delíme aj o to málo čo máme a snažíme sa im skrášliť posledné roky ich života. Nie je to však márny boj, za všetko sú nesmierne vďačný. Psík, ktorý prvé dni sa ledva prejde od strachu po našom dvore o krátky čas je hravý nezbedník. Stojí to za to. Jedinú chybu to však má. Po štyroch-piatich rokoch, keďže to nie sú šteňatá sa s nimi musíme rozlúčiť, a to je pre nás vždy veľmi ťažké.

2015-11-11 10:11:211x

ZakaRya MeisterEder za všetkých tých zachránených, starých a chorých psíkov vám patrí moja veľká vďaka, veľmi si vážim ľudí ako ste vy a kiežby takých bolo viac ... presne toto mám v pláne až sa presťahujeme na dom, zobrať si aspoň dvoch psíkov seniorov so smutným osudom z útulku a dať im domov a lásku ... zatiaľ môžem len občas prispieť finančne alebo granulkami do útulku

2015-11-11 18:37:47

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »